Подати заяву для вступу

МГО «Сузір’я»: завжди в дії

Вже два роки як на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» успішно діє молодіжна громадська організація «Сузір’я», що здійснює свої повноваження за принципами демократизму, законності, гласності, гуманності та об’єднує чесних, порядних, відповідальних людей, з активною громадською позицією. До складу організації входять талановиті, творчі, активні молоді педагогічні працівники та учні Роменського ВПУ.

Основною метою діяльності організації є розвиток творчих здібностей обдарованої молоді, збереження й примноження історико-культурної спадщини м. Ромни, сприяння розширенню світогляду молоді, можливості участі молоді у всеукраїнських процесах розвитку демократії та громадянського суспільства в Україні, підвищення правової, політичної, духовної культури молоді, сприяння реалізації наукового, творчого, політичного, організаційного та іншого потенціалу молодих людей, сприяння створенню умов для організованого дозвілля та спілкування, захист законних соціальних, економічних, культурних інтересів молодих людей. Для досягнення своє мети та виконання основних завдань, організація співпрацює з місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування, профспілками, ветеранськими, молодіжними, іншими громадськими та благодійними організаціями, які прагнуть до гуманних, демократичних перетворень не лише на Роменщині, а й в Україні в цілому.

МГО «Сузір’я» стала ініціатором вшанування пам’яті видатного земляка – Івана Петровича Кавалерідзе, скульптора, драматурга, кінорежисера. В результаті наполегливої співпраці з Роменською міською владою, Роменським краєзнавчим музеєм та іншими громадськими організаціями, за ініціативи членів МГО «Сузір’я» у 2012 році рішенням двадцять третьої сесії міської ради шостого скликання перехрестя бульвару Московського та бульвару Свободи було найменовано Площею І.П. Кавалерідзе.

Того ж року, з метою вшанування пам’яті відомого композитора та музиканта Ісаака Йосиповича Шварца, за ініціативи МГО «Сузір’я» було започатковано щорічний музичний конкурс виконавців творів композитора напередодні Всесвітнього дня музики (1 жовтня).

Фото 1. 20.06.2014
На фото: члени МГО "Сузір`я" під час відзначення 90-річчя від дня народження відомого композитора Ісаака Шварца

Маючи бажання отримати нові знання й досвід, члени МГО «Сузір’я» взяли участь у тренінгу «Брендінг громадських організацій - ціннісний підхід» у рамках проекту Сумського обласного комітету молодіжних організацій «Школа громадської активності»; тренінгу, що проводився Сумським обласним комітетом молодіжних організацій, що відбувся в рамках проекту «Школа громадської активності» за підтримки National Endowment for Democracy (NED); у триденному семінарі «Організація політичної та громадської молодіжної роботи», що проходив за підтримки Форуму політичних консультацій м. Берлін (Німеччина) у місті Харкові, при цьому, отримавши відповідні Дипломи та Сертифікати.

Фото 2. 20.06.2014
На фото: молодий викладач Роменського ВПУ й активіст громадської організації "Сузір`я" Ірина Дівенко у ході семінару «Організація політичної та громадської молодіжної роботи»

Не забувають члени МГО «Сузір’я» про екологічний напрямок. З настанням весни сузір’ївці - молоді викладачі та учні ДПТНЗ «Роменське ВПУ» залучаються до природоохоронних та екологічних заходів усіх рівнів, беручи участь в таких акціях як «Посади дерево» та «За чисте довкілля». Крім благоустрою училища, наведення належного санітарного стану прилеглої території, молодь не байдужа й до громадських місць. Щороку активісти беруть участь у прибиранні скверу на бульварі Свободи та території навколо скульптурної композиції «Героям революції» на міській площі імені І.П. Кавалерідзе, сміття на узбережжі ріки Сула, території Роменського міського парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка. Продовжуючи екологічний напрямок, цього року члени громадської організації також привели в належний санітарний стан та висадили молоді саджанці на території міського парку культури і відпочинку.

Фото 3. 20.06.2014
На фото: сузір`ївці у ході акції "За чисте довкілля"
Фото 4. 20.06.2014
На фото: "Посади дерево" - акція, в якій щороку беруть участь члени МГО "Сузір`я"

Сприяючи розвитку волонтерського руху, з метою розвитку громадянської самосвідомості й активності молоді, члени МГО у 2012 році брали участь в благодійній акції «Діти-дітям», завітавши до вихованців Роменського центру реабілітації. Також сузір’ївці щороку відвідують ветеранів Великої Вітчизняної війни та колишніх працівників Вищого професійного училища, допомагають їм по господарству та просто підтримують їх у важку хвилину, проводять зустрічі та виховні години з ветеранами. У 2014 році в рамках Всеукраїнської акції «Доброго ранку, ветеране!» члени МГО «Сузір’я» долучилися до прибирання та упорядкування могил колишнього секретаря райкому комсомолу Мірошніченко Тетяни та її чотирьохрічного сина Миколи, які стали жертвами німецько-фашистських загарбників під час Великої Вітчизняної війни. Ці могили вже традиційно стали об’єктом догляду учнями училища.

Пропагуючи здоровий спосіб життя, за участі членів громадської організації було проведено ряд акцій та заходів, основною метою яких є донести до свідомості підростаючого покоління думку про те, що немає нічого ціннішого в житті кожного, ніж здоров’я. Зокрема, цьогоріч на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» було проведено акцію «Міняю цигарку на цукерку», «Ця рука нікого не вдарить», тематичний тиждень «Світ без насильства» та Тиждень толерантності.

Фото 5. 20.06.2014
На фото: під час акції «Ця рука нікого не вдарить»
Фото 6. 20.06.2014
На фото: у ході акції «Міняю цигарку на цукерку»

Не байдужі члени МГО «Сузір’я» і до функціонування та життєдіяльності міста. Тож, наприкінці 2013 року активісти долучилися до обговорення та внесли свої пропозиції щодо покращення життєдіяльності міста у ході громадських слухань з розгляду питання Програми соціально-економічного розвитку на 2014 рік.

Цього року члени «Сузір’я» також активно допомагали військовим Роменщини – копали окопи, готували їжу. За підтримки виконавчого комітету Роменської міської ради, місцевих підприємців силами Роменського ВПУ й членів МГО «Сузір’я» було організовано концерт для військових в с. Ярмолинці.

Фото 7. 20.06.2014
На фото: під час концерту для військових в с. Ярмолинці