Подати заяву для вступу

День цивільного захисту в Роменському ВПУ

Цивільний захист – державна система органів управління, сил і засобів, що створюється для організації і забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та військового характеру. Один раз на рік в кожному навчальному закладі проводиться День цивільного захисту, щоб бути завжди готовими та вміти правильно діяти в умовах надзвичайних ситуацій, засвоїти правила користування індивідуальними засобами захисту.

29 квітня в Роменському ВПУ був проведений показовий День цивільного захисту з метою навчити учнів та працівників училища засобам захисту від небезпечних ситуацій, провести тренувальні аварійно-рятівні роботи, виробити навички по наданню першої медичної допомоги постраждалим та підтриманню спокою і порядку у навчальному закладі в умовах надзвичайної ситуації. Сьогоднішні події у нашій державі ще раз доводять, що ніхто в наш час не застрахований від нападу, тому питання навчання з цивільного захисту у навчальних закладах є актуальними і загальним для всіх громадян України. В роботі прийняли участь: директор Роменського ВПУ Павло Помаран – начальник цивільного захисту; заступник директора з НВР Федір Мірошніченко – начальник штабу; заступник директора з НВР Ірина Гулак – голова евакуаційної комісії; інженер з техніки безпеки Роман Жмака – заступник начальника штабу; викладач з предмету «Захист Вітчизни» В’ячеслав Бурнос – помічник начальника штабу.

День цивільного захисту був проведений без порушення навчального процесу, за спланованим заздалегідь комплексом заходів. У період підготовки до Дня цивільного захисту впродовж Місячника з охорони праці в навчальному закладі активізували пропаганду цивільного захисту за допомогою стіннівок, демонстрації науково-популярних, хронікально-документальних та учбових фільмів, проводилася цілеспрямована робота для підвищення рівня підготовки та навчання учнів з питань цивільної оборони та основ безпеки життєдіяльності.

Розпочався цей день із загальноучилищної лінійки і урочистого відкриття Дня цивільного захисту директором Роменського ВПУ Павлом Івановичем Помараном.

Головним моментом Дня цивільного захисту стала екстренна евакуація постійного складу училища за сигналом цивільної оборони - хвилинним дзвінком, під час якої всі ланки невоєнізованих формувань цивільного захисту училища відпрацювали послідовність дій та показали високу готовність при виникненні надзвичайних ситуацій.

Фото 13. 30.04.2014
Екстренна евакуація пройшла успішно.
Фото 15. 30.04.2014
Фото 14. 30.04.2014
Фото 12. 30.04.2014
Імітована перша медична допомога постраждалому.

З метою навчання учнів та працівників навчального закладу першим діям при виникненні надзвичайних ситуацій та пожеж, в Роменське вище професійне училище завітали рятівники Міжрегіонального центру швидкого рятування ДСНС України.

Фото 10. 30.04.2014
Рятівники Міжрегіонального центру швидкого рятування ДСНС України в Роменському ВПУ.

Представники "хімічного" підрозділу Центру провели для учнів закладу практичну лекцію "Сучасні засоби радіаційного, хімічного та біологічного захисту населення", а також практично продемонстрували комплект засобів індивідуального захисту та сфери їх застосування.

Фото 7. 30.04.2014
Фото 8. 30.04.2014
Фото 11. 30.04.2014
Фото 9. 30.04.2014
Представники "хімічного" підрозділу Центру продемонстрували комплект засобів індивідуального захисту та сфери їх застосування.

Після гасіння на території училища умовної пожежі, рятівники «закріпили» з учнями основні правила безпеки життєдіяльності, ознайомили присутніх зі специфікою роботи оперативно-рятувальної служби. Вогнеборці продемонстрували бойовий одяг, обладнання та спеціальну техніку, яку вони використовують при ліквідації різних надзвичайних подій.

Фото 5. 30.04.2014
Фото 4. 30.04.2014
Гасіння умовної пожежі на території училища.

Учні мали можливість не тільки побачити, а й одягнути на себе елементи спорядження, в якому доводиться працювати рятувальникам.

Фото 3. 30.04.2014
Працювати у спорядженні рятівника - нелегка справа.

Наприкінці пізнавально-профілактичного заходу учнівський та педагогічний колективи Роменського ВПУ подякували рятувальникам за цікаву й корисну пізнавальну інформацію та незабутні позитивні емоції.

Фото 1. 30.04.2014
Фото на згадку. Рятівники Міжрегіонального центру швидкого рятування ДСНС України та адміністрація Роменського ВПУ.

Приємним завершенням Дня цивільного захисту став турнір з волейболу між учнями та викладачами училища. Боротьба була напруженою та завзятою. Гілка першості переходила від однієї команди до іншої. Але в результаті переможцями матч-реваншу стала команда викладачів. Щиро вітаємо та бажаємо не здавати позицій, бути і далі у гарній фізичній формі!

Фото 18. 30.04.2014
Фото 20. 30.04.2014
У ході змагання.
Фото 17. 30.04.2014
Учнівська та викладацька команди.

У роботі з молодим поколінням проведення таких заходів є дуже важливим, оскільки вони дають змогу навчити учнів правилам безпеки життєдіяльності, правильному поводженню під час виникнення різного роду надзвичайних ситуацій і вміти надати допомогу потерпілим.