Подати заяву для вступу

Семінар-практикум викладачів курсу духовно-морального спрямування професійно-технічних навчальних закладів області з теми: «Духовний розвиток особистості – пріоритетний напрямок сучасної освіти» в Ромеському ВПУ

У Роменському ВПУ 16 квітня 2014 року відбувся семінар-практикум викладачів курсу духовно-морального спрямування професійно-технічних навчальних закладів області з теми: «Духовний розвиток особистості – пріоритетний напрямок сучасної освіти». Училище радо зустрічало гостей із усіх куточків Сумщини.

Відкрила семінар Ніна Зінчук, директор НМЦ ПТО у Сумській області, акцентувавши увагу учасників семінару на тому, що формування духовного світу молоді – велика і складна проблема, яка стоїть у центрі уваги педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання та батьків, і запровадження факультативного курсу з основ християнської етики сприяє її подоланню.

Фото 14. 16.04.2014
Директор НМЦ ПТО у Сумській області Ніна Зінчук.

Смоленко Ольга, методист НМЦ ПТО у Сумській області, від щирого серця привітала присутніх із наступаючими Великодніми святами, побажала педагогічним працівникам радості та душевного спокою, а в оселях – миру, злагоди, щастя та добробуту.

Фото 15. 16.04.2014
Смоленко Ольга, методист НМЦ ПТО у Сумській області.

У своєму виступі Ольга Петрівна зазначила, що в області вже другий рік поспіль навчально-методичний центр професійно-технічної освіти проводить семінар викладачів факультативного курсу з основ християнської етики, де педагогічні працівники мають можливість обговорити методику викладання курсу, поділитися власним педагогічним досвідом.

З вітальним словом до учасників обласного семінару звернувся директор ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Павло Помаран, який щиро привітав учасників семінару та їх родини з Великоднем, святом, яке наповнює серця світлими почуттями надії та любові, побажав радості, здоров’я, добробуту та благополуччя.

Фото 13. 16.04.2014
Директор Роменського ВПУ Павло Помаран з вітальним словом.

Враховуючи потребу духовного відродження України перед викладачами професійно-технічної освіти постає потреба забезпечити навчально-виховний процес знаннями, які б допомагали виховувати у молоді гідні людські чесноти: працьовитість, чесність, доброту, щирість, милосердя.

На семінарі був присутній настоятель Всіхсвятського храму протоієрей Дімітрій Долгий, який сердечно привітав присутніх з прийдешнім світлим святом, зазначивши, що Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, зміцнює віру та живить думку.

Протоієрей Дімітрій Долгий зазначив, що християнська етика ґрунтується на універсальному моральному законі людства – десяти Заповідях Божих, євангельських переказах, на моральному богослов’ї, а також на справах милосердя та вірі в Бога.

«Викладачі, котрі читають факультативний курс «Основи християнської етики», роблять важливу справу, залучаючи молодь до християнських цінностей»,- зазначив він.

Фото 2. 16.04.2014
Директор Роменського ВПУ Павло Помаран, директор НМЦ ПТО у Сумській області Ніна Зінчук, протоієрей Всіхсвятського храму Дімітрій Долгий.

Учасники семінару мали можливість відвідати капличку святої мучениці Тетяни, яка знаходиться в навчальному корпусі училища, де отець Дімітрій провів коротке богослужіння.

Згідно програми семінару викладач Скляр Алла факультативного курсу провела відкрите факультативне заняття з основ християнської етики на тему «Піст – засіб морального вдосконалення та духовного очищення».

Фото 11. 16.04.2014
Фото 21. 16.04.2014
Відкрите факультативне заняття з основ християнської етики.

Сучасні новітні технології (відеоматеріали, презентації, фонограми пісень) допомогли викладачу пояснити учням у чому полягає піст, як потрібно постити, переконати їх, що він має бути спрямований не тільки на очищення тіла, а й душі та помислів.

Учасники обласного семінару відвідали виставку «Від творчого вчителя – до творчого учня», де вихованці навчального закладу Роменського ВПУ демонстрували власні творчі роботи, виконані під керівництвом своїх наставників.

Фото 10. 16.04.2014
Учасники семінару під час огляду виставки творчих робіт учнів Роменського ВПУ.
Фото 9. 16.04.2014
Директор НМЦ ПТО у Сумській області Ніна Зінчук біля Великоднього столу, оформленого учнями Роменського ВПУ.
Фото 8. 16.04.2014
Методист МНЦ ПТО у Сумській області Смоленко Ольга з учнями Роменського ВПУ з професії «Кравець, закрійник» та їх виробами – ляльками-мотанками.
Фото 4. 16.04.2014
Викладач інформатики Ірина Дівенко та учень групи ОКБ-3 Олександр Бойко презентують конкурсну роботу.
Фото 5. 16.04.2014
Учні Чмура Юрій та Кузьменко Максим з професії «Електрогазозварник, слюсар з ремонту з ремонту автомобілів» з майстрами-наставниками Воскобойніковим Григорієм та Цисом Олександром презентують власні вироби.
Фото 6. 16.04.2014
Титаренко Андрій - учень групи з професії "Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування" демонструє розробку, виготовлену для оформлення кабінету інформаційних технологій

У рамках круглого столу «З досвіду викладання факультативного курсу духовно-морального спрямування» виступили викладачі професійно-технічних навчальних закладів області.

1. Дворніченко Людмила, викладач суспільних дисциплін ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей». Любов – як найвища цінність.

2. Одеська Алла, викладач суспільних дисциплін ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу». Релігійні мотиви у творчості українських письменників.

3. Чубур Вікторія, викладач української мови та літератури ДПТНЗ «Хотінський професійних аграрний ліцей». Домінанти духовного світу християн.

4. Галицька Людмила, учитель історії та суспільствознавства «Професійне училище соціальної реабілітації» м. Охтирка. Формування характеру через систему духовних цінностей.

Фото 3. 16.04.2014
У ході засідання круглого столу на тему «З досвіду викладання курсу духовно-морального спрямування».

Головним підсумком роботи обласного семінару-практикуму викладачів факультативного курсу духовно-морального спрямування професійно-технічних навчальних закладів області стала тверда переконаність кожного його учасника, що, як дерево без кореня може загинути, так і народ без збереження своїх традицій може асимілюватися і зникнути з лиця землі. Сила народу – у єдності і збереженні духовної самобутності, тому кожен учасник семінару пов’язав жовто-блакитні стрічки на містку дружби і любові в Роменському ВПУ.

Фото 17. 16.04.2014
Фото 1. 16.04.2014
Учасники семінару на містку єдності, любові і дружби у Роменському ВПУ.