Подати заяву для вступу

Предметний тиждень з хімії, біології та географії в Роменському ВПУ

Значну роль у формуванні інтересу до навчальних дисциплін відіграють предметні тижні, які традиційно проводяться в Роменському вищому професійному училищі. Біологія, хімія та географія – одні з найцікавіших предметів, які вивчають учні. З 31 березня по 4 квітня в Роменському ВПУ пройшов предметний тиждень, присвячений цим наукам, і був справжнім святом творчого та нестандартного підходу до навчання та виховання учнів.

За мету були поставлені такі завдання: узагальнити і розширити знання учнів з біології, хімії, та географії, розкрити значення цих предметів в житті людини, виховати дбайливе ставлення до природи, формувати практичні вміння і навички, сприяти екологічному вихованню учнів, свідомому ставленню до власного здоров’я, розвивати творче мислення, вміння логічно міркувати та викладати свої думки.

У рамках тижня були проведені цікаві виховні заходи, відкриті уроки, різноманітні ігри, конкурси та змагання, тематичні фотовиставки.

Тиждень розпочався виставкою стіннівок на природничу тематику, з яких учні дізналися багато цікавих маловідомих фактів про оточуючий світ.

Фото 2. 09.04.2014
Фото 4. 09.04.2014
Фото 5. 09.04.2014
Виставка учнівських стіннівок.

У кабінеті хімії та біології працювала фотовиставка «Стоп-кадр», на якій було представлено фотографії рослин, вдалі знімки тварин у природі. Матеріали для виставки підготували учні 2-х курсів

Фото 13. 09.04.2014
Фото 14. 09.04.2014
Виставка "Стоп-кадр"

Антропогенний вплив на навколишнє середовище та екологічні проблеми сьогодення активно обговорювалися учнями на виховному заході «Живе обличчя моєї Землі», який провела викладач географії Ірина Жадько.

Фото 3. 09.04.2014
Виховний захід «Живе обличчя моєї Землі».

Учні розглянули та проаналізували всі фактори негативного впливу руйнівної діяльності людини, запропонували свої методи збереження навколишнього світу.

У рамках тижня 1 квітня викладач хімії Алла Сененко провела виховний захід на тему «Хімія і мода», метою якого було ознайомлення та обговорення у колі зацікавленої молоді важливих питань становлення та розвитку моди у тісному поєднанні з досягненнями хімії.

Фото 9. 09.04.2014
Фото 11. 09.04.2014
Фото 8. 09.04.2014
Під час заходу "Хімія та мода".

Учасники заходу розповіли про цікаві факти з історії кравецтва, дизайну та стилю одягання, супроводжуючи все показом мод різних часів. Відеофільм та презентація на тему «Хімічний склад косметики» викликали змішані почуття, адже багатьох здивувала інформація про вміст небезпечних компонентів у декоративній косметиці. Консультант компанії «Оріфлейм» Тетяна Цюпка провела майстер-клас по нанесенню макіяжу для підлітків, акцентуючи увагу на особливостях використання косметологічних засобів. Тепла та невимушена атмосфера перетворила виховний захід на дружній діалог учнів та наставників.

Фото 10. 09.04.2014
Майстер-клас від консультанта компанії «Оріфлейм» Тетяни Цюпки.

Згідно плану проведення тижня, викладач географії Жадько Ірина провела відкритий урок на тему: «Японія. ЕГП, історико-культурні особливості країни. Природні умови й ресурси. Особливості населення країни. Галузева й територіальна структура господарства». У ході уроку учні проаналізували причини стрімкого розвитку країни, її природні багатства, історичні властивості

Фото 12. 09.04.2014
Викладач географії Жадько Ірина провела відкритий урок на тему: «Японія. ЕГП, історико-культурні особливості країни. Природні умови й ресурси. Особливості населення країни. Галузева й територіальна структура господарства».

Пропаганда здорового способу життя, дбайливого ставлення до свого здоров’я, профілактика шкідливих звичок, розповсюдження елементарних знань з гігієни - стали основними постулатами виховного заходу «Молодь обирає здоров’я», який в межах тижня провела викладач хімії та біології Тетяна Марченко. Під час виховної години учні звернули увагу на фактори, що позитивно впливають на якість нашого життя: правильне харчування, спорт, відсутність шкідливих звичок, наявність хобі та захоплень, режим дня та позитивні емоції.

Фото 16. 09.04.2014
Фото 15. 09.04.2014
Молодь Роменського ВПУ обирає здоровий спосіб життя.
Істинний хімік має бути і теоретиком, і практиком! Тому учні групи ВХП-5 показали на уроці хімії свої знання, демонструючи досліди з визначення якості продуктів харчування в домашніх умовах під керівництвом викладача Алли Сененко. За допомогою підручних матеріалів учні навчилися визначати якість товарів, яка, на жаль, на сьогодні є досить сумнівною. З ціллю убезпечити своїх рідних і себе від негативних наслідків вживання продукції недобросовісних виробників, дівчата і юнаки відтепер знають, як в домашніх умовах перевірити придбані продукти харчування.

Фото 6. 09.04.2014
Фото 7. 09.04.2014
Фото 17. 09.04.2014
Фото 18. 09.04.2014
Перевірка якості продуктових товарів за допомогою підручних засобів.

Учні групи КЗ-2 взяли участь у кінолекторії на тему: «Що ми знаємо про СНІД», який провела викладач хімії та біології Тетяна Марченко з метою сприяти ґрунтовному оволодінню учнями повної та достовірної інформації про ВІЛ (СНІД), про шляхи його передачі, ситуації ризику, розвінчати міфів та націлити на толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей, на усвідомлення та засвоєння шляхів запобігання ВІЛ-інфікування.

Нетрадиційність форм проведення заходів під час тижня біології, хімії та географії, добровільна участь у ньому, відсутність жорстких обмежень у часі дали змогу педагогам та учням досягти вагомих результатів. Масовим заходам властиві піднесеність, урочистість, яскравість, тому предметний тиждень залишив значний слід у свідомості й почуттях дітей, а відтак зіграв велику навчально-пізнавальну та виховну цінність.