Подати заяву для вступу

«Світ без насильства»

Насильство є однією з актуальних проблем сучасного суспільства, особливо серед молоді. Щоденно здійснюються десятки, сотні дій, які носять агресивний характер і призводять до важких наслідків. Кожна людина коли-небудь наражалася на ту чи іншу форму насилля. Низький соціальний захист, неможливість або нездатність протистояти агресії інших людей, внутрішня пасивність і страх розголошення ситуації, брак знань щодо захисних органів та установ призводять до виникнення психологічних проблем у молодого покоління та не сприяють зменшенню рівня насилля.

З метою ознайомлення з найрозповсюдженішими формами агресії (фізичною, психологічною, психічною), з факторами і причинами виникнення насилля в різних ситуаціях і соціальних верствах населення, а також з метою пошуку методів запобігання насильства та вирішення подібних негативних дій, в Роменському ВПУ був проведений тематичний тиждень «Світ без насильства». Цілий ряд заходів для учнівського та педагогічного колективів підготувала та провела психологічна служба училища: практичний психолог Надія Радчук, соціальний педагог Тетяна Прокопенко.

Виставка книг, брошур, журналів на тему насилля та шляхів запобігання форм агресії у суспільстві, а зокрема, в молодіжних групах і колективах, відкрила тиждень. 24 березня в кабінеті практичної служби кожний бажаючий мав можливість ознайомитися з відповідною літературою, щоб покращити свою обізнаність стосовно наболілої теми. Протягом дня було проведено анкетування учнів з метою виявлення знань учнів щодо теми насильства в учнівському колективі, сім’ї та громадських місцях.

Фото 15. 31.03.2014
Фото 16. 31.03.2014
У ході анкетування учнів.

Крім цього, 24 березня ¬- Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Психологічною службою були підготовлені інформаційні стіннівки, а в групах АСЕ-1 і МШП-2 проведені виховні бесіди на тему: «Туберкульоз: шляхи зараження і запобігання».

25 березня під час засідання круглого столу «Ми – проти насильства», який був організований разом з лідерами учнівського самоврядування, учні ознайомились з причинами виникнення агресивної поведінки серед людей, підняли питання щодо ефективних засобів зменшення цього явища в сучасному житті молоді.

Акція «Україна – за мир. Ми проти насилля» знайшла активну підтримку як серед учнів, так і серед педагогічного колективу. Свої погляди та думки, надії та побажання знайшли втілення у кольорових квітках, які застелили карту України, народ якої бажає жити у мирі та злагоді.

Фото 10. 31.03.2014
Фото 11. 31.03.2014
Фото 12. 31.03.2014
Фото 13. 31.03.2014
Фото 14. 31.03.2014
Ми - проти насилля. На нашій землі любові вистачить усім.

26 березня практичний психолог Надія Радчук провела групову консультацію для учнів: «Насилля в сім’ї». Молодь училища отримала цінні поради та рекомендації, як правильно навчитися розуміти один одного, йти на компроміс, вміти протистояти насильству в сім’ї.

Соціальний педагог Тетяна Прокопенко презентувала інформаційний буклет «Як запобігти насильству». Учні ознайомились з правилами безпечної поведінки в інтернеті та рекомендаціями, щодо захисту від проявів сторонньої агресії та психологічного тиску. 27 березня для мешканців гуртожитку був організований перегляд фільму «Жити по законам людського спілкування», після перегляду якого учні взяли активну участь в обговоренні нагальних проблем суспільства, висловлювали свої думки та погляди, пропонували способи уникнення конфліктів

Фото 9. 31.03.2014
Фото 8. 31.03.2014
Соціальний педагог Тетяна Прокопенко презентувала інформаційний буклет «Як запобігти насильству».

У заходах були задіяні педагоги навчального закладу, для яких психологічна служба провела психолого-педагогічний семінар «Види насилля. Надання рекомендацій». Класні керівники та майстри-вихователі ознайомилися з правовими документами захисту людей від насилля в Україні та отримали методичні рекомендації по роботі з питань профілактики насилля в учнівському середовищі.

Фото 4. 31.03.2014
Фото 2. 31.03.2014
Фото 3. 31.03.2014
Фото 4. 31.03.2014
Фото 6. 31.03.2014
Психолого-педагогічний семінар «Види насилля. Надання рекомендацій» для педагогічного колективу Роменського ВПУ.

Підсумовуючи результати проведених заходів тижня «Світ без насильства», весь педагогічний і учнівський колективи Роменського професійного училища дійшли висновку, що проблема насильства вимагає цілеспрямованих та обміркованих дій педагогів, медиків, релігійних установ, підтримки з боку соціальних служб, правоохоронних органів, держави, а головне – самого населення, кожного з нас особисто, адже недарма говорять: «Хочеш змінити світ – почни з себе».