Подати заяву для вступу

Тиждень професій кухарської справи в Роменському ВПУ

Професії «Кухар», «Кондитер» необхідні та актуальні в усі часи, оскільки без їжі людина не може існувати ні на землі, ні на морі, ні в космосі. Сучасний кухар, кондитер має бути справжнім професіоналом, дієтологом, технологом, мати талант художника, вишуканий тонкий смак, гарну образну пам’ять та почуття міри. Поєднуючи чотири основних смаки, використовуючи широку гаму пахощів та ароматів, майстер-кухар володіє таємничістю впливу ароматно-смакових компонентів їжі на емоційну сферу людини.

Розповісти про свою професію, розширити кругозір, показати свої знання і уміння допомагають традиційні Тижні професій, які організовують разом з учнями досвідчені викладачі та майстри виробничого навчання.

З метою формувати пізнавальний інтерес до вивчення спецпредметів з професії «Кухар», «Кондитер» та в цілому до кулінарної справи, підвищити пізнавальну активність учнів, виховати любов до обраної професії та мотивувати учнів шкіл міста до вступу у Роменське ВПУ, з 17 по 21 березня в Роменському вищому професійному училищі проходив Тиждень професій кухарської справи.

Фото 29. 22.03.2014
Кухар, кондитер - одні з найнеобхідніших професій у світі.

Кожний день Тижня був насичений різноманітними цікавими заходами, які у повній мірі розкрили суть професії, її властивості, специфіку, умови навчання та перспективи подальшого працевлаштування по закінченню навчального закладу.

Конкурс на кращу стіннівку приваблював яскравістю кольорів, насиченістю корисної та цікавої інформації, рецептами, прислів’ями та приказками, віршами та гуморесками, а у фойє училища демонструвались презентаційні слайди, які добре висвітлили тематику тижня.

Фото 01. 22.03.2014
Стіннівки приваблювали своєю колоритністю та наповненістю.

У вівторок учні під керівництвом майстрів організували виставку-розпродаж хлібо-булочних виробів. Широкий асортимент булочок та пиріжків з різними начинками пропонували всім бажаючим учениці групи КК-1 Гришко А.та Головешко Н., учениці групи КК-3 Кириченко Д. та Рябенька І. Ароматну випічку розкупили миттєво.

Фото 02. 22.03.2014
Фото 09. 22.03.2014
Ароматна випічка від юних кулінарів принесла задоволення всім, хто її скуштував.

В середу, з метою профорієнтації, Роменське ВПУ відвідали учні ЗОШ І-ІІІ ст. №2 та ЗОШ І-ІІІ ст. №5. Школярів ознайомили з професіями та спеціальностями, за якими готують майбутніх фахівців у навчальному закладі, детально розповіли про професії «Кухар», «Кондитер», продемонструвавши відеоматеріал на тему: «Моя професія- найкраща».

Та найцікавішим для всіх учнів стала презентація тематичних столів та майстер-класи від майбутніх кухарів, кондитерів та майстрів виробничого навчання, які були проведені в спеціально обладнаних лабораторіях.

Школярі завзято приймали участь у майстер-класі «Карвінг», який провела майстер в/н Конопленко І.В. Кожний зміг переконатися, що так звана «різьба по овочах» - це справжнє мистецтво, цікаве та захоплююче, яким ще й можна поласувати.

Фото 13. 22.03.2014
Майстер-клас від майстра виробничого навчання Конопленко Ірини Василівни.

Учні групи КК-а підготували презентацію столу «Вироби з паштету» - «Лісова галявина», показавши школярам, як звичайну страву можна перетворити на шедевр.

Українська кухня відрізняється виключно високою поживністю та смаковими якостями, які продемонстрували учні групи КК-3 у ході презентації тематичного столу «Українські страви».

Фото 14. 22.03.2014
Українська кухня - одна із найсмачніших у світі.

У кабінеті устаткування підприємств харчування учні групи ВХП-5 (Гордієнко О. та Лаврик Є.) під керівництвом викладача спецдисциплін Філімонової О.А. ознайомили школярів з сучасним обладнанням закладів ресторанного господарства.

Фото 15. 22.03.2014
Сучасне кухонне обладнання значно полегшує працю кулінара.
Фото 16. 22.03.2014
Викладач спецдисциплін Філімонова О.А. з учнями групи ВХП-5 Гордієнко Оксаною та Лаврик Євгеном.

У лабораторії №2 гості Роменського ВПУ поринули у «Світ казок». Однойменну презентацію столу в образі Пеппі Довгої Панчохи представила Юлія Орел. А майстер-клас «Прийоми ліплення виробів із тіста» під керівництвом майстра в/н Корогод Л.М. зацікавила навіть хлопців.

Фото 4. 22.03.2014
Фото 19. 22.03.2014
Фото 8. 22.03.2014
Пеппі Довга Панчоха повела гостей у солодкий світ казок.
Фото 18. 22.03.2014
Фото 20. 22.03.2014
Як добре вміти випікати смачні пиріжки для своєї родини.

І хто ж не любить шоколад, аромат і смак якого не залишить байдужим нікого. Майстер в/н Токар В.В. ознайомила з процесом виготовлення шоколадних фігур для оздоблення кондитерських виробів. Школярі власноруч мали можливість спробувати стати хоч на мить майстрами «шоколадного мистецтва».

Фото 21. 22.03.2014
Школярка-шоколадниця.

Учні групи КК-4 ( Устименко Т. та Холоша А.) підготували тематичний стіл «Традиційний хліб», на якому були представлені традиційні українські хлібо-булочні вироби. Школярі почули цікаву розповідь про історію виникнення хліба, способи виготовлення та обрядовість.

Фото 17. 22.03.2014
Фото 6. 22.03.2014
Хліб - усьому голова.

Японська кухня користується в наш час неабиякою популярністю. Суші, роли, маринований імбир, васабі приваблюють своєю пікантністю та неординарністю. Учні групи КК-2 під керівництвом викладача спецдисциплін Ільїної Т.М. підготували презентацію столу «Кулінарна фейєрія», яку із задоволенням відвідали майбутні випускники шкіл.

Фото 3. 22.03.2014
Фото 24. 22.03.2014
Фото 23. 22.03.2014
Страви японської кухні теж потребують неабиякої майстерності, якою досконало володіє викладач спецдисциплін Ільїна Т.М.

Гості Роменського ВПУ мали можливість не лише побачити, а й спробувати кондитерські вироби, які власноруч приготували майбутні кухарі.

Фото 22. 22.03.2014
Смачними пиріжками та гарячим чаєм гостинно зустріли учнів у Роменському ВПУ.

Проведені заходи викликали в учнів справжнє захоплення та зацікавленість професією «Кухар», «Кондитер», про що свідчили їхня активність, жваве обговорення побаченого та теплі усмішки на обличчях.

У рамках тижня майстер в/н Токар В.В. провела відкритий урок виробничого навчання на тему «Приготування торту «Дитячого» з учнями групи КК-4. Метою уроку було навчитись практично використовувати теоретичні знання з технології приготування бісквітно-кремових тортів, оздоблених мастикою.

Фото 10. 22.03.2014
Фото 12. 22.03.2014
Фото 11. 22.03.2014
Своїм досвідом та кулінарним талантом майстер виробничого навчання Токар В.В. з радістю ділиться з учнями.

Поринувши у казковий світ дитинства, учні з великою цікавістю і творчим натхненням готували свої кондитерські витвори до дитячого свята та демонстрували свої кулінарні таланти і вміння презентувати страви. Найкращими були визнані роботи Щербань В., Устименко Т. та Холоші А.

Фото 25. 22.03.2014
Фото 26. 22.03.2014
Учні Роменського ВПУ, що навчаються за професією "Кухар", "Кондитер" вкотре довели, що казку ми творимо своїми власними руками.

Завершальним етапом предметного тижня стало засідання круглого столу методичної комісії, на якому голова методкомісії Філімонова О.А. підвела підсумки проведених заходів та відзначила високий професійний рівень майстрів виробничого навчання та викладача: Токар В.В, Корогод Л.М., Конопленко І.В., Халецької С.Д., Мовчан І.В., Захарченко Н.В., Ільїної Т.М.

Загалом тиждень пройшов у піднесеному, навіть святковому настрої. І не дивно, бо їжа, за умови майстерного приготування, приносить людині справжню насолоду, піднімає настрій, дарує здоров’я та довголіття.

Фото 27. 22.03.2014
Мріємо стати шеф-кухарями!