Подати заяву для вступу

Предметний тиждень будівельних професій: «Кожна хвилина — крок до досконалості та майбутньої кар’єри»

Методичною комісією будівельних професій ДПТНЗ «Роменське ВПУ» з 24 по 28 лютого 2014 р був проведений тиждень будівельних професій. Формат проведення: «Кожна хвилина — крок до досконалості та майбутньої кар’єри».

У рамках тижня будівельних професій були оформлені учнівські стіннівки на тему «Моя професія – професія майбутнього», «Новітні технології в будівництві», «Історія розвитку будівельних професій», які вражали своїм колоритом, змістовним наповненням. Помітно, що учні груп почерпнули багато додаткової корисної інформації про свої професії та перспективи розвитку галузі будівництва, розкрили особистий погляд на особливості фаху.

Фото 1. 02.03.2014
Фото 3. 02.03.2014
У стіннівках учні розкрили свій особистий погляд на особливості професій й визначення свого місця в колі професіоналів.

Цікавою формою роботи для учнів училища та педагогічних працівників стало засідання круглого столу «Сучасність – крок у майбутнє». Під час проведення кінолекторію демонструвалися пізнавальні відеофільми: «Методи підсилення фундаментів», «Реконструкція старого житлового будинку», «Основні етапи технологічних операцій при роботі з матеріалами фірми КНАУФ».

Проведений виховний захід «Моя професія - найкраща», на якому у формі невимушеної бесіди та захоплюючих розповідей обговорювалися питання про сучасне будівництво, ремонт та реконструкцію будівель і споруд, про перспективні шляхи використання матеріалів та значимість результатів праці.

Фото 4. 02.03.2014
Організовані заходи цікаві та пізнавальні.

З метою зорієнтування молоді у виборі професій, за якими здійснює підготовку Роменське вище професійне училище, розширення світогляду майбутніх абітурієнтів, спонукання зацікавленості до робітничих професій, до проведення заходів предметного тижня були запрошені учні шкіл міста.

Фото 5. 02.03.2014
Фото 6. 02.03.2014
Вибір професії - це велика відповідальність.
Фото 7. 02.03.2014
Фото 8. 02.03.2014
Пісня будувати і жити допомагає.

Школярі ознайомилися з презентаціями професій, які були представлені учнями Забаштою Анною (гр. МШП-1), Сененко Галиною (гр. МШП-1), Божком Юрієм (гр. БС-5).

Фото 9. 02.03.2014
Фото 10. 02.03.2014
Професія муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, спеціальність технік-будівельник - це справжній простір для творчості.

У процесі проведення заходів працював консультативний пункт, де школярам була надана всебічна детальна інформація про правила прийому до навчального закладу, перелік професій, види діяльності та кваліфікаційні вимоги. Школярі мали можливість переглянули рекламні матеріали та оцінити власні здібності та нахили.

Проводилися екскурсії навчальними аудиторіями, лабораторіями, майстернями, які супроводжувалися цікавими розповідями про історію розвитку професій, технологічні процеси виконання певних робіт, показом основних вправ та демострацією виготовленої продукції під час уроків виробничого навчання.

Фото 11. 02.03.2014
Показ зразків виготовленої продукції майстерні електрогазозварників.

Школярі побачили робочі місця учнів та мали можливість спостерігати за діяльністю фахівців різних професій, які працювали безпосередньо у виробничих майстернях та лабораторіях.

Фото 12. 02.03.2014
У затишній майстерні штукатурів почуваєш себе комфортно.
Фото 13. 02.03.2014
Вивчення обладнання, вузлів, деталей передбачає професія слюсаря з ремонту автомобілів.
Фото 14. 02.03.2014
Професія кравців-закрійників має свої особливості.

Майстри виробничого навчання інформували учнів шкіл про переваги набуття робітничих професій, про вимоги, які ці професії висувають до людини, розкривали особливості зростання майстерності на виробництві. Викликали живий інтерес у школярів переглянуті виробничі процеси у майстернях будівельного напрямку, майстер-класи «Містечко веселих майстрів». Учні шкіл виявили бажання долучилися до виконання перших практичних навичок професії муляра.

Фото 15. 02.03.2014
Інструктаж досвіченого майстра виробничого навчання Литвиненка В.Х. - обов'язковий.
Фото 16. 02.03.2014
Укладання першої цеглини захоплює.
Фото 17. 02.03.2014
Кожний починаючий фахівець повинен бути впевнений у своїх здібностях.
Фото 18. 02.03.2014
Мурування конструкцій - творча робота.
Фото 19. 02.03.2014
Без допомоги майстра не обійтися.

Життя навчального закладу досить жваве й цікаве. Під час проведення таких заходів учні ефективніше займаються пошуковою роботою, спрямовують свої творчі здібності на підвищення якості професійного навчання.

Предметний тиждень будівельних професій дозволив донести до кожного учасника навчального процесу цікаву та пізнавальну інформацію, сприяв міцнішому та глибшому оволодінню учнями відповідними знаннями та вміннями, надав можливість вдосконалити здібності, проявити ерудицію, інтелект, кмітливість та отримати безліч позитивних емоцій.