Подати заяву для вступу

«Піст без молитви – звичайна дієта»

«Якщо хочеш змінити світ на краще, зберегти його чисту красу і незайману святість, почни це робити з себе. І не завтра, а сьогодні, з цієї хвилини». Саме такими словами розпочалася 26 лютого відкрите факультативне заняття з основ християнської етики на тему: «Піст без молитви – звичайна дієта». На заході, який проводила викладач української мови та світової літератури Скляр А. А. були присутні учні І-ІІІ курсів та священник-настоятель Всіхсвятської церкви протоієрей Долгий Дмитро Васильович.

Фото 1. 27.02.2014
Викладач української мови та світової літератури Скляр А. А.під час відкритого факультативного заняття.

Алла Анатоліївна вказала на те, що більшість людей піст сприймають зовсім не так, як пише Закон Божий. Здебільшого, до нього ставляться як до ще одного способу «скинути вагу». Але піст має зовсім інше призначення в житті кожного з нас.

Фото 2. 27.02.2014
Для учнів І-ІІІ курсів тема Великого посту виявилася дуже цікавою.

Викладач розділила період Великого посту на дві умовні складові: тілесну і духовну, пояснивши зміст і значення кожної з них.

Учні груп, що навчаються за професією кухар озвучили перелік продуктів, якими можна харчуватися, це: фрукти, овочі, сухофрукти, зелень, різноманітні каші, супи, бобові.

Присутні мали змогу почути і відношення медицини до періоду посту. Зокрема про те, які позитивні зміни відбуваються в організмі людини, яка постує ( покращується робота органів чуття, системи травлення, нервової системи, поліпшується сон, кровообіг, нормалізується вага тіла, підвищується працездатність, витривалість).

Та більше уваги викладач приділила саме духовній складовій Великого посту, адже це період внутрішнього очищення та вдосконалення, це час молитви і покаяння, роздумів над власними вчинками, аналізу свого життєвого шляху.

Фото 5. 27.02.2014
Викладач Скляр А.А. основну увагу приділила духовній складовій Великого посту.

Учні згадали про повчальні слова Іоанна Златоуста, Апостолів, «Повчання дітям» В. Мономаха , котрі спонукали більше робити гідних вчинків, бути добрими і милосердними.

Протоієрей Долгий Дмитро Васильович закликав молодь не порушувати Заповіді Божі, пояснив призначення Великого посту, як періоду внутрішнього росту, звільнення від егоїзму, шкідливих звичок (вживання алкоголю, паління, злослов’я, лінощів) прощення, каяття, зосередження на істинно важливих цінностях.

Фото 3. 27.02.2014
Протоієрей Долгий Дмитро Васильович пояснив призначення Великого посту.

Священник-настоятель наголосив на тому, що кожна людина має бути чесною з іншими і обов’язково - перед самими собою, допомагати ближнім і турбуватися про них, дарувати тепло своїх сердець, приносити в жертву свої бажання і потреби воістину любові. Наприкінці заняття викладач зазначила, що людина, яка творить добро, в результаті має подвійну винагороду: стає чистішою і духовно багатшою та отримує у відповідь ще більше добра, яке, як відомо, завжди повертається сторицею.

Фото 4. 27.02.2014
Священник-настоятель розповів учням про головні життєві цінності.