Подати заяву для вступу

"Охорона праці - це релігія"

Роменське ВПУ готує робітників високої кваліфікації з технологічно складних робітничих професій. Саме тому є необхідність проведення у навчальному закладі додаткових заходів з охорони з метою надання учням елементарних знань з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, особливо тих, вірогідність виникнення яких достатньо висока, надбання практичних навичок самодопомоги та першої медичної допомоги іншим у разі необхідності.

У рамках проведення заходів з охорони праці, 21 січня для учнів груп ПП-1 (продавець продовольчих і непродовольчих товарів) та КК-1 (кухар, кондитер) Роменського ВПУ була організована екскурсія до Міжрегіонального центру швидкого реагування у м.Ромни.

Фото 19. 21.01.2014
На фото. Учнівський і педагогічний колективи та працівники Міжрегіонального центру швидкого реагування у м.Ромни.

Екскурсія почалася з відвідування класу охорони праці, оснащеного всіма необхідними матеріалами та технічними засобами для якісного проведення занять. Інженер з охорони праці Міжрегіонального центру швидкого реагування Карташов Валентин Володимирович та начальник служби безпеки дорожнього руху майор Лаврик Олексій Федорович провели для учнів інструктаж з техніки безпеки, акцентувавши увагу на необхідності дотримання правил під час виробничого процесу та розповіли про можливі негативні наслідки у разі їх недотримання, надали докладну інформацію про засоби запобігання нещасних випадків на виробництві, навівши приклади з реальних складних буднів рятівників частини МНС. Учні мали можливість ознайомитися з системою навчання з охорони праці для рятівників, переглянули цікавий фільм про шкідливий вплив на організм людини алкогольних напоїв, які у 90% випадків є причиною нещасних випадків як у побуті, так і на виробництві. Молоді цікаво було слухати розповідь про так званий «ефект звикання», який часто призводить до травматичних ситуацій навіть серед добре обізнаних у сфері безпеки.

Фото 1. 21.01.2014
Фото 2. 21.01.2014
Фото 3. 21.01.2014
Фото 4. 21.01.2014
Фото 5. 21.01.2014
Фото 6. 21.01.2014
На фото. Інструктаж з техніки безпеки для учнів навчального закладу.

Та найцікавіше очікувало учнів попереду. Водолазна служба – предмет особливої гордості спецзагону. За сотні кілометрів від моря за рівнем вишколу вони не поступаються бійцям з кримських підрозділів. На водолазній станції їх зустрів начальник водолазної служби майор служби ЦЗ Споденейко Ігор Васильович, який провів захоплюючу бесіду про вкрай необхідну, цікаву, але дуже небезпечну професію підводника. Кожний із членів підводної команди має свій специфічний фах, необхідний для аварійно-рятувальних робіт під водою, які вимагають спеціальних рятувальних технологій та застосування унікальних засобів на всіх без вийнятку водоймищах. Увазі учнів була представлена барокамера, в якій рятувальники-підводники проходять реабілітацію після складних рятівних заходів. Юнаків та дівчат Роменського ВПУ цікавило абсолютно все: і засоби проведення порятунку на воді, і проведення підводної розвідки, і, зокрема, що потрібно для того, щоб стати рятівником-підводником.

Фото 7. 21.01.2014
Фото 8. 21.01.2014
Фото 9. 21.01.2014
Фото 10. 21.01.2014
Фото 11. 21.01.2014
На фото. Начальник водолазної служби майор служби ЦЗ Споденейко Ігор Васильович розповів про цікаві але нелегкі будні водолазів.

Учні навчального закладу відвідали КПП (контрольно-пропускний пункт). Начальник команди ВОХОР Завада Сергій Васильович наголосив на важливості дотримання правил техніки безпеки з метою запобігання нещасних випадків та умінні надати першу медичну допомогу у разі їх виникнення. Сергій Васильович наголосив:, що: «Охорона праці – це релігія. Людина має право в неї не вірити, але зобов’язана дотримуватись усіх її ритуалів!»

Фото 12. 21.01.2014
На фото. Начальник команди ВОХОР Завада Сергій Васильович наголосив на важливості дотримання правил техніки безпеки.

Рятівники частини продемонстрували учням можливості пожежно-рятувальної техніки, що знаходиться на озброєнні підрозділу. Фахівці рятувальної справи розповіли про функціональне призначення машин та особливості їх застосування при ліквідації пожеж, аварій, наслідків стихійних лих.

Фото 13. 21.01.2014
Фото 14. 21.01.2014
На фото. Рятівники частини продемонстрували учням можливості пожежно-рятувальної техніки.

Приємне враження справила на відвідувачів кімната релаксації для рятувальників, які після складних і важких завдань мають можливість у ній відпочити, відновити свої сили як фізичні, так і моральні, отримати психологічну допомогу від рятівника-психолога.

Фото 15. 21.01.2014
На фото. У кімнаті релаксації.

І звісно, рятівники повинні бути сильними, мати гарну фізичну підготовку, а для цього в частині є дві спортивні зали, які в повній мірі оснащені спортивним тренажерами та новітнім обладнанням. У захваті були і хлопці, і дівчата. По тому, як сяяли їхні очі, було ясно – екскурсія вдалася на славу.

Фото 16. 21.01.2014
На фото. Учні були вражені оснащенням спортивної зали.

І останнім, що до сліз пройняло і учнів, і викладачів – це музичний подарунок від духового оркестру під керівництвом Лук’яненка В.І.

Фото 17. 21.01.2014
На фото. Музичний подарунок від духового оркестру під керівництвом Лук’яненка В.І.

Захвату учнів не було меж, вони здобули не лише цінні знання з правил техніки безпеки, а і отримали сильні враження від почутого і побаченого про складну і небезпечну, але цікаву і по-справжньому чоловічу професію рятівника.

Директор ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Помаран П.І. від імені педагогічного і учнівського колективів висловив щиру подяку всім працівникам 2-го спеціального регіонального центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби цивільного захисту за організацію змістовної, інформативної та надзвичайно цікавої екскурсії для учнів Роменського вищого професійного училища.

Фото 18. 21.01.2014
На фото. Директор ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Помаран П.І. зі словами подяки всім працівникам 2-го спеціального регіонального центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.