Подати заяву для вступу

Тиждень правових знань в Роменському ВПУ

З 9 по 13 грудня в ДПТНЗ «Роменське ВПУ» проходив Тиждень правових знань на тему: «Забезпечення прав та свобод людини в Україні».

Тиждень розпочався виховними годинами на тему «Права дитини», які організували класні керівники та майстри серед учнів груп. Окрім того, з метою визначення рівня обізнаності учнів зі своїми правами та обов’язками, було проведене анкетування на тему: «Чи знаю я свої права», результати якого показали, що учні Роменського ВПУ добре знають свої права та головні нормативно-правові акти. Проведена з учнями робота підтвердила, що діти не тільки знають свої права, а й відповідально ставляться до своїх обов’язків, основними з яких є навчання та дотримання правил внутрішнього розпорядку навчального закладу. З дітьми провели роз’яснювальну роботу стосовно того, хто може їм допомогти у разі порушення їхніх прав. Підсумки анкетування показали найактуальніші проблеми сучасних підлітків, а саме: труднощі в спілкуванні з батьками, вчителями та однолітками; фінансові негаразди; наявність шкідливих звичок.

Фото 6. 13.12.2013
На фото: у ході виховної години "Права дитини"
Фото 3. 13.12.2013
На фото: "Чи знаю я свої права" - саме на таку тему було проведено анкетування учнів
Фото 1. 13.12.2013
Фото 4. 13.12.2013
Фото 5. 13.12.2013
На фото: діти добре орієнтуються в своїх правах та обов'язках

Впродовж тижня разом з учнями груп КК-1, АСЕ-1, ПП-1 та МШП-1 з метою наочної демонстрації знань учнів своїх законних прав творчим шляхом, були виготовлені коллаж-стіннівки на тему «Мої права».

Фото 2. 13.12.2013
На фото: під час виготовлення коллажу-стіннівки

11 грудня між групами КК-1 і ПП-1 був проведений правовий брейн-ринг «Знавці права». Діти з великою зацікавленістю взяли участь у конкурсі, проявивши гарні знання, ерудованість та жагу до перемоги. Їх активно підтримували вболівальники. В результаті, з невеликим відривом перемогла команда групи ПП-1, з чим ми їх і вітаємо!

Фото 2. 11.12.2013
На фото: брейн-ринг викликав неабиякий інтерес в учнів училища

У ході Тижня правових знань відбулась зустріч учнів Роменського ВПУ з представниками правоохоронних органів у справах неповнолітніх, кримінальною виконавчою службою і службою у справах дітей. Обговорювалася тема «Знай свої права, виконуй свої обов’язки», яка пройшла у формі діалогу. Запрошені проінформували про основні випадки правопорушень серед неповнолітніх, наголосили на можливостях їх уникнення та попередження, оскільки неправова поведінка може мати вкрай негативні наслідки в подальшому житті. Учні підготували низку актуальних запитань, на які отримали вичерпні відповіді.

Фото 8. 13.12.2013
Фото 9. 13.12.2013
Фото 10. 13.12.2013
На фото: учні отримали відповіді на всі свої запитання під час дискусії із запрошеними

З метою закріплення правових знань учнів та підведення підсумків Тижня, була проведена ознайомча лекція на тему: «Конституційно-правові гарантії прав і свобод в Україні».

Фото 7. 13.12.2013
На фото: підсумки тижня були підведені на заключній лекції