Подати заяву для вступу

1932-1933 р. р. Пам’ятаймо разом!

В історії нашого народу багато трагічних сторінок.У цьому році минає 80 років від жахливих подій на Україні, які своєю жорстокістю і звіринністю в людській подобі не знаходять прикладу в історії всього людства. Понад 7 мільйонів українців, а з них – 14 тисяч роменчан (третину цієї цифри становили діти), загинули в страшних муках голоду, навмисно влаштованого в Україні 1932-1933 роках. Голодомор 1932-1933 рр. – «неопалима купина» українського народу, рана, яка ніколи не загоїться. І з кожною жалібною річницею ця рана знову і знову ятрить душу сучасників тим жахіттям, що довелось пережити нашим людям на своїх же рідних землях.

Впродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не тільки навмисно замовчувалося радянською владою, про нього взагалі заборонялося будь-де згадувати. Молоде покоління неодмінно має знати правду, усвідомлювати всю трагічність масового знищення нашого народу, пам’ятати та вшановувати пам’ять убитих голодом співвітчизників, щоб ніколи не допустити нічого подібного. Тож, з метою вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу та пробудження в юного покоління національної свідомості, на базі Роменського ВПУ протягом тижня було проведено ряд пам’ятних заходів, виховних заходів та класних годин.

23 листопада по всій території України відбулась масштабна акція на честь вшанування пам’яті загиблих від голоду у 1932-1933 рр. Жителі міста Ромен також вшанували пам’ять жертв Голодомору, зібравшись на урочистий мітинг скорботи біля Пам’ятного знаку жертвам Голодомору, що знаходиться по вулиці Дудіна. В акції взяли участь представники Роменської міської та районної влади, депутати Роменської міської та районної ради, члени Виконавчого комітету РМР, керівники та працівники підприємств, установ та організацій міста, освітяни міста та району. Варто підкреслити, що на ній було багато молоді, яка незважаючи на сучасні вподобання, прийшла віддати шану трагічним сторінкам історії нашого народу.

Фото 1. 25.11.2013
Фото 2. 25.11.2013
На фото: під час мітингу-реквієму біля Пам'ятного знаку жертвам Голодомору

О 16.00 була оголошена хвилина мовчання, після якої відбулося урочисте покладання квітів до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору.

Фото 3. 25.11.2013
Фото 4. 25.11.2013
На фото: учнівський та педагогічний колективи у ході загальнонаціональної акції "Запали свічку пам'яті"

До цієї акції приєдналися педагогічний та учнівський колективи ДПТНЗ «Роменське ВПУ» на чолі з директором Помараном Павлом Івановичем, які вклонились мільйонам загиблих, десяткам мільйонів ненароджених, понівеченим людським долям, виснаженій душі українського народу, поклали квіти та взяли участь у загальнонаціональній акції «Запали свічку пам’яті».

Фото 5. 25.11.2013
На фото:1932-1933 р. р. Пам’ятаймо разом!