Подати заяву для вступу

Всесвітній день водно-болотних угідь

Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення. Мета її – зберегти водно-болотні угіддя як середовища для водоплавних птахів та збереження і раціонального використання цих угідь шляхом місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці, які будуть складовою збалансованого розвитку світу.

Традиційно всі заходи проводяться під визначеною темою. Лозунгом 2020 року секретаріатом Рамсарської конвенції визначено тему: «Водно-болотні угіддя і біорізноманіття».

З метою підвищення обізнаності учнів з питань екологічного, економічного та соціально-культурного значення водно-болотних угідь 3 лютого у групі АСЕ-1 проведено виховний захід на тему «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього». Учні поділилися цікавою інформацією про особливості екосистеми водних угідь, аргументовано пояснювали важливість та необхідність збереження їх біологічного різноманіття, встановили взаємозв`язок між світовим дефіцитом води, який вже відчуває третя частина населення планети, та гострою проблемою втрати водно-болотних угідь. Також учні успішно справилися із запитаннями тематичної вікторини, яка відбулася наприкінці заходу.

Фото.
Фото.
На фото: учні групи АСЕ-1 під час виховного заходу на тему «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього»
Фото.
Фото.
На фото: юнаки розглянули питання збереження водно-болотних угідь та особливостей їх розвитку, не оминувши і наболілі проблеми

В Україні взято під охорону 37 водно - болотних угідь загальною площею 770,545 тис. га. Відзначення всесвітнього дня водно-болотних угідь – чергове нагадування про природні функції водно-болотних екосистем і їх цінність для людства. Проблему збереження національних водно-болотних угідь можливо вирішити лише за умови об`єднання зусиль усіх державних та громадських установ і організацій, всього народу України.