Подати заяву для вступу

Роменське ВПУ взяло участь у відкритому зльоті обласних рад лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Відповідно до плану роботи Хмельницького державного центру естетичного виховання учнівської молоді та плану роботи Ради учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельницької області 05-07 червня 2019 року в ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» відбувся відкритий зліт обласних рад лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Сумську область представляло ДПТНЗ «Роменське ВПУ» у складі практичного психолога Радчук Н. А. та учениці Стрижевської О., які звітували про роботу ради учнівського самоврядування та про організацію волонтерської роботи за 2018/2019 навчальний рік.

Задля формування конструктивного діалогу між дорослими та учнівською молоддю, подолання бар`єрів у спілкуванні та налагодження ефективної співпраці у великій різновіковій команді, вже традиційно за мету зльоту було поставлено об`єднання роботи секцій лідерів учнівського самоврядування та педагогів, тому протягом трьох днів учасники спільно працювали над командними завданнями.

Програма зльоту, як і зазвичай, була досить насиченою та активною, передбачала тренінги з психології, огляд ринку праці, арт-терапію, спортивно-інтелектуальні змагання, квести, майстер-класи із декоративно-вжиткового мистецтва, козацькі забави та розваги. З учнями працювали професійні тренери та спікери.

Під час заходу радушно, гостинно та неординарно презентував свою роботу учнівський актив ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей», також було організовано низку креативних заходів. Вперше для роботи секції педагогів відповідальних за роботу учнівського самоврядування було впроваджено новітній тренінг від Маримонської А.М. – психолога-консультатнта Центру психології естетики та терапії, на тему: «Емоційний інтелект і можливості його розвитку». У ході роботи висвітлювались питання розвитку компетенцій, позитивного мислення, опанування техніки впливу на емоційні реакції оточуючих.

Для педагогів методистом Крутик І. М. було прочитано лекцію: «Забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття яісної освіти в умовах ПТО» та тренінг: «Прокрастинація. Лінуємося ефективно», який дав змогу керівникам віднайти джерело натхнення в учнівському самоврядуванні та вирішити низку важливих питань стосовно управління власним часом та ресурсами. Від інспектора Стрембіцької присутні почули практичні поради щодо ефективного запобігання правопорушень у молодіжному середовищі та попрацювали у навчальному модулі: «Протидія і попередження боулінгу в учнівському середовищі».

Відкриттям для учнів також стала презентація тренінгу від Гембова О. М., заступника начальника відділу організації профорієнтації Хмельницького ОЦЗ , на тему: «Побудова кар`єри та особистий розвиток». Під час проекту з лідерами спеціаліст допомагав визначитись із природними здібностями, щодо вибору майбутнього місця роботи, також ознайомив учасників з процесом виходу на ринок праці, підвищення соціальної, професійної мобільності та конкурентоспроможності, адекватного ставлення до перспектив власної зайнятості, техніки пошуку роботи. Значне зацікавлення у молоді викликала робота під час навчального модулю у рамках тренінгу: «Булінг: як не стати однією з сторін цього явища?». Молодим лідерам презентували лекцію на тему: «Мотиваційна складова ефективного лідера» та «Вартові безпеки: просто про складне».

Програма заходу була надзвичайно обширною та різноманітною, заохочувала молодих лідерів поєднувати навчання, самовдосконалення, спорт та розваги. Зокрема цілий день присвячений таборуванню та козацьким розвагам зарядив усіх бадьорістю, ентузіазмом та жагою до перемог. Під час командних змагань учасники облаштовували польову кухню, готували кашу, змагалися на спритність та витривалість, співали пісень. Учасники зльоту мали змогу відвідати музей Бойової слави та Волочиський машинобудівний завод ПАТ «Мотор Січ».

Молоді лідери проявили себе не тільки як генератори креативних ідей, а й як невичерпно творчі особистості, пронизані любов`ю та патріотизмом до Батьківщини. Основною метою навчально-патріотичного зльоту було не тільки обговорення підсумків про проведену роботу лідерами впродовж навчального року, а й налагодження продуктивної роботи учнів протягом наступного року, мотиваційне об`єднання роботи в спільній команді викладач – учень.

Із метою привернення уваги молоді до активної позиції у суспільстві на підтримку європейських цінностей, по завершенні зльоту учасники традиційно презентували та зафільмували флеш-моб «Україно моя!» та взяли участь у марафоні «Єднання». Надалі в планах Ради традиційно запис міні-фільму про зліт та промо-ролику флеш-мобу.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: практичний психолог Радчук Н. А. та учениця Стрижевська О. взяли участь у відкритому зльоті обласних рад лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти