Подати заяву для вступу

В Роменському ВПУ пройшов тиждень правових знань

Дотримання прав і свобод особи стало одним із найважливіших пріоритетних принципів незалежної української держави. В Україні вже традиційно стало щорічне проведення заходів до Всеукраїнського тижня права, затвердженого указом Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року. Відповідно до зазначеного указу Всеукраїнський тиждень права проводиться в Україні щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається на згадку проголошення Генеральною асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

27 травня в ДПТНЗ «Роменське» ВПУ розпочався Тиждень правових знань, метою проведення якого є ознайомлення учнів із базовими знаннями про свої права, уміння використовувати їх на практиці та, за потреби, захищати. Адже запорукою становлення громадянського суспільства і правової держави в Україні можливе завдяки високому рівню правової освіти населення. Учні мають знати, куди звертатися, щоб захистити свої законні інтереси, де знайти потрібну інформацію, як протидіяти дискримінації та насильству на різних рівнях.

Усі заходи, що провелися в училищі були спрямовані на поглиблення знань молоді про їх обов´язки, права, що регламентуються головним документом – Конституцією України.

Вчитель правознавства Ірина Дівенко провела виховну години на тему: «В країну прав», під час якої учні із задоволенням підвищували свій загальний рівень знань із розуміння проблем прав людини та дитини. Вони обговорювали життєві ситуації, в яких було порушено права молоді, та наслідки, які настають за недотримання правил та законів.

У бібліотеці навчального закладу організовано роботу книжкових виставок, презентацій видань про права людини та іншої літератури правового характеру.

У навчальних групах класні керівники провели з учнями бесіди на теми: «Від правової культури кожного до правової держави»; «Що означає бути громадянином», «Права людини: право на освіту»; «З історії боротьби за рівні права», «Основні проблеми прав дитини у сучасному світі», «Як не стати жертвою злочину», «Сторінками Загальної декларації прав людини», «Мої права і обов`язки», «Запобігання злочинності серед неповнолітніх», «Закон обов`язковий для всіх».

Усі проведені заходи в рамках Тижня були спрямовані на вдосконалення системи правової освіти та правового виховання підростаючого покоління, широке інформування молоді про правову політику держави та законодавство, створення належних умов для набуття юними громадянами знань про свої права, свободи та обов`язки.

Фото.
На фото: тематична виставка «Знай та поважай свої права»
Фото.
На фото: під час бесіди на тему «Закон обов’язковий для всіх» класний керівник Олена Король
Фото.
На фото: під час виховної години на тему: «Сторінками Загальної декларації прав людини», класний керівник Світлана Солоненко
Фото.
На фото: під час бесіди на тему: «Основні проблеми прав дитини у сучасному світі», класний керівник Ірина Дівенко