Подати заяву для вступу

Представники Роменського ВПУ взяли участь в урочистій церемонії нагородження переможців ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Церемонія нагородження кращих із кращих дипломами І ступеня відбулася 30 травня 2019 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Це були урочистості з нагоди нагородження переможців ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та їх наставників, участь у яких взяли і учениця ДПТНЗ «Роменське ВПУ» – Коновал Анастасія та її викладач – Скляр Алла Анатоліївна. Дев`ятий рік поспіль цей конкурс об`єднує талановиту молодь та вихованців вишів, педагогів і всіх небайдужих до рідного слова.

Переможців мовно-літературних змагань привітав Заступник Міністра освіти і науки України, Вадим Карандій, який передав вітання від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, своїх колег, які вболівали за Конкурс та зазначив: «Це свято творите Ви – молодь. Ви несете силу Кобзаревого слова. Бажаю нам всім бути в мирі, і, щоб Ви цей мир творили».

Володимир Бугров, проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка додав: «Наш навчальний заклад є місцем Шевченковим, де часто згадують Кобзаря. Переглядаючи списки переможців, я переконався, що Шевченко об`єднав всю Україну. У нашому закладі навчаються студенти з усієї України, а тому числі – 1500 студентів з тимчасово окупованих територій. Зичу Вам всім миру, повернення наших воїнів додому».

Дмитро Дроздовський, науковий співробітник Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної академії наук України, член Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук, голова журі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у своїй промові зазначив: «Конкурс Тараса Шевченка орієнтований на сучасне прочитання понадчасової Шевченкової творчості. Тарас Шевченко – не спадок минулого, його творчість визначає етичні принципи гідного життя у дні теперішньому. Нам потрібне усвідомлення національної ідентичності. І в кожному індивідуальному прочитанні відбувається усвідомлення Шевченкової творчості для сьогодення. Нехай відбувається «квантове» переосмислення Шевченка у ХХІ столітті, коли важливо усвідомити цінність літератури для формування цінностей у житті».

Олексій Гальонка, доцент Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України, заступник голови журі XVIII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, сказав: «Наш конкурс відрізняється від інших літературних змагань. Конкурс рятує Україну від вимирання рідного слова. У роботах ми знаходимо живого, багатогранного Шевченка, який є актуальним і сьогодні».

Від імені молодого покоління взяла слово переможець конкурсу, учениця 11 класу Черкаського колегіуму «Берегиня» Черкаської міської ради Черкаської області Сало Ірина, яка у своєму виступі висловила думку: «Ми, молодь, радіємо, що ухвалено закон про українську мову. Значить – мові бути. Ми збережемо українське слово. Дякуємо батьками, що посіяли любов у наші душі до рідної мови. Дякуємо вчителям, що навчили переживати як поразки, так і перемоги».

Почесну місію вручення нагород переможцям конкурсів та їх наставникам було довірено Вадиму Карандію та Дмитру Дроздовському, від яких Анастасія отримала Диплом І ступеня.

На урочистостях також вшановано наставників переможців. За вагомий внесок у навчання творчо обдарованої молоді, виховання у неї любові й поваги до рідного слова вручено подяку Міністерства освіти і науки України та цінні подарунки викладачу української мови та літератури Скляр Аллі Анатоліївні.

Святкову та урочисту атмосферу заходу забезпечили виступи Зразкового художнього колективу естрадної пісні «Feel Sound» Центру дитячої та юнацької творчості Дарницького району міста Києва та лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів вокального мистецтва Юрія Кишки, студент Національної академії музичного мистецтва імені Петра Чайковського.

фото
фото
фото
фото
фото
На фото: Представники Роменського ВПУ взяли участь в урочистій церемонії нагородження переможців ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка