Подати заяву для вступу

Фінальний акорд ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

16 травня 2019 року в Національному академічному театрі імені Івана Франка в місті Київ відбулося грандіозне свято рідної мови, патріотизму та інтелекту - церемонія закриття ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Серед переможців цьогорічного конкурсу – найкращих знавців української мови – учнівська молодь Роменщини.

Дипломом за перше місце нагороджено Анастасію Коновал – ученицю І курсу Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище», яку підготувала викладач української мови та літератури Яцменко Світлана Миколаївна. Анастасія є претендентом на отримання стипендії Президента України.

Слова подяки за якісну підготовку конкурсантів висловив виконавчий директор Ліги українських меценатів, голова Координаційної ради Конкурсу, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Михайло Слабошпицький. «Від кожного з нас залежить мовна ситуація в країні, тому я певен, що ми переможемо», – наголосив високопосадовець.

«Це конкурс, де є переможці, але немає переможених, тому що ви – наше майбутнє – ті, хто плекає українську мову. Мова – це наша основа», – зазначив, вітаючи переможців мовознавчого конкурсу, заступник Міністра освіти і науки України Вадим Карандій.

«Сьогодні Україну вже неможливо уявити без цієї церемонії, учасниками якої ми всі з вами є. Без того, щоб щороку сотні тисяч школярів і студентів, у тому числі далеко за межами України, брали участь у цій події, яка носить ім`я видатної людини, мецената, українця з великої літери Петра Яцика. Який інвестував у найдорожче – в українську науку, в українську культуру, в розвиток рідної мови», – сказав Президент України.

Однією з добрих традицій конкурсу є передача естафети від однієї області іншій. Директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова передала місту Київ естафету проведення ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, що стартує в День української писемності та мови 09 листопада 2020 року.

Сподіваємося, що Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика й далі буде об`єднувати підростаюче покоління українців навколо нашого національного скарбу – української мови.

фото
фото
На фото: церемонія закриття ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
фото
На фото: під час вручення Диплому Коновал Анастасії із рук Президента України
фото
На фото: учениця Роменського ВПУ із наставницею Яцменко С.М. та директором Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторією Гробовою