Подати заяву для вступу

Навчання з цивільного захисту в Роменському ВПУ

24 квітня в Роменському ВПУ був проведений показовий День цивільного захисту з метою навчити учнів та працівників училища засобам захисту від небезпечних ситуацій, провести тренувальні аварійно-рятівні роботи, виробити навички з надання першої медичної допомоги постраждалим та підтриманню спокою і порядку у навчальному закладі в умовах надзвичайної ситуації.

Сьогоднішні події у нашій державі ще раз доводять, що питання навчання з цивільного захисту є актуальними і загальним для всіх громадян України. День цивільного захисту був проведений без порушення навчального процесу. У період підготовки до нього впродовж Місячника з охорони праці в училищі активізували пропаганду цивільного захисту за допомогою демонстрації науково-популярних, хронікально-документальних та учбових фільмів, проводилася цілеспрямована робота для підвищення рівня підготовки та навчання учнів із питань цивільної оборони та основ безпеки життєдіяльності.

До Дня цивільного захисту та об`єктових навчальних тренувань училищним штабом, до складу якого входять командири невоєнізованих формувань, учбові групи для організації цивільного захисту, керівники комісій та служб цивільного захисту, була підготовлена відповідна документація, проведена нарада з педагогічними працівниками, на якій уточнювалися обов`язки кожного учасника освітнього процесу, підготовлені плани проведення заходів. Із здобувачами освіти проведено відповідні інструктажі з безпеки життєдіяльності.

Розпочався цей день із загальноучилищної лінійки й урочистого відкриття Дня цивільного захисту директором, начальником цивільного захисту Роменського ВПУ Павлом Івановичем Помараном.

Фото.
На фото: під час загальноучилищної лінійки й урочистого відкриття Дня цивільного захисту

Головним моментом Дня цивільного захисту стала екстренна евакуація постійного складу училища за сигналом цивільної оборони - двохвилинним дзвінком, під час якої всі ланки невоєнізованих формувань цивільного захисту училища відпрацювали послідовність дій та показали високу готовність при виникненні надзвичайних ситуацій. Евакуація учасників освітнього процесу пройшла організовано. Розвідувальна ланка визначила «руйнування та обвал стіни», через що постраждав учень. Рятувальна ланка звільнила «умовно постраждалого» учня від завалу та транспортувала до місця надання першої долікарської допомоги до медичного санітарного поста. На високому рівні працював пост охорони громадського порядку, який організував патрулювання і спрямовував рух учасників заходу з поверхів та до безпечних місць.

З метою навчання учнів та працівників навчального закладу першим діям при виникненні надзвичайних ситуацій в Роменське вище професійне училище завітали рятівники Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України, в складі яких фахівці Шолудько В.М., Дубров О.Ю., Щербина Р.Г. та інші представники радіаційної хімічної розвідки, аварійно-рятувальної служби розповіли та показали прийоми й способи евакуації постраждалого, що таке деконтамінація. Рятувальники продемонстрували свої можливості при реагуванні на різного роду надзвичайні ситуації: техніку, обладнання, спорядження та засоби малої механізації, а також нагадали всім учасникам заходу основні правила з безпеки життєдіяльності. Учні мали змогу одягнути відповідне спорядження рятувальників.

Із заходами щодо попередження пожеж, дотримання вимог пожежної безпеки для збереження охорони життя та здоров`я людей, національного багатства і навколишнього природного середовища ознайомив старший інспектор ДПРЧ -14 Роменського міськрайвідділу УДСНС України в Сумській області Дейнека О.В.Особливу увагу звернув на підтримання у належному стані первинних засобів пожежогасіння, засобів індивідуального захисту, на проведення саме таких навчальних тренувальних заходів для підготовки учнів та персоналу до дій в умовах надзвичайних ситуацій.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: День цивільного захисту в Роменському ВПУ

Для рятівників Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України було проведено екскурсію до Центру військово-патріотичного виховання Роменського ВПУ, де вони оглянули нову навчальну зброю, а саме: макети автоматів, пневматичні гвинтівки, ознайомилися на практиці з роботою стрілецького та лазерного тирів. Вони були приємно вражені, що навчальний заклад має великі можливості та всі необхідні умови для відпрацювання фізичних вправ, наближених до умов сучасного бою та тактики ведення вогню зі стрілецької зброї, проведення інформаційно-методичної, організаційно-масової та навчально-тренувальної роботи в рамках предмета "Захист Вітчизни",та вказали, що заклад докладає багато зусиль, щоб молодь стала готовою до військово-патріотичної діяльності.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: рятівники Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України в Центрі військово-патріотичного виховання Роменського ВПУ

Згідно заходів класними керівниками, майстрами виробничого навчання у цікавій та змістовній формі було проведено виховні години, бесіди з Цивільного захисту: «Безпечна поведінка – запорука здорового та щасливого життя», «Первинні засоби пожежогасіння» «Дії учнів під час пожежі», «Захисти своє життя. Порядок дій у надзвичайних ситуаціях», «Правила протипожежної безпеки», «Природні надзвичайні ситуації. Правила поведінки під час природних надзвичайних ситуацій», «Засоби захисту органів дихання», «Захисти своє життя. Порядок дій в НС», «Порядок інформування населення про екстремальні ситуації та порядок дій», «Допоможи собі сам», «Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб діяти», «Дії учнів за можливих аварій, катастроф, стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій», «Умови та причини виникнення пожеж. Принципи запобігання і гасіння пожеж», «Надзвичайні ситуації», «Знати, вміти, діяти у надзвичайних ситуаціях» та ін..

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: під час виховних годин в групах училища

За підсумками об`єктових навчальних тренувань з цивільного захисту проведено засідання штабу, де розглянуто питання координації дій невоєнізованих формувань,обговорено заходи із коман¬дно-начальницьким складом і формуваннями, а також методики навчання учнів щодо удосконалення об`єктових навчальних тренувань з цивільного захисту, підвищення рівня обізнаності основам безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.