Подати заяву для вступу

Засідання творчої групи викладачів предмета «Захист Вітчизни», керівників фізичного виховання

Виховання патріотичних почуттів у молоді в розрізі подій сьогодення набуває дедалі більшої актуальності. Важливо у стінах навчального закладу сформувати готовність молоді до виконання конституційного обов`язку – служби у Збройних Силах України. З цією метою 25 березня 2019 року у ДПТНЗ «Роменське ВПУ» на базі Центру військово-патріотичного виховання відбулося засідання творчої групи викладачів предмета «Захист Вітчизни» та керівників фізичного виховання на тему: «Особливості організації військово-патріотичного виховання у професійних (професійно-технічних) закладах області». Участь у засіданні взяли й представники місцевого відділу освіти, зокрема Матяш О. М., головний спеціаліст відділу освіти виконкому Роменської міської ради; Бурда Н. М., методист методичного кабінету відділу освіти виконкому Роменської міської ради; Сиромля М. П., методист методичного кабінету відділу освіти молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації та Мірошніченко Г. М., заступник директора Комунальної установи "Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання".

Засідання відкрила Докторович Галина Іванівна, методист НМЦ ПТО у Сумській області, яка у своєму виступі «Удосконалення національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання шляхом проведення конкурсів, проектів, акцій, технологій» наголосили на тому, що військово-патріотичне виховання — цілеспрямований, організований процес формування готовності юнаків старшого шкільного віку до строкової військової служби у Збройних Силах України. Його зміст визначається Конституцією, законами України, військовою Присягою та військовими Статутами. Головним результатом виховних зусиль має стати готовність молодої людини до військово-патріотичної діяльності як внутрішнього системного утворення, що передбачає п`ять основних компонентів: освітній, фізичний, психологічний, соціальний і духовний. Саме такі цілі та задачі покладені на викладачів предмета «Захист Вітчизни».

Директор Роменського ВПУ Помаран П. І. розповів про організацію військово-патріотичного виховання у навчальному закладі та її поліпшення у зв`язку із відкриттям Центру військово-патріотичного виховання.

Заступник директора з НМР Рукавичка Т. Я презентувала роботу закладу щодо впровадження національно-патріотичного виховання, головною метою якого є набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов`язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави. Реалізація національно-патріотичного напрямку в ДПТНЗ «Роменське ВПУ» відбувається через: уроки захисту Вітчизни, виховні години, загальноучилищні заходи.

Фото.
На фото: учасники засідання творчої групи викладачів предмета «Захист Вітчизни», керівників фізичного виховання

Для учасників засідання було проведено екскурсію у Центрі військово-патріотичного виховання, де вони оглянули нову навчальну зброю, а саме: макети автоматів, пневматичні гвинтівки, ознайомилися на практиці з роботою стрілецького та лазерного тирів. Відвідали учасники і практичну «Смугу перешкод», яка використовується на уроках предмет «Захист Вітчизни» та кабінет захисту Вітчизни.

Фото.
На фото: під час демонстрації роботи лазерного тиру Гордієнком О.О., керівником центру військово-патріотичного виховання Роменського ВПУ
Фото.
На фото: Салій Л. В., медичний працівник Роменського ВПУ, викладач основ медичних знань, знайомить із забезпеченням кабінету
Фото.
На фото: Докторович Г. І., методист НМЦ ПТО у Сумській області, відпрацьовує навички серцево-легеневої реанімації на тренажері "Тарас"

У ході роботи творчої групи відбулося обговорення, уточнення та внесення пропозицій щодо проектів положень про проведення у 2019 році конкурсів: світлин, на краще методичне забезпечення предмета «Захист Вітчизни», створення відеоролика та конспекту уроку та проведення Всеукраїнської акції «Я роблю світ кращим».

Учасники творчої групи обговорили проблеми та досягнення у викладанні предмета. Так, Богатиренко Л. М., викладач предмета «Захист Вітчизни» ДНЗ «Білопільське ВПУ», ділився досвідом впровадження в освітній процес інноваційних засобів навчання (електронних посібників для учнів, друкованих зошитів для учнів із предмета «Захист Вітчизни» ). Жало Л. П., керівник гуртка «Юний патріот» ДПТНЗ «Сумське ВПУ будівництва і дизайну», розповіла про удосконалення національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання у професійної (професійно-технічної) освіти шляхом впровадження проектних технологій, участі у військово-патріотичних іграх, конкурсах, змаганнях. Бурнос В. М., викладач предмета «Захист Вітчизни» Роменського ВПУ, окреслив роботу Центру військово-патріотичного виховання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

На завершення семінару методист НМЦ ПТО Докторович Г. І. ознайомила колег із методичними рекомендаціями щодо національно-патріотичного виховання у закладах ПТНЗ та наголосила, що головним результатом виховних зусиль має стати готовність молодої людини до військово-патріотичної діяльності.