Подати заяву для вступу

Зустріч учнів першого курсу Роменського ВПУ із старшим інспектором ювенальної поліції Ситником Д. М.

Важливим напрямком виховної роботи з молоддю є превентивне виховання та профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх. Ситуація з підлітковою злочинністю в Україні вимагає впровадження дієвої системи профілактики правопорушень серед неповнолітніх, адже 15-16-річні учні потребують особливої уваги з боку дорослих, тому що перебувають в активній стадії підліткового віку й легко потрапляють під негативний вплив. Вони часто приймають за «чисту монету» так звану кримінальну романтику, а злочини для них – акт сміливості, самоствердження, про наслідки яких ніхто не задумується.

Вже традиційно не один раз на рік старший інспектор ювенальної поліції Ситник Д. М зустрічається із учнями Роменського ВПУ. Така бесіда відбулася й 06.02.2019 року із учнями першого курсу.

Він коротко ознайомив присутніх із роботою свого відомства, основне завдання якого - організація взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації та громадськістю в боротьбі зі злочинністю та підтриманні громадського порядку в місті, профілактиці правопорушень.

Дмитро Миколайович розповів учням про правову ситуацію серед неповнолітніх у місті, наголосив на існуючих проблемах, на найчастіших злочинах, які вчиняються, а це: крадіжки, вимагання, незаконне заволодіння транспортними засобами, грабежі, нанесення тілесних ушкоджень, зберігання й розповсюдження наркотиків та ін. Звернув увагу на види відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення, зокрема це громадські роботи, виправні роботи та позбавлення волі, а для батьків – адміністративне стягнення у сумі від 850 до 1700 грн. для першого разу. Такий метод роботи дозволяє учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки й не допускати її в майбутньому.

Окремо поліцейський зупинився на темі булінгу, безпеки в Internet - мережі та соціальних спільнотах. Визначив, що ж таке булінг, які бувають його різновиди, до кого звертатись за допомогою у разі його виникнення та наголосив на кримінальній відповідальності за цей злочин.

Після загальної теорії, під час правової бесіди Дмитро Миколайович нагадав учням про основні правила безпечної поведінки, розповів про конкретні неприємні ситуації, у які можна потрапити через власну необережність, і як їх уникнути. А також значну увагу приділив профілактиці вживання алкоголю, тютюну, наркотичних засобів.

Адміністрація навчального закладу та учнівський колектив вдячні представнику ювенальної поліції за співпрацю та надану корисну інформацію.

Фото.
Фото.
Фото.
На фото: під час зустрічі учнів першого курсу Роменського ВПУ із старшим інспектором ювенальної поліції Ситником Д. М.