Подати заяву для вступу

5 лютого 2019 року - День безпечного Інтернету

Зараз в Україні майже 22 мільйони користувачів Інтернету, тому питання безпеки в мережі більш ніж актуальне. У цьому контексті турбота про дітей набуває більших масштабів, якщо раніше треба було говорити про їх безпеку поза домом, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування за комп`ютером.

Саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров`я та майбутнього.

5 лютого 2019 року в усьому світі відзначається День безпечного Інтернету (SaferInternetDay). Понад 140 країн підтримали ідею, мільйони людей об`єднуються заради позитивних змін та підвищення освіченості з питань онлайн-безпеки. З метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет-простору, передусім, для дітей та молоді, ГО «Центр кращого Інтернету» спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» розробили інструктивно-методичні матеріали щодо проведення у закладах освіти Дня безпечного Інтернету 2019.

Щороку в Україні все більше дітей отримують доступ до Інтернету і, на жаль, набувають поширення злочини сексуального характеру щодо них в онлайн просторі. Мета злочинців – отримати приватні фотографії, гроші та особисті зустрічі з дітьми. Крім того, все частіше самі підлітки надсилають один одному свої інтимні фото, що спричиняє кібер булінг дитини та булінг у школі.

4 лютого викладачем Іриною Олександрівною в групах АСЕ-1 та АСЕ-3 було проведено урок на тему: «Безпечний Інтернет», у ході якого вона ознайомила учнів із типами загроз, які стосуються особистої безпеки, безпеки інших та загрожують витоку персональної інформації. Роздала учням пам`ятки «Основні правила безпечної роботи в Інтернеті».

5 лютого за ініціативи Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби ДПТНЗ «Роменське ВПУ» підтримало Всеукраїнську акцію #STOP_SEXтинг, мета якої – захист дітей від сексуального насильства та експлуатації через мережу Інтернет.

За підтримки Програми Мережних академій Cisco, Департаменту кіберполіції Національної поліції України та компанії ERC 5 лютого 2019 року з метою підвищення освіченості з питань безпечного використання цифрових технологій 5 лютого о 12.30 учні групи БС-1 мали змогу переглянути онлайновий урок на YouTube каналі Спільноти Програми Академій Cisco в Україні для учнів 8-11 класів загальноосвітніх, професійно-технічних закладів освіти та студентів коледжів.

Урок для підлітків «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» провела викладач Мартинішина Юлія Юріївна у групі АСЕ-2 з метою інформування молоді про ризики надсилання своїх інтимних фото, а також про злочини, які з цим пов`язані. На уроках інформатики учні виконували інтерактивні вправи в системі LearningApps.org на тему: «Безпечний Інтернет». Вони переглядали різноманітні відеофільми: «Правила поведінки в Інтернеті», «Інтернет-загрози», «Шахрайство та кібератаки», взяли активну участь у вікторині: «Інтернет-загрози».

Викладач інформатики Дівенко І.О. прийняла участь у вебінарі на тему: «Безпечний інтернет: як захистити дітей від кібербулінгу».

Фото.
На фото: під час вебінару на тему: «Безпечний інтернет: як захистити дітей від кібербулінгу»

За словами Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби «щороку в Україні зростає кількість злочинів сексуального характеру щодо дітей в онлайн-просторі — онлайн-грумінг та вимагання. Налагоджуючи довірливі стосунки з дитиною та використовуючи фейкові акаунти в соціальних мережах, злочинці вимагають у дитини інтимні фотографії та шантажують її, погрожуючи розіслати фото знайомим, вимагають більш інтимні матеріали, гроші чи приватні інтимні зустрічі. Окрема проблема – секстинг – надсилання підлітками своїх інтимних фото одне одному, що може призвести до небажаного поширення таких матеріалів і (кібер)булінгу дитини».

У День безпечного Інтернету в Україні класні керівники Роменського ВПУ провели виховні години, на яких ознайомили учнів із тим, як повідомити про неналежний або нелегальний контент, який вони бачать у соціальних мережах чи на сайтах, та поінформували про організації, сайти, телефони гарячих ліній, де вони можуть отримати підтримку, якщо стали жертвою інтернет-шахраїв або потребують допомоги.

Учні мають бути розсудливими, відповідальними за свої дії не лише в реальності, а й у віртуальному світі. Більшість проблем можна уникнути, якщо своєчасно пояснити, що Інтернет безпечний для тих, хто з розумом підходить до користування ним.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: заходи до Дня безпечного Інтернету