Подати заяву для вступу

Науково-практичний семінар викладачів інформатики

30 січня 2019 року на базі Роменського ВПУ НМЦ ПТО в Сумській області було проведено науково-практичний семінар викладачів інформатики закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Інноваційні технології як шлях до якісної освіти». Сьогодні інформатизація суспільства вимагає підвищення рівня інформаційної компетентності учнів. Мабуть, саме тому однією з десяти ключових компетентностей, формування яких вимагає реалізація концепції Нової освіти, є інформаційно-цифрова компетентність. Саме про формування в учнів здатності до ефективного використання засобів сучасних інформаційно-комунікаційних технологійна уроках інформатики говорили учасники семінару.

З вітальним словом до учасників семінару через скап-зв`язок звернулася Наталія Самойленко – директор НМЦ ПТО в Сумській області, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми, побажавши всім плідної праці, наснаги.

Викладач Роменського ВПУ Дівенко І. О. ділилася з присутніми інформацією щодо інформаційної безпеки. Про веб-технології (мультимедійні та гіпертекстові документи) доповідали викладачі Прохоренко А. О. (ДПТНЗ «Конотопське ВПУ»), Паншина Н. М. (ДПТНЗ «Конотопський ПЛ»), Рубан Т. В. (ДНЗ «Сумське ВПУ будівництва та автотранспорту»). Зокрема, вони зазначили, що унікальна роль електронних засобів навчання заснована на їх здатності ефективно сприяти забезпеченню, як необхідних, так і достатніх умов для отримання якісної освіти.

З основами електронного документообігу знайомили учасників семінару Іванченко Ю. М. (ДПТНЗ «Лебединське ВПУ лісового господарства») та Щербаченко А. Г. (ДНЗ «Білопільське ВПУ»). Про бази даних, а саме про системи керування базами даних доповідали Шульжено В. В. (ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу») та Татарина Ю. О. (ДПТНЗ «Шостинське ВПУ»).

Петрова Л. Г., завідуюча кафедрою освітніх та інформаційних технологій СОІППО, кандидат технічних наук, описала власний досвід роботи та ділилася знаннями у сфері застосування доповнення Slides Merge для автоматизованого заповнення шаблону з БД Google Таблиці.

Викладачі також взяли участь у тренінгу «Робота із додатком Google Клас» та успішно провели заняття на інтерактивній дошці, застосовуючи програмне забезпечення Flow!Works Pro V2.0 та SMART Notebok, яке провів Ігорь Шабас, вчитель-тренер компанії «Розумники».

Сьогодення все наполегливіше вимагає пошуку таких форм та методів навчання, впровадження яких сприяло б активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів, підвищувало б ефективність набуття учнями нових знань, розвивало творчу активність, а також навички колективно злагоджених дій. Саме тому організатори семінару мали на меті допомогти викладачам поліпшити якість використання сучасних освітніх технологій у навчально-виховному процесі у своїх навчальних закладах.

Фото.
Фото.
Фото.
На фото: з вітальним словом до учасників семінару через скап-зв`язок звернулася Наталія Самойленко – директор НМЦ ПТО в Сумській області
Фото.
На фото: під час вітального слова модератора семінару, методиста НМЦ ПТО у Сумській області Валентини Лабудько
Фото.
На фото: виступ директора ДПТНЗ "Роменське ВПУ" П.І. Помарана щодо використання ІКТ в освітньому процесі
Фото.
На фото: тренінг «Робота із додатком Google Клас» вчителя-тренера компанії «Розумники» Ігоря Шабаса
Фото.
На фото: Петрова Л. Г., завідуюча кафедрою освітніх та інформаційних технологій СОІППО, кандидат технічних наук, описала власний досвід роботи та ділилася знаннями у сфері застосування доповнення Slides Merge для автоматизованого заповнення шаблону з БД Google Таблиці
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: під час роботи у науково-практичному семінарі