Подати заяву для вступу

Святкове богослужіння пройшло у Роменському ВПУ

25 січня збіглися дві святкові дати — День студента й Тетянин день. Згідно з переказами, цього дня православна церква вшановує пам`ять святої мучениці Тетяни, яка була зарахована в 235 році до лику святих після своєї трагічної смерті.

Історія життя святої була нелегкою. У III столітті н.е. язичники піддавали гонінням за християнську віру. Вони катували її, але завдяки вірі у Христа рани щоранку гоїлися. Їй наказували читати молитви язичницьким богам, монументи яких падали й розбивалися через силу християнської віри дівчини. Її кидали до голодного лева на розтерзання, але тварина тільки лащилась до неї. Крім того, навіть намагалися спалити, але сліди від опіків зникали, немов їх і не було.

У результаті Тетяну стратили за допомогою усічення мечем 25 січня (12 січня за старим стилем), а день її смерті став шанованою датою в церковному календарі.

Сьогодення вимагає повернення до духовних джерел, які допоможуть відродитися українцям як нації, Україні як державі, а формування у підростаючого покоління високоморальних якостей, патріотичної та громадської свідомості стає основою духовного виховання молоді.

Саме цього дня 25 січня у Роменському ВПУ з нагоди свята та річниці відкриття каплички Святої Великомучениці Тетяни, відбулося святкове богослужіння, яке провів священник-настоятель Всіхсвятської церкви протоієрей Дімітрій Долгий. Він побажав, щоб життя всіх, хто названий на честь святої мучениці Тетяни, улаштовувалося згідно з Євангельським вченням і всі жінки у своєму житті насправді несли мир світу. Свята мучениця Тетяна непохитно дотримувалась настанов, які батько-християнин заклав у її вихованні. Для нас вона насамперед має бути взірцем любові до Бога та стійкості у вірі.

На богослужінні були присутні члени адміністрації, працівники та учні навчального закладу. Цього року як і раніше для покращення умов проведення служби на екрані телевізора у холі велася online-трансляція, щоб усі присутні мали можливість слідкувати за перебігом служби у капличці.

Отець Дімітрій поздоровив присутніх зі святом та звернувся з привітальним словом, у якому зазначив необхідність власним практичним релігійним досвідом стверджувати основи православної віри у своєму житті, закликав не забувати про справжні життєві цінності, нести добро, віру, любов, проявляти безкорисливе співчуття і милосердя до ближніх, наголосив, що зло, агресію, насилля можна побороти лише любов`ю та вірою в Бога.

Фото.
На фото: святкове богослужіння провів священник-настоятель Всіхсвятської церкви протоієрей Дімітрій Долгий
Фото.
Фото.
На фото: під час святкового богослужіння
Фото.
На фото: фото на згадку з працівницями та гостями Роменського ВПУ, які з гордістю носять ім`я Сятої мучениці Тетяни