Подати заяву для вступу

Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг

В історії українського народу є багато важливих дат, але особливі серед них - ті доленосні події, які прокладали шлях до незалежності України. До цих подій, безперечно, належить День Соборності України. 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину державу. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом. Збулася віковічна мрія українського народу жити однією сім`єю на своїй землі, в єдиній державі, не розділеній кордонами й не розшматованій не¬дружніми сусідами. То був пам`ятний день тріумфуючого спалаху єдиної думки, загальної доброї волі, бо «соборна» означає спільна, злагоджена, та, що має згоду в усіх. Значення цього свята полягає не лише в історичному контексті, а насамперед у дії на майбутнє, у нашій готовності разом працювати на зміцнення в Україні принципів демократії і свободи, на розвиток єдиного гуманітарного та інформаційного простору, на поліпшення добробуту громадян.

22 січня 2019 року на центральній площі міста Ромни пройшов урочистий мітинг, присвячений відзначенню Дня Соборності та Свободи України. З нагоди свята міський голова Сергій Салатун поклав квіти та вказав, що цей день є ще одним нагадуванням, що ми – єдина держава, єдиний народ! Гортаючи сторінки нашої історії, приходить велике розуміння того, скільки людей віддали свої життя за те, щоб нині ця земля вільно дихала, щоб люди, народжені тут, були щасливими господарями. Адже свобода, незалежність – найцінніший дарунок! Побажав всім присутнім довгих і щасливих років життя в нашій сильній, могутній, незламній, вільній Україні!

Участь у мітингу взяли учнівський та педагогічний колективи ДПТНЗ «Роменське ВПУ», виступаючи за єдність та волю нашої держави, взаємодопомогу та порозуміння народу.

Фото.
Фото.
Фото.
На фото: на центральній площі міста Ромни пройшов урочистий мітинг, присвячений відзначенню Дня Соборності та Свободи України

У рамках святкування Дня Соборності України в Роменському ВПУ було проведено ряд заходів, присвячених цій знаменній даті в історії нашої славетної держави. Так у читальному залі бібліотеки оформлено тематичні стенди про події часів становлення української державності «Україна суверенна: від витоків до сьогодення», підготовано книжкові виставки, тематичні полиці: «Соборність і злагода - умови процвітання України», «Соборна значить об`єднана», «Кожному мила своя сторона». На першому поверсі центрального корпусу демонструвався фотоколаж «Шляхами незалежності» та уривки фільму «Злука».

Обговорили історію виникнення свята Соборності України, ознайомилися з цікавими фактами про державу та її атрибутику учні гр. КК-3 із викладачем історії Король А. М. напередодні свята 21.01 за круглим столом на тему: «Соборність України – завдання на всі часи». У ході роботи учнями було досліджено питання:

- ідеї соборності України в княжу добу;

- державотворчі пошуки XVII ст.;

- злука ЗУНР та УНР;

- завершення формування території України;

- проблеми кордонів сучасної України.

Поглибити знання про iсторичний факт злуки українського народу, підняти патріотизм, виховувати національну свідомість, глибоку повагу та любов до рідної неньки України намагалася у групі ПП-1 майстер в/н Гайдук К. В. проводячи виховну годину «Соборна та єдина – рідна Україна». Учням було представлено мультимедійні презентації про підписання угоди про об`єднання ЗУНР і УНР, відеоматеріали про про боротьбу українського народу за власну незалежність та свободу.Під час заходу згадали про історію виникнення свята, оживили сторінки історії, події далекого минулого, ознайомилися з цікавими фактами про Україну та її творців.

Фото.
На фото: у групі ПП-1 майстер в/н Гайдук К. В. провела виховну годину «Соборна та єдина – рідна Україна»

Із метою виховання нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини викладачем Скляр А. А. було проведено виховну годину у гр. КК-1 на тему: «Возз`єднались в ті далекії роки наші предки на віки». Викладач наголосила на тому, що саме здобутки попереднiх поколiнь продовжують своє життя в поколiннях прийдешнiх. Вони допомагають, пiдтримують зберiгати найсвятiше — пошану до наших батькiв, дiдiв; справу боротьби за Українську державу. Розмова йшла про основні етапи розвитку української соборності, державотворчі пошуки українського народу та про принцип суверенітету, як визначальної основи державотворення. Вся інформація донесена учням супроводжувалася відеоматеріалами.

Фото.
Фото.
На фото: викладачем Скляр А. А. було проведено виховну годину у гр. КК-1 на тему: «Возз`єднались в ті далекії роки наші предки на віки»

Історичний досвід постійно нагадує – головною, незаперечною, неперехідною цінністю для всіх нас є незалежна, соборна держава. Лише за умови політичної й економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України у світі. Головний урок Дня Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності сила. Сьогоднішнє відзначення Дня Соборності повинно стати ще однією нагодою для об`єднання всього суспільства навколо стрижневої ідеї творення квітучої, незалежної, європейської України.