Подати заяву для вступу

Виховний захід «Золоте сяйво калити»

Із–поміж великої кількості зимових свят найочікуванішим та найвеселішим завжди був і залишається день Святого Андрія, коли, за українським звичаєм, молоді люди збираються разом на веселих вечорницях, влаштовуючи забави, веселощі, ворожіння.

Тож і сьогодні 13 грудня у Роменському ВПУ відбувся виховний захід «Золоте сяйво калити» у стилі Андріївських вечорниць, проведення яких стало вже доброю традицією. Глядачами цього дійства були учасники ІІ етапу XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. Вони мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів та особисто взяти активну участь у різноманітних традиційних ворожіннях.

Усе було, як на справжніх вечорницях: господиня, у ролі якої виступила Стрельченко С. С., дівчата, які прийшли на ворожіння, пан Калитинський із калитою, що запрошував пана Коцюбинського калиту кусати. Дівчата хотіли дізнатись чи вийдуть заміж цього року, яким буде їх суджений. Ворожили на сімена льону, на вербові гілочки, також по черзі переставляли чобітки.

Закінчились Андріївські вечорниці головним традиційним дійством свята – кусанням калити. До хатини внесли калиту, прив`язану червоною стрічкою до палиці, і хлопці по-черзі, стрибаючи, намагалися відкусити шматок від неї, що викликало безмежні радісні емоції у глядачів.

Українські народні пісні, вишиванки та щирий сміх створили неповторну атмосферу та подарували гарний настрій усім присутнім. Яскраве дійство відкрило перед учасниками та гостями дотепність, мудрість, та щедрість талановитого українського народу.

На Андріївських вечорницях учні училища ще раз довели, що у нашого народу багаті й цікаві обряди та традиції, залишені в спадок від наших бабусь і дідусів. Їх потрібно пам`ятати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти лише пам`ятаючи наше славне минуле.

Ми гуляли, веселились,

Усім весело було.

Вечорниці завершились,

І здається все пройшло.

Ні, не все так просто проходить.

В серці струночка бринить.

Про веселіі вечорниці

В серці спомин буде жить!

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: у Роменському ВПУ відбувся виховний захід «Золоте сяйво калити» у стилі Андріївських вечорниць