Подати заяву для вступу

Відкриття ІІ етапу XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Рідне слово… Скільки в тобі чарівних звуків, животворного трепету і вогню! Скільки в тобі доброти і лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними вільнолюбними предками. Що може бути дорожчим для людини, як рідне слово?

Коли до серця крадеться тривога,—

За долю України я боюсь,—

З молитвою звертаюся до Бога

І мовою вкраїнською молюсь.

13.12.2018 року у ДПТНЗ «Роменське ВПУ» відбулося урочисте відкриття ІІ етапу XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. Метою конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

Роменщина долучилася до проведення престижного конкурсу, започаткованого відомим меценатом і українським патріотом Петром Яциком, За цей він час набув неабиякої популярності і престижу серед учнів та педагогів навчальних закладів і давно переріс звичайну культурну акцію, перетворившись на справжнє свято, що утверджує безсмертя рідної мови, творчості, добра.

На урочистий захід, що проходив у Роменському ВПУ завітали представники місцевої влади, почесні гості, поціновувачі української мови, вчителі та учні.

Учасників конкурсу зі святом привітала та побажали творчої наснаги Самойленко Н. Ю, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області. Вказала, що для молоді дуже важливо спілкуватися рідною мовою, любити та плекати її щодня.

Привітали на щедрій Роменській землі та наголосили на значенні рідної мови, слова у розвитку й формуванні особистості Білоха В. О., голова Роменської районної державної адміністрації, та Мицик В.М., секретар міської ради.

Після теплих слів, щедрих аплодисментів у піднесеному настрої відбулося нагородження учнів за зайняті призові місця у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та вручено Подяки вчителям за сумлінну працю, вагомий внесок у впровадження ефективних форм, методів організації і проведення роботи із обдарованими учнями.

Директор училища Помаран П. І. привітав усіх учасників конкурсу, вказав, що сьогодні українська мова – це не просто один із зв`язуючих ланців, який будує нашу націю; сьогодні мова – це мова нескореної нації, яка відстоює свою гідність та незалежність.

Усім учасникам, які цікавляться українською мовою та вивчають її, а також педагогам-словесникам подякував настоятель Всіхсвятського храму Дмитрій Долгий. Ковган О. Г., вчитель Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Роменської міської ради, голова конкурсу, висловила подяку усім учасникам за небайдужість до української мови, за бажання удосконалювати свої знання.

Щорічно учні закладів професійної (професійно – технічної) освіти Сумщини достойно представляють нашу область у фінальному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, займають призові місця і навіть отримують Стипендію Президента України.

Слово від учасників конкурсу надали Катерині Ховзун, учениці ІІІ курсу Державного навчального закладу «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту», яка посіла І місце у фінальному етапі ХVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та ІІІ місце у фінальному етапі VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Яні Ратушній, учениці ІІ курсу Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну», яка посіла І місце у фінальному етапі VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Нехай же не закінчується пісня, здіймається до небес, наповнюється сонячним сяйвом і знов повертається на землю, прославляючи красу рідного слова, мужнього, щирого, тендітного і хвилюючого немов журавлине "курли".

Отож, ХІХ конкурс з української мови стартував. Побажаємо ж його учасникам упевненості в собі і незаперечних перемог! Хай щастить!

Фото.
На фото: реєстрація учасників конкурсу
Фото.
Фото.
На фото: урочисте відкриття ІІ етапу ХIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів закладів професійної (професійно – технічної) освіти області
Фото.
На фото: вітальне слово директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області Наталії Юріївни Самойленко
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: нагородження учнів за зайняті призові місця у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: вручення Подяк вчителям за сумлінну працю та проведення роботи із обдарованими учнями
Фото.
На фото: побажання успіху і креативності від секретаря міської ради Мицика Валерія Миколайовича та Голови Роменської районної державної адміністрації Білохи Валерія Олександровича
Фото.
На фото: слова для привітання учасників конкурсу від Павла Івановича Помарана, директора ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище»
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: святкові виступи учнів ДПТНЗ "Роменське вище професійне училище"
Фото.
На фото: з вітальним та напутнім словом звернувся до присутніх священник-настоятель Всіхсвятської церкви Димитрій Долгий
Фото.
На фото: музичне вітання від учениці ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» Приходько Ольги
Фото.
На фото: вітальне слово Ольги Григорівни Ковган, учителя української мови і літератури Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Роменської міської ради Сумської області, голови журі конкурсу
Фото.
Фото.
На фото: відкриття конверту із завданнями конкурсу
Фото.
На фото: музичне вітання від учениці ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» Яни Ратушної
Фото.
Фото.
На фото: фото на згадку
Фото.
Фото.
На фото: методист НМЦ ПТО у Сумській області Смоленко О.П. проводить семінар-практикум для керівників команд
Фото.
На фото: виступ викладача ДПТНЗ "Роменське вище професійне училище" С.М. Яцменко на семінарі-практикумі для керівників команд
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: під час виконання творчої роботи IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка