Подати заяву для вступу

Тиждень толерантності в Роменському ВПУ

Життя — це просто дивна казка,

В яку приходимо лиш раз.

Тут для людей любов і ласка,

І світло сонечка для нас…

Хоч за вікном глибока осінь, а в Роменському ВПУ затишно й тепло від добрих слів та щирих посмішок, адже з 12 по 16 листопада ми відзначали Тиждень толерантності з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, навичок ефективного спілкування, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу.

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.

Впродовж тижня робота працівників соціально-психологічної служби навчального закладу була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.

У навчальних групах були проведені виховні години на тему: «Дерево толерантності», «Добро починається з тебе», «Ввічливість – окраса людської душі», «Толерантність у нашому житті», «Вчимося любити та поважати інших», «Ми різні і в цьому наш скарб, ми разом ─ в цьому наша сила!», «Толерантність ─ гармонія у різноманітності», та ін.

Практичним психологом Радчук Н. А. та соціальним педагогом Прокопенко Т. І. проведено практичне заняття «Толерантність та нетерпимість», метою якого було навчити учнів підтримувати товариські стосунки та намагатися, щоб вони переросли у дружбу; розвивати навички, які б сприяли підтриманню довготривалих дружніх стосунків; виховувати толерантне ставлення до думок, поглядів, вчинків інших людей.

Соціальним педагогом було підготовлено анкету «Чи проявляєш ти толерантність?» та запропоновано заповнити її. Результатами анкети можна пишатись, тому що учні не тільки розуміють поняття толерантності, а ще й кожного дня проявляють її у відношенні до всіх учасників їх життя (батьків, одногрупників, вчителів, друзів тощо.). На першому поверсі демонструвалися відеоролики "Справжні друзі", "Дружбу треба берегти" та ін.

А 15 листопада лідери учнівського самоврядування з соціальним педагогом Прокопенко Т.І. провели в училищі акцію «Квітка толерантності», під час якої кожен бажаючий міг долучитися до визначення поняття «толерантність». Всі учні отримали від організаторів акції пам`ятку про толерантність «Умій володіти собою» з цікавою та корисною інформацією про формування толерантної поведінки В Україні, як багатонаціональній державі з різними культурами та релігіями, терпимість до інших є головним чинником внутрішньої стабільності та мирного розвитку.

Проведені заходи сприяли поглибленню знань учнів про поняття «толерантність», розумінню толерантності як одного із найнеобхідніших принципів людського буття, вмінню виявляти толерантність до думок, поглядів, поведінки інших людей, набуттю навичок толерантної поведінки і вміння висловлювати власну думку та власну позицію, розвитку комунікативної культури спілкування і взаєморозуміння, виховуванню почуттів поваги один до одного.

І хоча часові рамки проведення даного заходу закінчилися, проте кожен із нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, плюралізму, взаємної поваги та мирного співіснування, адже не дарма Гете говорив «Перед великим розумом я схиляю голову, перед великим серцем я стаю на коліна».

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: акція «Квітка толерантності»