Подати заяву для вступу

Диктант національної єдності писали в Роменському ВПУ

Рідна мова, мов гірська вода,

Рідна мова вічно молода,

Рідна мова, в серці з ранніх літ

Гордо лине мова у політ!

Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку і утвердження української мови як державної. Указом Президента України 1997 року було встановлено День української писемності та мови, який відзначається 9 листопада. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвиток, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Це свято гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

9 листопада, у День української писемності і мови під гаслом «Пишемо разом» вся Україна та українці в усіх куточках світу писали радіодиктант національної єдності «Крила України». Гасло цьогорічного диктанту – пишемо разом. Воно підкреслює основну мету акції: єднання навколо мови. Це не просто засіб перевірити власну грамотність, а, насамперед, масштабний національний флешмоб, до якого долучилася й професійно-технічна освіта Сумщини, зокрема й учнівський колектив ДПТНЗ «Роменське ВПУ». В такий спосіб спільнота училища продемонструвала любов до української мови та свою приналежність до величного українського народу.

Радіодиктант мав назву «Крила України» і складався зі 150 слів. «Що спадає на думку, коли чуємо слово «мрія»?..», – диктував в ефірі «Українського радіо» Олександр Авраменко, мовознавець, педагог, лінгвіст, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор шкільних підручників із української мови та літератури, і тисячі українців переносили цей текст на папір. І той, хто досконало знає рідну мову, і той, хто тільки опановує її – усі переймались відчуттям гордості від того, що всі ми – українці, громадяни великої, незалежної і єдиної країни.

Кожен учасник перейнявся спільною проблемою утвердження та знання рідної мови, адже мова – одна з головних ознак нації, вона забезпечує єдність функціонування і розвиток етносу у просторовому і часовому вимірах. Мова – могутній дар животворчої й невичерпної скарбниці, з якої ми черпаємо уявлення про світ, свою родину й увесь свій край. До скарбниці рідного слова кожне покоління привносить коштовності глибоких сердечних порухів, історичні події, вірування та погляди. Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, відбитих у ній, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Саме вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: учнівський колектив ДПТНЗ «Роменське ВПУ» під час написання радіодиктанту національної єдності «Крила України»