Подати заяву для вступу

Андріївські вечорниці

Ворожили, співали пісні, грали в різноманітні ігри, брали участь в конкурсах та частувалися українськими стравами – саме так розпочали перше велике передноворічне свято мешканці гуртожитку Роменського ВПУ, які 13 грудня відзначали «Андріївські вечорниці».

Свято пройшло у вигляді театралізованого дійства. Майже всі присутні на вечорницях були вбрані в українські національні костюми: вишиті сорочки та пояси, дівчата ще й зі стрічками в волоссі та хустками на плечах. Вареники та вечірній парубочий спів, ігри, конкурси і, звичайно, танці – основа андріївського свята. Цей вечір не став винятком. За традицією молоді дівчата збиралися у хаті одинокої господині та мали приготувати вечерю до приходу хлопців. Також на вечорницях, як і годиться, проводили різні ворожіння – на чоботах дівчат, на варениках, на обручці. Дівчата ворожили, хто цього року вийде заміж, а хлопці видивлялись у дзеркалі образ своєї нареченої.

У ході гулянь молодь не просто розважилася та приємно провела час, учні ВПУ також ще поповнили свої знання про українську культуру та мову, традиції та обряди, фольклор. Не забули присутні й про головне – традиційну калиту. Це не просто обрядовий хліб, а ще й головна розвага свята. Під час конкурсу хліб розподілили між гостями на щастя та здоров’я.

Такі гуляння на свято Андрія Первозванного стали в училищі вже традиційними, тож і цього року все пройшло в дружній сімейній атмосфері. Було дуже цікаво, захоплююче, весело, а жартівливі пісні та чарівні посмішки сповіщали, що зовсім незабаром Новий рік, який принесе нові мрії, бажання, приємні зустрічі, довгоочікувані перемоги та досягнення.

Фото 1. 14.12.2012

Фото 2. 14.12.2012

Фото 3. 14.12.2012

Фото 4. 14.12.2012

Фото 5. 14.12.2012

Фото 6. 14.12.2012

На фото: під час гулянь на "Андріївські вечорниці".

Бажаємо всім веселих передноворічних святкувань.