Подати заяву для вступу

Свято з нагоди 100-річчя встановлення у Ромнах пам`ятника Т.Г.Шевченку

100 років тому, 27 жовтня 1918 року на честь перебування Тараса Шевченка на Іллінському ярмарку , в Ромнах встановлено пам`ятник Великому Кобзарю. На той час він був єдиним післяреволюційним пам`ятником Тарасу Шевченку в Україні.

Завдячуючи відомому українському скульптору і культурному діячу Івану Кавалерідзе сталася приємна подія в житті роменців, котра навічно вписана в золотий літопис увічнення пам`яті Т.Г. Шевченка в нашому краї.

На святі, 26 жовтня, були присутні жителі міста, спеціальні делегати (науковці, дослідники, публіцисти, обласні та місцеві депутати). Міський голова Сергій Салатун вітальним словом відкрив урочистий мітинг з нагоди відкриття монумента. «Для нас, роменців, це велика честь ходити землею, якою неодноразово ступав Великий Кобзар»,- йшлося у зверненні очільника міста. Не могли оминути дану подію і педагогічний та учнівський колектив Роменського ВПУ, які з гордістю слухали вітання від мера міста та гостей.

Наш славний тисячолітній Ромен. На скрижалях його історії написані сотні імен, якими пишається Україна і світ. І чим далі час віддаляє нас від славетних постатей, тим більше розумієш глибину їхньої величі. Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам`яті нащадків. Бо є й буде Україна і народ український, який пам`ятає його заповітні слова: «І мене в сім`ї великій, в сім`ї вольній, новій не забудьте пом`янути незлим тихим словом».

З шаною і любов`ю всі присутні поклали квіти до пам`ятника Великому Кобзареві – Тарасу Григоровичу Шевченку.

Фото.
Фото.
Фото.
На фото: під час святкування 100-річчя встановлення у Ромнах пам`ятника Т.Г.Шевченку