Подати заяву для вступу

Тиждень правових знань в Роменському ВПУ, приурочений до Дня юриста

Із метою розвитку системи безперервної правової освіти та виховання, покращення роботи щодо формування рівня правової культури молоді, розвитку громадянських компетентностей, застосування у навчально-виховному процесі кращих європейських досягнень юридичної науки у Роменському ВПУ було розроблено заходи і проведено тиждень правових знань з 01.10 по 08.10 2018-2019 н.р.

Одним із завдань сучасної правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в навчальному закладі вже традиційно щорічно проводиться тиждень, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основною метою тижня було:

- підвищити інтерес учнів до правознавства;

- розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;

- реалізувати на практиці основні принципи особистісно орієнтованого підходу до навчання;

- створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.

Так, в рамках тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав молоді, дотримання ними національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій. На першому поверсі відбувся конкурс відеостіннівок, а бібліотекарем навчального закладу Картовою М.М. була організована виставка книжок на правову тематику. Протягом тижня демонструвалися на екрані телевізора художні та документальні фільми про права людини та правозахисну діяльність в Україні.

Фото. 10.10.2018
На фото: виставка книжок на правову тематику

Викладачем історії Король А. М. було для учнів першого курсу проведено виховну годину «Право на освіту: право чи обов`язок?». Під час спілкування з учнями було повторено основні статті конвенції про права дитини, розглянуто цікаві факти про освіту в США, Туреччині, Канаді, Данії та арабських країнах.

Фото. 10.10.2018
Фото. 10.10.2018
На фото: під час виховної години «Право на освіту: право чи обов`язок?»

Урок на тему: «Права людини» був проведений викладачем правознавства Дівенко І. О. у групах АСЕ-4 та КК-1. Ірина Олександрівна наголосила, що не маючи достатнього життєвого досвіду, підлітки іноді опиняються на межі скоєння злочину, і тоді врятувати від фатальної помилки може тільки знання законів. Вона ще раз нагадала про основи законодавства, про найпоширеніші приклади правопорушень серед молоді з метою їх попередження. Учні усвідомили, щоб уміло і правильно користуватися своїми правами й добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони.

Фото. 10.10.2018
Фото. 10.10.2018
Фото. 10.10.2018
Фото. 10.10.2018
Фото. 10.10.2018
На фото: під час уроку на тему «Права людини»

Для учнів І-ІІІ курсів соціальним педагогом Прокопенко Т.І. було проведено соціальне опитування шляхом тестування «Чи знаю я свої права», а цікаву й розважальну гру правовий брей-ринг провела викладач Дівенко І.О.

Фото. 10.10.2018
На фото: соціальне опитування шляхом тестування «Чи знаю я свої права»
Фото. 10.10.2018
На фото: під час правового брей-рингу

Підсумками проведення тижня права стало підвищення рівня правової культури учнів, що безсумнівно потягне за собою зниження правопорушень серед неповнолітніх, зміцнення дисципліни і підвищення рівня їх правового виховання.