Подати заяву для вступу

Урочиста лінійка до Дня пам`яті та примирення й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Ми свято шануємо пам`ять усіх,

Хто власним життям нашу юність зберіг,

Хто впав за свободу у грізну годину,

За землю священну, за Україну!

8 травня у ДПТНЗ «Роменське ВПУ» на урочисту лінійку до Дня пам`яті та примирення й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні зібралися учнівський та педагогічний колективи училища, представники виконавчого комітету Роменської міської ради, працівники Роменського УЕГГ ПАТ «Сумигаз» та звичайно, ветерани.

Щороку в ці травневі дні наш народ згадує грізні роки війни, вшановує пам`ять полеглих, кланяється живим. Для більшості українців це не тільки день скорботи, а й світле свято гордості за нашу країну, наш народ.

Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним гіркотою втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління й перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до цього світлого дня. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки й опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби й рани. Їхні груди вкриті медалями, на скронях - сивина. Але вони пам`ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про них згадувати.

Учні, педагоги та всі присутні низько схилили голови перед пам`яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Ми всі в боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу й гідність людини. Пам`ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. А до пам`ятника жертвам фашизму, що знаходиться на території Роменського ВПУ, лягли весняні квіти.

Із метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в кожній групі пройшли виховні години «Ціна війни – реальні людські та матеріальні втрати України в результаті Другої світової війни», «Мужність і відвага крізь покоління», «Про минуле серце пам`ять зберігає», «Наша вулиця носить ім`я героя війни», «Війна у спогадах учасників бойових дій», «Імена фронтовиків на обеліску братської могили у моєму населеному пункті».

У цей складний для нашої країни час, українці як ніколи повинні усвідомити свій внесок у перемогу в Другій світовій війні, пам`ятати про тих, хто поліг у вирі тих страшних подій. Знати про те, що український народ сильний, і якими б страшними не були сторінки нашого минулого, вміли не впасти, вистояти і рушити далі.

Вітаючи всіх, хто пройшов крізь вогонь тодішніх днів, бажаємо Вам, наші дорогі ветерани, великого щастя, міцного здоров`я, родинного благополуччя, довгих літ щасливого та мирного життя! Нехай у Ваших родинах панує злагода і спокій, а оселі повняться достатком!

Фото 1. 08.05.2018
Фото 2. 08.05.2018
Фото 3. 08.05.2018
На фото: урочиста лінійка до Дня пам`яті та примирення й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на подвір`ї Роменського ВПУ
Фото 4. 08.05.2018
Фото 5. 08.05.2018
Фото 6. 08.05.2018
Фото 7. 08.05.2018
На фото: під час покладання квітів до Пам`ятника жертвам фашизму на території навчального закладу