Подати заяву для вступу

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ ТА БІЛЯ ВОДОЙМИЩ

Вода – це чудодійний засіб оздоровлення. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді себе спокійно і впевнено.
Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.

Необхідно звернути особливу увагу на правила поведінки на воді:

- купатися рекомендовано вранці i ввечері;

- заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води;

- після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні;

- під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м`язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань;

- не пірнайте з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

- не використовуйте для плавання дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання;

- категорично забороняється вживати спиртні напоїпід час купання;

- не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;

- не можна запливати за обмежувальні знаки;

- слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;

- якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;

- не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;

- не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;

- не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;

- не подавайте без потреби сигналів про допомогу;

- не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;

- не слід купатися наодинці;

- не підпливайте до коловоротів, катерів;

- не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

Якщо у дихальні шляхи потрапила вода варто негайно зупинитися,енергійними рухами рук і ніг затриматися на поверхні води і підняти голову якнайвище, щосили відкашлятися, щоб не захлинутися у воді.

Для спасіння потопаючої людині діяти требашвидко та послідовно:

1. Ви побачили потопаючого людини – в першу чергу кричіть про допомогу. Чим більше людей дізнаються про потопаючому людині, тим більше шансів врятувати його.

2. Перш ніж стрибати у воду, зніміть взуття: набряклі у воді кросівки будуть тільки заважати плавати й триматися на воді.

3. Постарайтеся по дорозі до води схопити що-небудь з плавучих засобів. Зазвичай це надувний матрац, подушка або дитячий коло.

4. Як тільки опинитеся поруч з потопаючим, пливіть до нього ззаду. Ні в якому разі не підпливайте спереду! Потопає людина панікує – він спробує схопити вас і потягне за собою. Якщо таке все ж станеться, потрібно розчепити руки потопаючого і скинути його. Інакше спасіння потрібно буде вже вам.

5. Підхопите потопаючого за пахви ззаду, переверніть обличчям вгору. Пливіть до берега, допомагаючи собі вільною рукою і ногами. Ось тут дуже стане в нагоді будь надувне засіб.

6. Витягнувши потерпілого на берег, уважно огляньте на наявність ушкоджень, перевірте дихання і серцебиття.

7. Якщо потерпілий наковтався води, то переверніть його обличчям вниз і зігніть тіло вперед. Голова повинна бути опущена нижче грудей. Руками розтисніть щелепи: часто у потопаючих трапляється спазм лицьових м`язів. Видаліть мул або пісок з рота і носоглотки. Прослідкуйте, щоб витекла вся вода. Перевірте наявність дихання і пульсу.

8. Якщо дихання немає, серцебиття не чути, а зіниці розширені – то негайно приступайте до реанімації. Починайте робити штучне дихання і непрямий масаж серця.

9. Покладіть потерпілого на рівну тверду поверхню. Закиньте голову назад, звільніть рот і відсуньте підборіддя вниз. Затисніть ніс потерпілого пальцями однієї руки, а другою рукою тримайте підборіддя. Робіть 1 вдих в рот потерпілого і 3-4 різких натискань на область грудини. За правилом має бути 17 вдихів в хвилину і 60-70 натискань на груди. Уважно стежте за пульсом: як тільки з`явився слабкий пульс, непрямий масаж серця слід припинити, тому, що серце може зупинитися. При самостійному диханні і серцебитті потерпілого необхідно вкрити теплим покривалом і відправити в лікарню.

Не ризикуйте своїм життям, розраховуйте сили і можливості.

Вихованість, культура і дотримання правил поведінки на воді кожною людиною під час перебування на водних об`єктах забезпечить вам добрий відпочинок і гарний настрій.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ВОДІ!