Подати заяву для вступу

Чи потрібно завжди говорити правду?

«Чи потрібно завжди говорити правду» саме на таку тему відбулася 26.03.2018 року зустріч учнів Роменського ВПУ із настоятелем Всіхсвятського храму протоієреєм Дімітрієм Долгим. У своїй розповіді він наголосив на тому, що батьки навчають нас бути людяними, охайними, шанувати працю, добре вчитися. І дуже нелегко спілкуватися, коли ми говоримо неправду, адже «Чесність — краща чеснота».

Не завжди легко говорити правду, особливо про некрасиві вчинки. Але, коли обманюєш когось, особливо близьку людину, — на душі стає ще гірше. Недаремно кажуть: «в обманщика має бути гарна пам`ять». Це означає, що він повинен пам`ятати, що і кому сказав, і постійно приховувати правду. А це породжує страх і відчужує від людей. Обманювати означає боятися. Тобто виходить, що обманщик — це найчастіше боягуз.

Але ж усім відомо, що «шила в мішку не сховаєш». Так і правда — десь випливе. І стане людині ще гірше: будуть з неї сміятися або дорікати. Тому треба намагатися відповідати за свої слова і вчинки, а якщо не так щось трапляється — казати щиро та чесно, не боячись. Адже «краще гірка правда, ніж солодка брехня». А якщо бути чесним і справедливим — буде більше поваги до такої людини. І в її оточенні, і до себе самої.

Отець Дімітрій підкреслив, що брехня рано чи пізно викриється й довіри до людини більше не буде. І вже ніяка правда не врятує від гірких наслідків. Говорити правду не завжди легко та варто пам`ятати, що це винагороджується повагою з боку оточуючих. Чесна, щира людина ніколи не зрадить. Їй можна довіряти в складну годину. Людські відносини - це найцінніше, що у нас є! Для збереження довіри, теплоти, доброзичливості в спілкуванні з рідними та близькими потрібно докладати багато сил. А бравувати власної правдивістю, не замислюючись, що творять твої слова, - не найкращий спосіб для зміцнення взаємин. Не треба обманювати, але навчитися говорити правду потрібно обов`язково. Саме такі настанови і поради отримали учні груп КК-1 та КЗ-2 для подальшого майбуття.

фото 1. 28.03.2018
На фото: настанови настоятеля Всіхсвятського храму протоієрея Дімітрія Долгого для учнів училища