Подати заяву для вступу

У Роменському ВПУ пройшов тиждень професій «Слюсар з ремонту автомобілів», «Електрогазозварник»

Професійна освіта спрямована на забезпечення професійної самореалізації особистості формування її кваліфікаційного рівня, створення соціально активного, морального та фізично здорового національного виробничого потенціалу, який має посідати важливе місце у технологічному оновленні виробництва , впроваджувати досягнення науки та техніки в практику.

Саме з цією метою у Роменському ВПУ кожного року походять тижні професій. Не став винятком і цей рік: із 29.01 по 02.02. 2018 року проходив тиждень професій «Слюсар з ремонту автомобілів», «Електрогазозварник».

У рамках проведення тижня було безліч цікавих і пізнавальних заходів, спрямованих на міцніше та глибше оволодіння відповідними знаннями та вміннями, вдосконалення своїх здібностей, проявів ерудиції, інтелекту, кмітливості.

Тиждень розпочався із демонстрації навчальних матеріалів на екрані телевізора на першому поверсі. Усі бажаючі із задоволенням змогли переглянути презентації «Подорож у світ зварювального виробництва», «Автомобіль – крок до майбутнього»; «Бережись автомобіля» та відео на теми: «Моя професія – «Зварник»»; «Я пишаюсь своєю професією». «Досягнення сучасної науки і техніки» .

30 грудня 2018 року рамках предметного тижня було проведено конкурс за професією «Електрогазозварник» серед учнів груп зварювального виробництва.

У нелегкій боротьбі за першість учасникам конкурсу необхідно було пройти два етапи.

На першому, учасники проходили тестування на ПК на знання теоретичних основ спецтехнології, матеріалознавства, читання креслень, електротехніки, охорони праці.

Фото 1. 05.02.2018
На фото: учасники конкурсу під час теоретичного туру

Другим етапом конкурсу стала перевірка практичних умінь і навичок учасників. За обмежений проміжок часу кожен із конкурсантів мав виконати зварювання герметичного резервуару за допомогою ручного дугового зварювання покритими електродами, напівавтоматичного зварювання в середовищі вуглекислого газу та газового зварювання.

Оцінюючи виконані роботи, члени журі звертали увагу на цілий ряд критеріїв, серед яких були якість зварювального шва, порушення герметичності шва, організація робочого місця, дотримання вимог охорони праці та інші.

Фото 2. 05.02.2018
На фото: учасники конкурсу під час практичного туру

За підсумками конкурсу професійної майстерності перше місце зайняв учень групи АСЕ-3 Алексеєнко Євгеній, набравши в сумі теоретичного і практичного туру - 152 бали з можливих 180, друге місце, набравши 134 бали, посів Мірошніченко Олександр, учень групи ЕГЗ-2, третє місце, з сумою у 122 бали, зайняв учень групи АСЕ-3 Ткаченко Микола.

Фото 3. 05.02.2018
На фото: нагородження учасників конкурсу професійної майстерності

Відкритий урок виробничого навчання провів майстер вн Кревсун В. В. на тему «Підключення радіаторів до системи опалення». Урок пройшов на високому педагогічному рівні, з використанням сучасного високотехнологічного обладнання. Учні із захопленням слухали пояснення майстра про пристрої і витратні матеріали, супутні матеріали та інструменти, ставлячи питання про правильність розміщення, кріплення до стіни чи підлоги та варіанти обв`язки. Учні самостійно приймали технічні рішення при закріпленні матеріалу теми стосовно особливостей підключення радіаторів відносно типу опалювальної системи.

Фото 4. 05.02.2018
На фото: під час відкритого уроку майстра вн Кревсуна В. В. на тему «Підключення радіаторів до системи опалення»

Відкритий урок теоретичного навчання провів Берко Р. С. у групі МС-1. Розкривачи учням тему «Будова побутових газових плит» у ході проведення уроку продемонстрував присутнім можливості використання електронних підручників, розроблених викладачем, мультимедійного проектора, комп`ютера при викладанні навчального матеріалу й перевірку знань учнів методом тестування, контроль рівня знань учнів методом експрес-опитування з використанням індивідуальних завдань. На уроці учні не просто вивчили призначення, загальну будову та принцип дії побутових газових плит, а й розвивали раніше набуті знання, розвивали увагу, мислення, пам`ять, спостережливість та активність; відпрацьовували навички індивідуального та колективного навчання, виховували культуру фахового мовлення, бережливого ставлення до газових приладів та природних ресурсів.

Фото 5. 05.02.2018
На фото: під час відкритого уроку теоретичного навчання викладача Берко Р. С. у групі МС-1 на тему «Будова побутових газових плит»

31.01.було проведено відкритий виховний захід із популяризації професій «Моя професія найкраща» для учнів училища та учнів 9-х класів ЗОШ № 4. Під час заходу учнів міста було ознайомлено із історією навчального закладу та історією професій, проведено цікаві й змістовні вікторини. Майстри вн провели майстер-класи. Зокрема Литвиненко Р. В. презентував сучасні способи роботи із металом, у результаті якого було виготовлено герб. Цис С.В. навчав учнів практичного виконання вправ із ремонту та технічного обслуговування автомобілів. Вовк В. М. – виготовлення металевої троянди. Кревсун В. В. на сучасних апаратах демонстрував прийоми нарізання різьби та зварювання поліетиленових труб.

Фото 6. 05.02.2018
Фото 7. 05.02.2018
Фото 8. 05.02.2018
Фото 9. 05.02.2018
На фото: відкритий виховний захід із популяризації професій «Моя професія найкраща» для учнів училища та учнів 9-х класів ЗОШ № 4

Проведення предметних тижнів із запланованими заходами привертають увагу учнів до обраної професії, спонукають до вивчення теоретичного матеріалу, стати кращими у професії, поставивши перед собою мету - впевнено йти вперед, ставати фахівцями своєї справи.

Проведений тиждень засвідчив, що підготовка таких заходів сприяє згуртованості учнівських груп, підвищує авторитет педагогічних працівників, здружує учнів, дозволяє їм розкрити свої таланти, відчути значимість своєї професії, отримати нову цікаву й корисну інформацію.

Усі заходи пройшли під керівництвом завідувача МК Омеляненка О. В., який надавав корисні поради, необхідну допомогу та контролював процес.