Подати заяву для вступу

Герої Крут – для нащадків взірець

І знов, у котрий це вже раз,

Зійшлися ми в одній родині,

Щоб пом`януть той славний час,

Коли в офіру Батьківщині

Себе принесли кращі з нас.

Нема любові понад ту,

Що окропила кров`ю Крути,

І ту гарячу кров святу

Повік Вкраїні не забути.

31 січня 2018 р. у групах МШП-1, АСЕ-1, КК-2 викладачем історії Король Альоною Миколаївною проведено виховну годину на тему: "Спом`яни їх, не забудь", присвячену пам`яті героям Крут.

Добре кажуть «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього». І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться. Куди вітром приб`є - там і залишить своє насіння. Але ж людина не перекотиполе, і як сказав у своєму романі Павло Загребельний : «На порожньому місті роду не заснуєш». Саме тому ми повинні знати історію. А історія наша полита кров`ю і сльозами.

Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам`ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном із київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.

Особливо вразило сучасників поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків, і у кількості 27 людей були ними страчені. На похороні у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам`яті тридцяти». Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами й вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. 2006 року на місці бою встановлено пам`ятник. Із нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам`ятну гривню.

В Україні 29 січня 2018 року на загальнодержавному рівні відзначено 100 років бою під Крутами. Для Українського народу цей бій став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Альона Миколаївна своїм заходом прагнула закріпити й поглибити знання учнів про події під Крутами 29 січня 1918 року; продовжити роботу над формуванням в учнів понять про важливість знань про історичне минуле нашого народу; донести правду про події минулого; розвивати мотивацію, спрямовану на підготовку до захисту Вітчизни, на прикладі подвигу героїв; виховувати в учнів почуття патріотизму, любов до свого народу, його історії та героїчного минулого.

Фото 1. 31.01.2018
Фото 2. 31.01.2018
Фото 3. 31.01.2018
На фото: під час виховної години "Спом`яни їх, не забудь"