Подати заяву для вступу

Сила нації - в її єдності (22 січня - День Соборності України)

Історія становлення державності завжди складна й заплутана. Кожен народ пройшов довгий шлях із війнами, горем та втратами. Але історія українського народу найтяжча й найболючіша, адже збудована вона була на кістках тих, хто не жалів себе у боротьбі за соборність України.

Історія будь-якого народу містить періоди, які є вирішальними й доленосними в його житті та розвитку. Такими періодами для України були: розквіт Київської Русі, боротьба з татаро-монгольською навалою, національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького, перші спроби державотворення у 1917–1919 рр. і переломні події 1991 року, пов`язані з виходом України із складу СРСР. Саме низка цих періодів і призвела до становлення України, як незалежної держави. Українці завжди прагнули вільно жити, сповідувати свої традиції та звичаї. У 1991 році наші сучасники здобули незалежність. Безумовно, ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави, стала визначною сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.

22-го січня 1919 року на Софійській площі Києва у присутності усього керівництва, духовенства, військової старшини, іноземних дипломатів, великої кількості люду був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: "Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка".

З 16 по 22 січня в рамках святкування Дня Соборності України в нашому навчальному закладі було проведено ряд заходів, присвячених цій знаменній даті в історії нашої славетної держави. Так у навчальній групі КК-2 викладач історії Король А. М. провела годину інформації «Україна – соборна держава», а класні керівники перших курсів підготували виховні години «Соборна мати Україна – одна на всіх як оберіг».

У читальному залі бібліотеки оформлено тематичні стенди про знаменні події часів становлення української державності «Україна суверенна: від витоків до сьогодення», підготовано для читачів книжкові виставки, тематичні полиці: «Соборність і злагода - умови процвітання України», «Соборна значить об`єднана», «Кожному мила своя сторона». На першому поверсі центрального корпусу демонструвався фотоколаж «В кожнім серці Україна», «Україна соборна - моя гордість і слава», «Соборність України - від ідеї до сьогодення», «Є така держава Україна».

Усі проведені заходи спрямовані на поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, на підняття патріотизму, виховання національної свідомості, глибокої поваги та любові до рідної неньки України.

Тепер щороку 22 січня український народ святкує річницю з моменту підписання так званого акту «злуки», тобто договору про попереднє об`єднання УНР і ЗУНР. З 1999 року відзначається День соборності України.

У сучасній Україні значення Дня соборності не втратилося. Під час офіційних заходів, присвячених святу, керівники держави наголошують на важливості єдності українських земель, яку необхідно зберігати й надалі.

Тільки в єдності, мудрості та взаємоповазі один до одного наша сила! Вічна пам`ять всім, хто віддав своє життя за нашу Свободу та Єдність! Тільки разом ми збережемо незалежність України!

Фото 1. 18.01.2018
Фото 2. 18.01.2018
Фото 3. 18.01.2018
На фото: заходи спрямовані на поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, на підняття патріотизму, виховання національної свідомості, глибокої поваги та любові до рідної неньки України