Подати заяву для вступу

Національній академії педагогічних наук України - 25 років

15 грудня 2017 року в конференц-залі Національної академії педагогічних наук України відбулася презентація книги «Національна академія педагогічних наук України - 25 років», виданої за підтримки Міністерства освіти і науки України ТОВ «Видавництво «Альфа-Віта». В книзі коротко висвітлено діяльність Національної академії педагогічних наук України.

Фото 1. 22.12.2017
На фото: книга «Національна академія педагогічних наук України - 25 років»
Фото 2. 22.12.2017
На фото: сторінка книги «Національна академія педагогічних наук України - 25 років», яка висвітлює співпрацю ДПТНЗ «Роменське ВПУ» з НАПН України

Із щирими привітаннями до присутніх звернувся Президент НАПН України, президент Товариства «Знання» України, академік НАН України і НАПН України, доктор філософських наук, професор В. Г. Кремінь виступом: «25 років діяльності Національної академії педагогічних наук України: здобутки і перспективи».

Фото 3. 22.12.2017
На фото: під час презентації книги «Національна академія педагогічних наук України - 25 років»

Василь Кремень у доповіді коротко окреслив історію становлення Академії, її досягнення за 25 років діяльності і перспективні завдання. Саме 17–18 листопада 1992р., коли на зборах академіків-засновників та на загальних зборах тоді Академії педагогічних наук України обрано перших дійсних членів та членів-кореспондентів, сформовано керівні органи на чолі з президентом Академії Миколою Дмитровичем Ярмаченком. Цьому передував далекоглядний Указ Президента України Леоніда Кравчука від 4 березня того ж року «Про заснування Академії педагогічних наук України». Цим актом, виходячи з необхідності поліпшення розвитку педагогічної науки, теорії і методики освіти в Україні, розроблення науково-методичних засад відродження національної школи, Академія засновувалася як вища галузева наукова установа.

Фото 4. 22.12.2017
На фото: Президент НАПН України, президент Товариства «Знання» України, академік НАН України і НАПН України, доктор філософських наук, професор В. Г. Кремінь

Василь Кремень наголосив на тому, що уся чвертьстолітня історія Академії щільно пов’язана із становленням суверенної Української держави, створенням національної системи освіти, утвердженням нових демократичних відносин в суспільстві, формуванням інноваційної та патріотично налаштованої людини – громадянина, творця і захисника України.

Науковці нині працюють над методологічними та науково-методичним забезпеченням розвитку освіти, розробляють її законодавчу і нормативну базу, створюють концепції розвитку освіти. Успішні наукові пошуки вчених академії не можна уявити без участі в них колективів експериментальних майданчиків. Він побажав науковцям і практикам подальшої творчої праці й успіхів на шляху інновацій, незаперечних досягнень у благородній справі підготовки до життя молодого покоління українців - покоління, яке нині виховується талантом і творчим пошуком кращих педагогів, а завтра – розбудовуватиме успішну, духовно й інтелектуально багату Україну.

З вітальними словами виступили багато відомих особистостей, серед яких і депутати і відомі науковці. З інформацією про затвердження пріоритетних напрямів досліджень НАПН України на виступив перший віце-президент, в. о. вченого секретаря НАПН України Володимир Луговий. Про Статут НАПН України в новій редакції йшлося у виступі віце-президента НАПН України Олега Топузова.

Всі вони зичили колегам і друзям великого щастя, добробуту, міцного здоров’я, родинного благополуччя, нових звершень та людської поваги, творчої наснаги і невичерпної енергії у всіх Ваших добрих справах на благо українського народу.

Серед запрошених були і представники ДПТНЗ «Роменське ВПУ», яке понад 15 років співпрацює з Національною академією педагогічних наук України. За час спільної роботи творчими групами педагогічних працівників навчального закладу було розроблено три державних стандарти професійно-технічної освіти та за наукового супроводу Інституту професійно-технічної освіти проведено експерименти з удосконалення управління професійно-технічним навчальним закладом в умовах ринкової економіки.

Фото 5. 22.12.2017
На фото: вручення книги «Національна академія педагогічних наук України - 25 років»

Педагогічні працівники Роменського ВПУ спільно з науковцями інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України продовжують дослідно-експериментальну роботу з упровадження відкритого професійного навчання населення на модульно-компетентнісній основі, спрямовану на підвищення якості підготовки робітничих кадрів, створення сприятливих умов для розвитку особистості протягом життя.

Фото 6. 22.12.2017
На фото: Т.І. Давиденко, методист ДПТНЗ «Роменське ВПУ» та Н.Г. Ничкало, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор

Навчальний заклад було нагороджено дипломом «За творчу співпрацю та вагомий внесок у впровадження результатів науково-дослідної роботи в освітній процес та з нагоди 25-річчя НАПН України».

Фото 7. 22.12.2017
На фото: диплом за творчу співпрацю та вагомий внесок у впровадження результатів науково-дослідної роботи в освітній процес та з нагоди 25-річчя НАПН України