Подати заяву для вступу

Регіональна галузева нарада за тематикою: «Підготовка робітників для легкої промисловості та сфери побуту в контексті комплексного розвитку соціального партнерства в регіоні»

16 листопада 2017 року на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг» відбулася регіональна галузева нарада за тематикою: «Підготовка робітників для легкої промисловості та сфери побуту в контексті комплексного розвитку соціального партнерства в регіоні», відкрито навчальний-практичний центр із підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Швачка», «Кравець», «Закрійник».
Фото 1. 27.11.2017

У проведенні регіональної галузевої наради за тематикою: «Підготовка робітників для легкої промисловості та сфери побуту в контексті комплексного розвитку соціального партнерства в регіоні», урочистому відкритті навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Швачка», «Кравець», «Закрійник» взяли участь представники Національної академії педагогічних наук України, Сумської обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки, Навчально-методичного центру ПТО у Сумській області, представники центру зайнятості, підприємств, організацій легкої промисловості та побуту, директори професійно-технічних навчальних закладів області.

Фото 2. 27.11.2017
На фото: під час проведення регіональної наради за тематикою: «Підготовка робітників для легкої промисловості та сфери побуту в контексті комплексного розвитку соціального партнерства в регіоні»: Радкевич В.О., директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України; Гробова В.П., директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА, доктор юридичних наук, професор; Штика Ю.М., заступник директора Департаменту освіти і науки Сумської ОДА; Самойленко Н.Ю., директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, кандидат педагогічних наук.

Було винесено питання для обговорення:

• Аналіз існуючого стану кадрового забезпечення галузі легкої промисловості та сфери побуту в контексті тенденцій суспільно-економічного розвитку і стратегічних інтересів області.

• Практика і перспективи підготовки кваліфікованих робітничих кадрів для ринку праці легкої промисловості та сфери побуту.

• Кейси ефективних практик (виступи роботодавців).

• Підготовка пропозицій щодо удосконалення моделей кадрового забезпечення діючих підприємств легкої промисловості та сфери побуту, системи підготовки кваліфікованих робітників для легкої промисловості та сфери побуту в закладах професійно-технічної освіти області, інструментів тісної комунікації освіти і бізнесу (підписання угоди про співпрацю, резолюції наради).

При обговоренні здійснювався аналіз ринку праці області галузі легкої промисловості та сфери побуту; обговорювалися шляхи вдосконалення форм і методів, нових підходів до підготовки майбутніх професійно-мобільних кваліфікованих робітників в умовах соціального партнерства; посилення інформаційних потоків про ситуацію на ринку праці й освітніх послуг; широке інформування молоді про професійну й кваліфікаційну структуру попиту на професійне спрямування за професіями «Кравець», «Закрійник», «Швачка». У роботі регіональної наради взяла участь заступник директора з НВР Міщенко Н.Г.

Фото 3. 27.11.2017
Фото 4. 27.11.2017
На фото: при обговоренні питань учасниками наради

У ході обговорень учасники виступили з пропозиціями щодо поглиблення соціального партнерства для задоволення інтересів обох сторін на взаємовигідній основі; створення координаційного центру співпраці з представниками підприємств та ПТНЗ, які готують робітників для легкої промисловості та сфери послуг; надання баз підприємств для стажування педагогічним працівникам навчальних закладів; проведення спільних профорієнтаційних заходів для залучення молоді до навчання та подальшого працевлаштування за професіями «Кравець», «Закрійник», «Швачка».

За підсумками наради підписано угоду про співпрацю між навчальними закладами професійно-технічної освіти області (у тому числі ДПТНЗ «Роменське ВПУ»), які здійснюють підготовку робітників для легкої промисловості та сфери послуг, і роботодавцями.

На базі ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг» відкрито навчально-практичний центр із підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Кравець», «Закрійник», «Швачка».

Модератори заходу:

- Аніна Надія Григорівна, директор Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг»

- Самойленко Наталія Юріївна, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, кандидат педагогічних наук.

Присутнім на урочистому відкритті навчально-практичного центру була представлена виставка творчих робіт учнів за тематикою «З Україною в серці»; колекція одягу та зачісок, продемонстрована Театром мод «Кокетка»; оновлена матеріально-технічна база майстерень; сучасне обладнання, пристрої для виконання робочих програм за професіями «Кравець», «Закрійник», «Швачка».

Фото 5. 27.11.2017
На фото: звернення до учасників заходу директора Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг» Аніної Н.Г.
Фото 6. 27.11.2017
На фото: з вітальним словом до учасників зібрання звернулася Гробова В.П., директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА, доктор юридичних наук, професор
Фото 7. 27.11.2017
На фото: "Діяти і не зупинятися на досягнутому", - побажала Радкевич В.О., директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України
Фото 8. 27.11.2017
Фото 9. 27.11.2017
Фото 10. 27.11.2017
Фото 11. 27.11.2017
На фото: демонстрація моделей одягу та зачісок Театром мод «Кокетка»
Фото 12. 27.11.2017
Фото 13. 27.11.2017
Фото 14. 27.11.2017
На фото: виставка творчих робіт учнів «З Україною в серці»
Фото 15. 27.11.2017
Огляд матеріально-технічної бази майстерень за професіями «Кравець», «Закрійник», «Швачка». На фото: Радкевич В.О., Гробова В.П., Аніна Н.Г.
Фото 16. 27.11.2017
В майстернях навчального закладу за професіями «Кравець», «Закрійник», «Швачка». На фото: Радкевич В.О., Гробова В.П.
Фото 17. 27.11.2017
Фото 18. 27.11.2017
Фото 19. 27.11.2017
Фото 20. 27.11.2017
Фото 21. 27.11.2017
Фото 22. 27.11.2017
На фото: матеріально-технічна база майстерень за професіями «Кравець», «Закрійник», «Швачка»