Подати заяву для вступу

Сильні вітри, шквали та смерчі — стихійне лихо, яке може статися в будь-яку пору року

При отриманні попередження про загрозу слід дотримуватися встановленого порядку, без зволікання вийти в безпечні місця. Сильні вітри, шквали та смерчі — стихійне лихо, яке може статися в будь-яку пору року.

СИЛЬНИЙ ВІТЕР — це рух повітря відносно земної поверхні з швидкістю або горизонтальною складовою швидкості понад 25 м/с.

ШКВАЛ — короткочасне різке збільшення швидкості вітру, що супроводжується зміною його напрямку.

СМЕРЧ — сильний вихор, який опускається з основи купчасто-дощової хмари у вигляді темної вирви і має майже вертикальну вісь, невеликий поперечний перетин і дуже низький тиск у центральній його частині. Обертальна швидкість (проти годинної стрілки) до 100 м/с, швидкість руху 35-60 км/г.

Небезпека від факторів сильних вітрів, шквалів та смерчів:

- травмування, а інколи і загибель людей;

- руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель, особливо їхніх верхніх поверхів і дахів;

- перекидання телеграфних стовпів, виривання дерев та утворення завалів;

- знищення садів та посівів на полях.

Дії у можливій зоні стихійного лиха

- При загрозі стихійного лиха та отриманні штормового попередження необхідно уважно вислухати інформацію по місцевих каналах телебачення та радіо про обстановку (час, напрямок руху та силу вітру) та рекомендації щодо порядку дій.

- Без нагальної потреби не займати телефонну лінію, оскільки неможливо буде додзвонитися при потребі до вас.

- Зберігати спокій, попередити сусідів, надати допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

- При значній загрозі для життя можлива евакуація з небезпечної території, необхідно підготувати документи, одяг та зібрати найбільш необхідні й цінні речі, запас продуктів харчування на кілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках.

- Вимкнути усі прилади з електромережі, перекрити газові крани, загасити вогонь у грубках.

- Прибрати господарське майно на дворі та балконі, що може пошкодити вітер, обрізати сухі дерева, що можуть завдати шкоди вашому житлу. Поставте автомобіль в гараж.

- Приготувати до небезпеки будинок та речі домашнього вжитку. Щільно зачинити вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори; віконне скло, по можливості, захистити віконницями або щитами. Покласти у будинку на підлогу речі, що можуть впасти і спричинити травми. Не можна ставити ліжка або стільці, якими часто користуєтеся, біля вікна з великими шибами.

- При потребі або можливості перейдіть у більш стійку капітальну будівлю, сховайтеся у підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі.

- Не користуйтеся ліфтами — електромережу в будинку можуть раптово вимкнути.

- У разі, якщо стихійне лихо застало вас на вулиці, негайно найдіть надійний сховок поблизу. Не намагайтеся переходити з будівлі в будівлю — це небезпечно. З метою уникнення травматизму уникайте хитких будівель та будинків із хитким дахом.

- Якщо ви на відкритій місцевості, щільно притисніться до землі, знайшовши будь-яке заглиблення (яр, канаву, кювет), голову захищайте одягом чи гілками дерев.

- Під час їзди автомобілем, якщо наближається негода або ознаки шторму, негайно зупиніться. Вийдіть з автомобіля, швидко ховайтеся у міцній будові або будь-якому приміщенні. Для збереження автомобіля, по можливості поставте його подалі від будинків, дерев, хитких будівель.

- Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику: мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм, потенційно небезпечних промислових об`єктів та дерев.

Дії населення після стихійного лиха

- Якщо маєте можливість та навички, надайте постраждалим долікарську допомогу, викличте кваліфіковану медичну допомогу тим, хто її потребує.

- Ретельно огляньте своє житло, переконайтеся в його неушкодженості. Уважно перевірте зовнішнім оглядом стан мереж електро-, газо- та водопостачання.

- Переконайтеся, що в будинку немає витоку газу. Попередньо не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами. Перевірте, чи немає загрози виникнення пожежі. У разі потреби викличте пожежну охорону, інші відповідні служби.

- Не виходьте на вулицю відразу після того, як вітер стих — через декілька хвилин небезпечний шквал може повторитися.

- Остерігайтеся частин конструкцій та предметів, які нависають на будівлях, а також обірваних дротів від ліній електромереж, розбитого скла та інших джерел небезпеки.

- Для запобігання інфекційних захворювань необхідно обов`язково кип`ятити питну воду.

- У разі потреби дізнайтеся у місцевих органів державної влади та виконавчих органах місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ`Я І ЖИТТЯ!