Подати заяву для вступу

Наші в Сорочинцях

З незапам'ятних часів, коли у селян наприкінці літа випадало кілька вільних днів, на щедрій полтавській землі проводилися гамірні та веселі ярмарки: Ільїнська, Воздвиженська, Сорочинська... Сорочинський ярмарок хоч і був не наймасштабнішим, але Микола Васильович Гоголь, описавши його, зробив, безумовно, його найвідомішим.

Фото 8.Ярмарка width=

Театралізована дія на Сорочинському ярмарку.

Ярмарок у Великих Сорочинцах - прославленому селі на річці Псел, батьківщині Гоголя - проводиться щорічно в останні вихідні дні серпня й збирає тисячі туристів. Адже це не просто ярмарок, де можна щось купити або продати, а чудове веселе свято, вистава під відкритим небом, коли важко розібратися, де артист, де торговець, а де глядач.

Фото 9.Ярмарка width=

Театралізована дія: М.В. Гоголь на Сорочинському ярмарку.

Головна ярмаркова площа, Жабокрицький майдан, уже за світанку заставлений лотками, вантажівками й возами. Тут продається все: і сучасна побутова техніка, і музичні інструменти, і опішнянські макітри, і непід'ємні кавуни. А які вишиванки й сорочки, що вишиті майстринями з Решетилівки, Диканьки й Полтави! Не встигнеш купити чудове вбрання, а отут уже нова спокуса - знамениті решетилівські килими й гобелени, відзначені високими міжнародними нагородами.

Фото 2.Ярмарка width=

Дерево улюблений матеріал українських майстрів.

Фото 3.Ярмарка width=

Плоди ремесел рідного краю.

А чи можна пройти мимохіть повз гігантську гору горщиків, глечиків, петушків і поросят. Розписні, ошатні - вони самі просяться в руки! "Боже ж ти мій!

Фото 11.Ярмарка width=

Сувеніри на Сорочинському ярмарку.

Фото 10.Ярмарка width=

Чого немає на цьому ярмарку!" - писав про торги Гоголь. А все це чудове видовище підігрівається то тут, то там, вигуками, що розпалюють апетит,: "Вареники, миргородські вареники!", "А кому полтавських галушок?!"...

Усього покуштувавши, можна й відпочити, послухати пісні кобзарів або бандуристів, а то й «дати лиха закаблукам» - ринути в танок разом із "троїстими музиками" під удари бубна.

Фото 4.Ярмарка width=

Запальні танці українських музик.

Ось і колектив Роменського ВПУ продовжуючи традицію пізнанню тих дивовижних місць, які є поруч з нами, відвідав традиційне наймасштабніше свято народної майстерності та досягнень українських та іноземних підприємств — Національний Сорочинський ярмарок в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області.

Фото 1.Ярмарка width=

"Наші на ярмарці"

Людей на ярмарку – не проштовхнутись! Цього року Сорочинський ярмарок відвідало 780 тисяч осіб. Про це УНІАН повідомили в прес-службі ГУ МВС України в Полтавській області. Купують, продають, співають, танцюють, розважаються – словом, ярмаркують! Дуже багато – у вишитих сорочках, у дівчат на головах віночки, майже у всіх у обох руках, а то і на шиї придбані товари. Ну і, звісно, всі фотографуються. Фотографуватись на ярмарку є де, бо дуже багато справді народної, національної екзотики, яка вже майже ніде не збереглася у такому природному вигляді. Люди веселі, усміхнені, задоволені.

Фото 5.Ярмарка width=

"Це ж наш розмірчик!"

Повертаючись додому, дивишся на усміхнені обличя колег, розуміє, що ярмарок вдався на славу.

Фото 7.Ярмарка width=

В теплій атмосфері екскурсійного автобуса.

Свої враження виклала викладач Дівенко І.О.