Подати заяву для вступу

«Основи держави – закон і право»

Однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу є підвищення рівня правової освіти населення, у першу чергу – молоді.

З метою показати в доступній формі практику застосування законів, сприяти виробленню почуття власної гідності й відповідальності за свої вчинки, поваги до закону та його вимог, підтримувати формування у підлітків внутрішніх бар`єрів щодо порушення закону і моральних норм, в Роменській бібліотеці для дорослих відбувся правовий орієнтир «Основи держави – закон і право» для молоді ДПТНЗ «Роменське ВПУ» та коледжу СНАУ.

Фото 1. 16.04.2017
Фото 2. 16.04.2017
Фото 3. 16.04.2017
На фото: правовий орієнтир «Основи держави – закон і право» для молоді, що був проведений в Роменській міській бібліотеці для дорослих

Бібліотечні працівники ознайомили присутніх з правами, що гарантуються законом, разом переглянули мультимедійну презентацію.

Фото 7. 16.04.2017
На фото: бібліотечні працівників підготували цікаві доповіді для учнів про закони України та їх дотримання, відповідальність за порушення

З обов’язками підлітків та наслідками їхнього невиконання юних учасників заходу ознайомив старший інспектор ювенальної превенції Роменського відділення поліції Ситник Д.М. Він дав кваліфікацію різним видам порушень, навів практичні приклади, розповів про те, до чого призводить неповага до закону, та про відповідальність, яка наступає для неповнолітніх згідно законодавства України.

Прокурор Роменської прокуратури Думал С.М. ознайомила молодь з мірами покарання, що застосовуються до неповнолітніх за неправомірні дії та закликала бути законослухняними громадянами своєї країни.

Фахівець з соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Макаренко Н.М. запропонувала до перегляду фільм про запобігання торгівлі людьми «Знання законів тебе захищає», звернула увагу на закони, що регулюють питання протидії торгівлі дітьми, визначають їх права, порядок надання допомоги дітям, які постраждали внаслідок цього негативного явища.

Заступник начальника відділу «Роменське бюро правової допомоги» Єрньєй А.А. наголосила на важливості знання законів, адже «не знання законів не звільняє від відповідальності», правова компетенція стимулює дотримання законності і зміцнення правопорядку.

Фото 4. 16.04.2017
Фото 5. 16.04.2017
Фото 6. 16.04.2017
Фото 8. 16.04.2017
На фото: фахівці правової сфери міста Ромни також звернули увагу молоді на окремі законодавчі питання