Подати заяву для вступу

Навчально-практичний центр із підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування в ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище»

Значок WORD План роботи Навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» на 2020 рік

Значок ppt Навчально-практичний центр із підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування в ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище»

Відеофільм про професію "Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування" можна переглянути за посиланням

https://youtu.be/xfFWQtA3-io

Монтажники санітарно-технічних систем і устаткування Роменського ВПУ – переможці конкурсу

Відповідно до плану реалізації українсько-швейцарського проекту «Публічно-приватне партнерство ГУРТ для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» 24 квітня 2019 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбувся Міжрегіональний конкурс фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», з метою виявлення та підтримки обдарованої молоді в системі професійно-технічної освіти.

За перемогу у конкурсі боролися представники п`яти навчальних закладів, у яких проведені І етапи Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності:

ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище»;

ДНЗ «Київське регіональне вище професійне училище будівництва»;

ДНЗ «Полтавське вище міжрегіональне професійне училище»;

Прилуцький професійний ліцей Чернігівської області;

Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту.

Після урочистого відкриття конкурсу директором Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту Максимом Поджарим, учасників привітали голова оргкомітету, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області Віктор Гріненко та заступник начальника Управління освіти Чернігівської міської ради – начальник сектору професійно-технічної освіти Володимир Гаврилов. Побажавши успіхів голова журі Андрій Сергеєв, ознайомив з умовами конкурсу та провів жеребкування.

Конкурс проходив у два тури: теоретичний – виконання тестових завдань на персональному комп`ютері та практичний тур - виконання комплектації та збирання алюмінієвого (біметалевого) радіатора з відповідною кількістю секцій та його гідравлічне випробування, також конкурсанти здійснили монтаж ділянки трубопроводу згідно з монтажною схемою та підключили радіатор до діючої системи опалення.

Компетентне журі, до складу якого входили виробничники з великим досвідом роботи, відзначило високий рівень професійної підготовки учасників конкурсу.

За результатами змагання, відповідно набраній кількості балів за виконання теоретичного і практичного туру, одностайним рішенням журі I місце посіли учні ДПТНЗ «Роменське ВПУ»:– Роман Горячко та Андрій Данильченко (майстер виробничого навчання Сергій Богомол).

В урочистій обстановці директором Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області Віктором Гріненко з методистом центру Миколою Могильницьким всіх учасників привітали та нагородили дипломами та подарунками.

Переможці міжрегіонального конкурсу візьмуть участь у фіналі конкурсу, який буде проходити на базі ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей» у травні 2019 року.

Фото.
Фото.
На фото: під час виконання практичного туру конкурсу
Фото.
На фото: учні Роменського ВПУ разом із майстром в/н Богомолом С.О.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: Дипломами І ступеню нагороджено учнів Роменського ВПУ Романа Горячко та Андрія Данильченко

Відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»

12 березня на базі навчально-практичного центру Роменського ВПУ проведено І етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», в якому взяли участь учні першого курсу групи МС-1.

Умовами конкурсу було передбачено виконання завдань у два тури: теоретичного, що складався з питань із предметів професійно-теоретичної підготовки; та практичного завдання, під час якого конкурсанти повинні були показати свою майстерність при монтажі типових інженерних систем житлового будинку (установка умивальника зі змішувачем і необхідних трубопроводів водопостачання і водовідведення); обв`язку і встановлення опалювального приладу; гідравлічне випробування змонтованої системи.

Учасників конкурсу привітав директор училища Помаран П.І., звернувши увагу на старанність для досягнення якісного результату при виконанні практичних завдань. Професія «Монтажника санітарно-технічних систем і устаткування» ставить особливі вимоги до її опанування, тому дуже важливим є дотримання норм технологічного процесу та вміння працювати командно. Великий асортимент нового сантехнічного обладнання та матеріалів дозволяє забезпечувати й надзвичайно професійне виконання всіх видів робіт та вимагає відповідального ставлення до справи.

Майстер виробничого навчання Богомол С.О. звернув увагу на те, що завдання практичного туру виконуються учнями в парі, та нагадав конкурсантам правила безпечного поводження з обладнанням та інструментами.

При виконанні командного практичного завдання конкурсанти, використовуючи різні інструменти, пристрої, засоби механізації, були максимально зосередженими, організованими, акуратними та показали набуті знання, уміння та професійні навички.

За результатами проведення теоретичного та практичного турів конкурсу журі визначили переможців, яких було нагороджено грамотами:

І місце: Колісніченко Василь, Кузнецов Євген.

ІІ місце: Горячко Роман, Клименко Владислав.

ІІІ місце: Данильченко Андрій, Борщ Олександр.

Фото.
На фото: з вітальним словом до учасників конкурсу звернувся директор училища Помаран П.І.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: під час теоретичного туру конкурсу
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: під час практичного туру конкурсу
Фото.
На фото: учасники конкурсу з членами журі

«Спробуй себе у професії» - у Роменському ВПУ відбулися майстер-класи монтажників санітарно-технічних систем і устаткування

Наближення навчання до реалій виробництва сприяє підготовці конкурентоспроможних кваліфікованих робітників, які швидко адаптуються до сучасних умов виробництва. Затребуваність фахівців за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» на ринку праці велика і постійна. Саме з метою підвищення професійної майстерності, популяризації сучасного сантехнічного обладнання та пристроїв у навчально-практичному центрі з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування учнями групи МС-1 проведено майстер-класи. Такі заходи із використанням нових виробничих технологій і матеріалів стали ефективною формою передачі знань і умінь, обміну досвідом.

Саме учні групи АСЕ-1стали очевидцями роботи майбутніх фахівців за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», які ознайомили присутніх із високоточним обладнанням, що вимагає від спеціаліста зосередженості, точності у діях, акуратності та відповідальності при виконанні різних завдань.

Присутнім було запропоновано майстер-класи з тем:

- свердління отворів при виготовленні виробів;

- зварювання поліпропіленових труб;

- паяння труб із пластичних матеріалів;

- з`єднання метало пластикових трубна фітингах;

- різання металевої труби для виготовлення згонів;

- нарізання різі на сталевих трубах;

- групування біметалевих радіаторів.

Найбільшу зацікавленість виявляли учні під час демонстрації зварювання та паяння труб із пластичних матеріалів. Під час безпосереднього спілкування присутні мали можливість розширити обсяг знань про професію, дізнатися про нові технології та сантехнічні інструменти, пристрої та високоточне обладнання.

Окрім наочної демонстрації учні мали можливість переглянути й відеоматеріали про зварювання та паяння труб із пластичних матеріалів. Професійні поради та консультації щодо отримання додаткового професійного навчання, спектр послуг, які виконуються центром, надав майстер виробничого навчання Богомол С.О.

Кожен охочий міг спробувати себе у ролі монтажника санітарно-технічних систем і устаткування, взявши участь у майстер-класі та виконавши завдання на запропонованому обладнанні сучасними інструментами та матеріалами. Усі присутні отримали цікаву й корисну інформацію про професію, використання сучасних матеріалів та обладнання для виконання санітарно-технічних робіт, котра знадобиться їм у подальшому житті.

Фото.
Підготовка відеоматеріалів за професією "Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування" майстром виробничого навчання Богомолом С.О.
Фото.
Фото.
Підготовка обладнання, пристроїв, інструментів до показу майстер-класів
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Відпрацювання прийомів виконання виробничих робіт учнями групи МС-1
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Демонстрація майстер-класів з показу: свердління отворів при виготовленні виробів; зварювання поліпропіленових труб; паяння труб із пластичних матеріалів; з`єднання метало пластикових трубна фітингах; різання металевої труби для виготовлення згонів; нарізання різі на сталевих трубах; групування біметалевих радіаторів

План роботи Навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» на 2019 рік

Значок WORD План роботи Навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» на 2019 рік

Через уроки виробничого навчання до вершин професійної майстерності

Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливе без монтажника санітарно-технічних систем і устаткування. Холодне і гаряче водопостачання, водовідведення, центральне опалення - всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать саме від нього. Сантехнічні роботи - важливий етап у будівництві, адже від їх якості залежить затишок і комфортне проживання мешканців у будинку. Монтажники не тільки проводять встановлення та регулювання нового сантехнічного обладнання, а й виконують ремонт, профілактичне обслуговування та заміну старого обладнання на сучасне. І, хоч їхня робота малопомітна для більшості людей, без неї життя і побут будуть позбавлені всіх тих благ, до яких ми звикли і до яких ставимося, як до чогось природного і постійного.

Виконувати саме такі складні операції вчаться учні групи МС на уроках виробничого навчання у Роменському ВПУ. Під умілим керівництвом досвідченого майстра виробничого навчання Богомола Сергія Олександровича учні добре орієнтуються в асортименті труб, фітингів, фасонних частин, арматури та засобів закріплювання; призначенні слюсарних інструментів, способах вимірювання діаметрів труб, фітингів та арматури.

Фото.
На фото: під час наочної демонстрації процесу спаювання труб

На уроках виробничого навчання вони вчаться розбирати та збирати запірну (вентилі, засувки, крани) арматуру; запобіжну (запобіжні клапани, зворотні клапани, повітроспускний клапан) та водорозбірну арматуру; виконувати монтаж трубопровідної та водорозбірної арматури чавунних та алюмінієвих радіаторів; встановляти та підключати металеві та біметалеві радіатори. У сучасній оновленій майстерні створено всі умови для відпрацювання учнями навичок виконання монтажу умивальників, мийок, раковин, унітазів, біде, надпідлогових чаш, пісуарів, ванн, душових піддонів та кабін.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: під час монтажу та демонтажу сантехнічного обладнання

Учні раціонально та ефективно організовують робочі місця, дотримуються норм технологічного процессу, методів і прийомів безпечного ведення робіт.

Фото.
На фото: наочна демонстрація учням складових металопластикових трубопроводів

Престижність даної професії сьогодні значно зростає, але залишається однією з найважчих і найскладніших. Особливо це стосується робіт із демонтажу старого сантехнічного обладнання та встановлення нового, що передбачає роботу в обмежених умовах стін і перегородок, обмеженого освітлення та інших незручностей. Саме тому майстер багато уваги приділяє виконанню і відпрацюванню таких робіт.

Фото.
На фото: учні відпрацьовують на уроці виробничого навчання вправи по опресовуванню системи опалення

Участь Роменського ВПУ у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності

24-25 квітня 2018 року на базі ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей» проходив півфінал Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією «монтажних санітарно-технічних систем і устаткування». У конкурсі брали участь учні з різних міст та регіонів України: Дніпропетровськ, Івано–Франківськ, Одеса, Полтава, Сарни, Черкаси, Чернігів. Вперше навчально-практичний центр ДПТНЗ «Роменське ВПУ» з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності представляла команда учнів у складі Горобця Дениса та Демченка Вадима.

Півфінал конкурсу проходив у ІІ етапи:

- теоретичний, який проводився у формі тестування з професійно-теоретичної підготовки;

- практичний, який складався з виконання вправ монтажу та випробування радіатора системи опалення, виготовлення та випробування водомірного вузла та з’єднання металополімерних труб системою Geberit Mapress.

За участь у конкурсі фахової майстерності з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» наші учні нагороджені Грамотами учасників.

фото 01. 02.05.2018
На фото: учасники Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією «монтажних санітарно-технічних систем і устаткування»
фото 04. 02.05.2018
На фото: учні Роменського ВПУ Горобець Денис та Демченко Вадим на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності за професією «монтажних санітарно-технічних систем і устаткування»
фото 02. 02.05.2018
фото 03. 02.05.2018
На фото: учні Роменського ВПУ Горобець Денис та Демченко Вадим на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності за професією «монтажних санітарно-технічних систем і устаткування»
фото 05. 02.05.2018
На фото: за участь у конкурсі фахової майстерності з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» учні Роменського ВПУ Горобець Денис та Демченко Вадим нагороджені Грамотами учасників.

Поетапна кваліфікаційна атестація учнів за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»

Згідно з Положенням про організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах та робочим навчальним планом проведено поетапну кваліфікаційну атестацію групи МС-1, які навчаються за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

У майстерні монтажників санітарно-технічних систем і устаткування 16-17 квітня учні групи МС-1 (майстер виробничого навчання Кревсун В.В.) виконували завдання на присвоєння кваліфікації 3 розряду за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

Учні групи показали знання та уміння з підбору основних деталей санітарно-технічних систем, установлення і закладання кріплення під прилади, демонтажу та монтажу системи водопостачання, упорядкування та монтажу систем водовідведення, опалення, газопостачання з використанням сучасних матеріалів, інструментів, пристроїв та обладнання. Хлопці продемонстрували глибокі теоретичні знання з професії та вміння виконувати практичні завдання на високому та достатньому рівнях.

Комісія одержала задоволення від виконання практичних завдань хлопців, які засвідчили, що сьогоднішні учні мають усі передумови, щоб стати справжніми професіонали своєї справи. Члени комісії оцінили підготовку учнів і привітали їх із присвоєнням кваліфікації «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» ІІІ розряду.

фото 1. 19.04.2018
На фото: під час інструктажу з безпеки життєдіяльності до виконання пробних кваліфікаційних робіт
фото 2. 19.04.2018
фото 3. 19.04.2018
фото 4. 19.04.2018
фото 5. 19.04.2018
фото 6. 19.04.2018
фото 7. 19.04.2018
фото 8. 19.04.2018
фото 9. 19.04.2018
На фото: при виконанні професійно-практичних завдань учнями за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»
фото 10. 19.04.2018
На фото: робота комісії при підведенні підсумків виконання практичних завдань учнів

Майстер-класи за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»

Проведення майстер-класів із використанням нових виробничих технологій і матеріалів стало ефективною формою передачі знань і умінь, обміну досвідом.

У Роменському ВПУ 17.04.2018 року було проведено майстер-класи для майстрів виробничого навчання закладу та викладачів спеціальних дисциплін, основним завданням яких було поширення передового педагогічного досвіду та впровадження нових виробничих технологій за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

Учні групи МС-1 (монтажник санітарно-технічних систем і устаткування) під час проведення майстер-класів демонстрували вміння працювати з новим сантехнічним обладнанням, матеріалами, супроводжуючи власні дії відповідними коментарями про види, призначення, правильне використання, правила безпеки праці при роботі. Усі технологічні прийоми чи їх елементи демонструвалися покроково з постійною акцентацією уваги на застосуванні сучасного обладнання.

Учнями було показано майстер-класи з паяння мідних труб, монтажу умивальників різних модифікацій, встановлення радіаторів опалення (сталевих, біметалевих), зварювання поліетиленової труби діаметром 125 мм за допомогою стикового зварювального апарату.

Під час безпосереднього спілкування присутні мали можливість розширити перелік знань про професію монтажника санітарно-технічних систем і устаткування, дізнатися про шлях, який довелося пройти майстрам, котрі користувалися простими сантехнічними інструментами, а нині - пристроями та високоточним обладнанням.

Кожен охочий міг спробувати себе у ролі монтажника санітарно-технічних систем і устаткування, взявши участь у майстер-класі та виконавши завдання на запропонованому обладнанні сучасними інструментами та матеріалами, щоб «відчути» матеріал та інструмент власноруч.

Майстер виробничого навчання групи Кревсун В.В., враховуючи побажання присутніх, рекомендував навчальні посібники, інтернет – сайти, перелік матеріалів із електронної бібліотеки навчального закладу про питання, які найбільше викликали інтерес.

При проведенні майстер-класів педагогічні працівники отримали цікаву й корисну інформацію про професію «Монтажника санітарно-технічних систем і устаткування», упровадження сучасних матеріалів та обладнання для виконання санітарно-технічних робіт, котра знадобиться їм у подальшій роботі.

фото 1. 18.04.2018
На фото: з’єднання мідної труби
фото 2. 18.04.2018
На фото: різьбове з’єднання металевої та металополімерної труби
фото 3. 18.04.2018
На фото: встановлення гідрозатвору умивальника
фото 4. 18.04.2018
На фото: демонтаж та монтаж водяного лічильника
фото 5. 18.04.2018
фото 6. 18.04.2018
На фото: підготовка полімерної труби до зварювання
фото 7. 18.04.2018
На фото: фіксація полімерної труби в зварювальному апараті
фото 8. 18.04.2018
фото 9. 18.04.2018
На фото: встановлення водорозбірної арматури
фото 10. 18.04.2018
фото 11. 18.04.2018
На фото: перевірка зварного з’єднання полімерної труби

Конкурс фахової майстерності серед учнів І курсу групи МС -1 за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»

Сьогодні важко уявити собі сучасну житлову або адміністративну будівлю без чітко налагодженої та відрегульованої системи санітарно-технічного обладнання. Після закінчення навчання наші учні зможуть здійснювати монтаж та ремонт систем водопостачання, каналізації, опалення та газопостачання, отже завжди матимуть роботу.

Згідно з річним планом роботи навчального закладу та з метою підвищення рівня професійної підготовки, розвитку творчої активності учнів, удосконалення організації та змісту навчання при підготовці кваліфікованих робітників у Роменському ВПУ 12 квітня було проведено І етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів І курсу групи МС-1 за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». Даний конкурс у нашому навчальному закладі проводиться вперше, так як лише у 2017 році на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» створено навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування.

Для учнів – це можливість підвищити якість власної професійної майстерності, посилити інтерес до поглибленого вивчення предметів професійно-теоретичної підготовки і оволодіти навичками трудових прийомів.

Програма конкурсу передбачала виконання теоретичних і практичних завдань, що відповідають кваліфікаційним вимогам монтажника санітарно-технічних систем і устаткування 3 розряду.

Теоретичний тур полягав у перевірці теоретичних знань із таких предметів: «Технологія монтажу санітарно-технічних систем і устаткування», «Матеріалознавство», «Будівельне креслення», «Охорона праці» та включав виконання тестових завдань на персональному комп`ютері.

Практичний тур полягав у перевірці умінь, навичок за професією та передбачав виконання поліфузного зварювання поліпропіленових труб, з`єднання за допомогою обтискних фітингів металопластикових труб, різьбове з`єднання металевої труби та арматури.

У ході конкурсу учасники продемонстрували достатню майстерність, кмітливість, вміння працювати з новітнім обладнанням, інструментами, пристроями, матеріалами, дотримуючись технологічного процесу та правил з охорони праці.

Під час оцінювання практичного туру членами журі враховувалися такі критерії, як зовнішній вигляд учасника, організація робочого місця, технологія виконання робіт, якість виконання завдання, дотримання правил з охорони праці, майстерність, творчий підхід, точність та дотримання норм часу. Особлива увага зверталася на відповідність розмірів відрізків трубопроводу, правильність застосування ущільнюючих матеріалів та використання електроінструментів, технологічний процес з`єднання труб.

Не останніми критеріями для якісного виконання завдань були організованість, охайність, уважність, дотримання точності у вимірах.

Максимальна кількість балів для виконання теоретичного туру – 60, практичного - 160. За результатами оцінювання конкурсних завдань журі визначило переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності – це команда учнів у складі Горобця Дениса та Демченка Вадима. Вони будуть представляти навчально-практичний центр ДПТНЗ «Роменське ВПУ» з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності. Він організований ресурсним центром ГУРТ в рамках проекту Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні і відбудеться 24-26 квітня в м. Бровари.

Вітаємо наших учнів із першою перемогою. Бажаємо успіхів, творчих злетів, професійного зростання та життєвого успіху!

фото 1. 12.04.2018
На фото: ознайомлення учасників конкурсу з умовами проведення
фото 2. 12.04.2018
На фото: перед початком конкурсу фахової майстерності
фото 3. 12.04.2018
На фото: вітальне слово директора училища Помарана П.І. учасникам конкурсу фахової майстерності
фото 4. 12.04.2018
На фото: під час проведення теоретичного туру конкурсу
фото 5. 12.04.2018
На фото: планування робочих місць до практичного туру конкурсу
фото 6. 12.04.2018
фото 7. 12.04.2018
фото 8. 12.04.2018
фото 9. 12.04.2018
фото 10. 12.04.2018
фото 11. 12.04.2018
фото 12. 12.04.2018
фото 13. 12.04.2018
На фото: конкурсанти під час виконання практичних завдань
фото 14. 12.04.2018
фото 15. 12.04.2018
На фото: робота журі у ході виконання практичних завдань учасниками конкурсу
фото 16. 12.04.2018
фото 17. 12.04.2018
фото 18. 12.04.2018
На фото: демонстрація готових виробів
фото 19. 12.04.2018
На фото: оголошення підсумків конкурсу фахової майстерності заступником директора з НВР Міщенко Н.Г.
фото 20. 12.04.2018
На фото: переможці І етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» Горобець Денис, Демченко Вадим

Положення 1
Положення 2
Положення 3
План 1
План 2
План 3
План 4

Конкурс фахової майстерності серед учнів І курсу групи МС -1 за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»

Сьогодні важко уявити собі сучасну житлову або адміністративну будівлю без чітко налагодженої та відрегульованої системи санітарно-технічного обладнання. Після закінчення навчання наші учні зможуть здійснювати монтаж та ремонт систем водопостачання, каналізації, опалення та газопостачання, отже завжди матимуть роботу.

Згідно з річним планом роботи навчального закладу та з метою підвищення рівня професійної підготовки, розвитку творчої активності учнів, удосконалення організації та змісту навчання при підготовці кваліфікованих робітників у Роменському ВПУ 12 квітня було проведено І етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів І курсу групи МС-1 за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». Даний конкурс у нашому навчальному закладі проводиться вперше, так як лише у 2017 році на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» створено навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування.

Для учнів – це можливість підвищити якість власної професійної майстерності, посилити інтерес до поглибленого вивчення предметів професійно-теоретичної підготовки і оволодіти навичками трудових прийомів.

Програма конкурсу передбачала виконання теоретичних і практичних завдань, що відповідають кваліфікаційним вимогам монтажника санітарно-технічних систем і устаткування 3 розряду.

Теоретичний тур полягав у перевірці теоретичних знань із таких предметів: «Технологія монтажу санітарно-технічних систем і устаткування», «Матеріалознавство», «Будівельне креслення», «Охорона праці» та включав виконання тестових завдань на персональному комп`ютері.

Практичний тур полягав у перевірці умінь, навичок за професією та передбачав виконання поліфузного зварювання поліпропіленових труб, з`єднання за допомогою обтискних фітингів металопластикових труб, різьбове з`єднання металевої труби та арматури.

У ході конкурсу учасники продемонстрували достатню майстерність, кмітливість, вміння працювати з новітнім обладнанням, інструментами, пристроями, матеріалами, дотримуючись технологічного процесу та правил з охорони праці.

Під час оцінювання практичного туру членами журі враховувалися такі критерії, як зовнішній вигляд учасника, організація робочого місця, технологія виконання робіт, якість виконання завдання, дотримання правил з охорони праці, майстерність, творчий підхід, точність та дотримання норм часу. Особлива увага зверталася на відповідність розмірів відрізків трубопроводу, правильність застосування ущільнюючих матеріалів та використання електроінструментів, технологічний процес з`єднання труб.

Не останніми критеріями для якісного виконання завдань були організованість, охайність, уважність, дотримання точності у вимірах.

Максимальна кількість балів для виконання теоретичного туру – 60, практичного - 160. За результатами оцінювання конкурсних завдань журі визначило переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності – це команда учнів у складі Горобця Дениса та Демченка Вадима. Вони будуть представляти навчально-практичний центр ДПТНЗ «Роменське ВПУ» з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності. Він організований ресурсним центром ГУРТ в рамках проекту Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні і відбудеться 24-26 квітня в м. Бровари.

Вітаємо наших учнів із першою перемогою. Бажаємо успіхів, творчих злетів, професійного зростання та життєвого успіху!

фото 1. 12.04.2018
На фото: ознайомлення учасників конкурсу з умовами проведення
фото 2. 12.04.2018
На фото: перед початком конкурсу фахової майстерності
фото 3. 12.04.2018
На фото: вітальне слово директора училища Помарана П.І. учасникам конкурсу фахової майстерності
фото 4. 12.04.2018
На фото: під час проведення теоретичного туру конкурсу
фото 5. 12.04.2018
На фото: планування робочих місць до практичного туру конкурсу
фото 6. 12.04.2018
фото 7. 12.04.2018
фото 8. 12.04.2018
фото 9. 12.04.2018
фото 10. 12.04.2018
фото 11. 12.04.2018
фото 12. 12.04.2018
фото 13. 12.04.2018
На фото: конкурсанти під час виконання практичних завдань
фото 14. 12.04.2018
фото 15. 12.04.2018
На фото: робота журі у ході виконання практичних завдань учасниками конкурсу
фото 16. 12.04.2018
фото 17. 12.04.2018
фото 18. 12.04.2018
На фото: демонстрація готових виробів
фото 19. 12.04.2018
На фото: оголошення підсумків конкурсу фахової майстерності заступником директора з НВР Міщенко Н.Г.
фото 20. 12.04.2018
На фото: переможці І етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» Горобець Денис, Демченко Вадим

Освітяни Глухівщини завітали до навчально-практичного центру Роменського ВПУ

21.03.2018 року до Роменського ВПУ із офіційним візитом завітали представники Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Вони зустрілися із адміністрацією навчального закладу, оглянули навчально-матеріальну базу закладу та провели бесіду із учнями випускних груп молодших спеціалістів та кваліфікованих робітників.

Фото 1. 22.03.2018
На фото: під час обговорення питань співпраці з представниками Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка
Фото 4. 22.03.2018
Фото 5. 22.03.2018
На фото: представники Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка відвідали навчально-практичний центр Роменського ВПУ

Співпраця Роменського ВПУ із КП «Ромникомунтепло»

07.02.2018 року до Роменського ВПУ із офіційним візитом завітали наші соціальні партнери - представники КП «Ромникомунтепло» на чолі з керівником Мегою Віталієм Петровичем.

07.02.2018 року до Роменського ВПУ із офіційним візитом завітали наші соціальні партнери - представники КП «Ромникомунтепло» на чолі з керівником Мегою Віталієм Петровичем.

Вони відвідали навчально-практичний центр із підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, який діє при ВПУ.

Центр забезпечує якісну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів за сучасними технологіями, здійснює перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників будівельної галузі, комунального господарства та інженерно-педагогічних працівників ПТНЗ за новітніми технологіями монтажу санітарно-технічного обладнання й устаткування із застосуванням сучасних сантехнічних матеріалів, обладнання та інструментів.

Гості оглянули створений навчально-практичний центр, де майстер виробничого навчання Кревсун В.В. продемонстрував роботу сучасного обладнання, показавши майстер-класи: «Стикове зварювання поліетиленових труб», «Нарізання різьби на сталеві труби», «Плазмове різання сталі».

Під час зустрічі обговорювалась можливість здійснення перепідготовки та підвищення кваліфікації робітників КП «Ромникомунтепло» на базі нашого навчального закладу.

У Роменському ВПУ соціальне партнерство представлене як система соціально-педагогічної взаємодії майстрів виробничого навчання, викладачів, учнів із представниками підприємств.

Основою соціального партнерства у навчальному закладі є принцип співробітництва між роботодавцями й педагогічними працівниками, який реалізується у таких формах: укладання договорів на підготовку кваліфікованих робітників, проходження професійно-практичної підготовки в умовах реального виробництва з подальшим працевлаштуванням випускників, підвищення кваліфікації та стажування майстрів виробничого навчання.

Сьогодні соціальне партнерство – необхідна умова покращення працевлаштування випускників. Співробітництво з підприємствами різних форм власності, перш за все, полягає в тому, що вони надають робочі місця для учнів училища і створюють належні умови для відпрацювання професійних умінь і навичок.

Фото 1. 08.02.2018
Фото 2. 08.02.2018
Фото 3. 08.02.2018
Фото 4. 08.02.2018
Фото 5. 08.02.2018
Фото 6. 08.02.2018
Фото 7. 08.02.2018
На фото: під час огляду навчально-практичного центру із підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, який діє при Роменському ВПУ

Семінар з підвищення кваліфікації викладачів та майстрів в/н за професією «монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»

1-2 листопада 2017 року на базі ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей» у рамках проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» був проведений семінар з підвищення кваліфікації викладачів та майстрів виробничого навчання ПТНЗ за професією «монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

У роботі семінару взяли участь педагогічні працівники ПТНЗ Івано-Франківської, Закарпатської, Донецької, Волинської, Чернігівської, Тернопільської, Сумської, Дніпропетровської, Чернівецької, Житомирської, Полтавської, Луганської, Рівненської, Запорізької, Київської областей, які обмінювалися досвідом у створенні навчально-практичних центрів професійного спрямування та мали можливість ознайомитися з матеріально-технічною базою НПЦ, який функціонує на базі ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей».

Фото 2. 06.11.2017
Фото 4. 06.11.2017
На фото: під час семінару

Брав участь у роботі семінару і представник ДПТНЗ «Роменське ВПУ» - майстер виробничого навчання Кревсун Володимир Володимирович.

Для учасників семінару було організовано екскурсію по підприємству «Сахара». Павло Гусєв, керівник відділу технічної підтримки підприємства, показав учасникам семінару майстер-клас «Сучасні інженерні системи, що використовують джерела відновлюваної енергетики, та системи вентиляції із рекуперацією у сучасному будівництві». Ознайомив з новітніми технологіями в альтернативних видах опалення, показав сучасні твердопаливні котли, сонячні батареї та радіатори, а також акумулюючі баки та каміни.

Фото 3. 06.11.2017
На фото: екскурсія шоу-румом компанії «Сахара»

По закінченню семінару всім учасникам було вручено відповідні сертифікати, які засвідчують участь у семінарі з підвищення кваліфікації викладачів та майстрів виробничого навчання з тем «Водопостачання», «Водовідведення» та «Опалення».

Фото 1. 06.11.2017
На фото: майстер в/н ДПТНЗ "Роменське ВПУ" Кревсун В. В. отримав сертифікат про підвищення кваліфікації

Матеріали Роменського ВПУ представлено на дев`ятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» та шостій міжнародній виставці «WorldEdu»

24 жовтня у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулося урочисте відкриття виставки «Інноватика в сучасній освіті» та шоста міжнародна виставка «WorldEdu». Цьогоріч у роботі виставки взяли участь 587 учасників із 23 регіонів України, Чехії, Словаччини, Австрії, Канади, США, Швейцарії, Німеччини та інших країн.

Зокрема, представники: 93 університетів, академій, інститутів, коледжів, технікумів, наукових установ; 12 закордонних навчальних закладів і міжнародних освітніх агенцій; 369 загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, дошкільних і позашкільних закладів, обласних і міських органів управління освітою; 79 професійно-технічних навчальних закладів, науково-методичних центрів професійно-технічної освіти; 32 виробників і постачальників засобів навчання, проектів, сучасних програм і рішень для галузі освіти, видавництва, освітніх порталів.

Для участі у дев`ятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» ДПТНЗ «Роменське ВПУ» представив матеріали у номінації «Нова професійно-технічна освіта в контексті євроінтеграційного руху України» з теми: «Розробка та впровадження інноваційних проектів, освітніх технологій, програм і рішень для осучаснення навчального процесу в закладах ПТНЗ».

Метою дослідження роботи є вивчення проблеми комплексного підходу до впровадження ефективної системи використання ІКТ, освітніх технологій, сучасних підходів до розробки інноваційних проектів, які реалізовуються у професійно-технічному навчальному закладі. У представлених матеріалах розглядаються складові системи інформаційного забезпечення освітнього процесу Роменського вищого професійного училища, досвід роботи навчального закладу з формування інформаційного освітнього середовища, визначено основні аспекти успішної підготовки майбутніх фахівців у ПТНЗ, розробка педагогами училища відповідних електронних навчальних продуктів.

Запропоновано технологію відкритого навчання населення на модульно-компетентнісній основі, методику вхідного контролю знань, умінь та навичок учнів, модульні навчальні програми з професій «Електрогазозварник», «Муляр», електронні навчально-методичні комплекси з професій «Слюсар з ремонту автомобілів», «Муляр», «Штукатур», створені викладачами спецдисциплін Роменського ВПУ, алгоритм створення навчально-практичного центру галузевого спрямування.

Фото 16. 29.10.2017
На фото: обговорення питань методики створення навчальних проектів: Помаран П. І., директор ДПТНЗ "Роменське ВПУ"; Радкевич В.О., доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України; Висоцька Ю. М., методист НМЦ ПТО у Сумській області

За підсумками конкурсу представлені матеріали отримали вищу нагороду:

Фото 18. 29.10.2017
На фото: директор Роменського ВПУ Помаран П. І. та доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України Радкевич В. О. з нагородами
Фото 19. 29.10.2017
На фото: директор Роменського ВПУ Помаран П. І., доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України Радкевич В. О. та директор НМЦ ПТО у Сумській області Самойленко Н. Ю.

золоту медаль та диплом у номінації «Нова професійно-технічна освіта в контексті євроінтеграційного руху України», диплом «За активну інноваційну діяльність у підвищенні якості навчально-виховного процесу».

Фото 21. 29.10.2017
На фото: нагороди, які отримав ДПТНЗ "Роменське ВПУ" на чолі з директором Помараном П. І.
Фото 22. 29.10.2017
На фото: Диплом у номінації «Нова професійно-технічна освіта в контексті євроінтеграційного руху України»
Фото 23. 29.10.2017
На фото: диплом «За активну інноваційну діяльність у підвищенні якості навчально-виховного процесу»
Фото 24. 29.10.2017
На фото: Золота медаль "Інноватика в сучасній освіті-2017"

У виставковій експозиції навчального закладу демонструвалися вироби гуртків технічної творчості:

Фото 4. 29.10.2017
На фото: при підготовці виставки "Профтехосвіта Сумщини" Висоцькою Ю. М., методистом НМЦ ПТО у Сумській області

- стенд: «Випробування водозапірної та водорозбірної арматури, вузлів системи опалення», виготовлений учнями групи МС-1 Демченком Вадимом, Горобцем Денисом під керівництвом майстра в/н Кревсуна В.В.;

- панно: «Мій рідний край» (солоне тісто), виготовлене ученицею групи КК-4 Стрижевською Олександрою під керівництвом майстра в/н Мовчан І.В.;

- панно: «Спогади про літо» (колаж із природного матеріалу), виготовлене ученицею групи КК-4 Клименко Іриною під керівництвом майстра в/н Мовчан І.В.;

- виріб: «Кошик із вербою» (солоне тісто), виготовлений ученицею групи КК-4 Жук Жанною під керівництвом майстра в/н Мовчан І.В.;

- сувенірні ляльки-мотанки: «Нерозлучні наречені», виготовлені ученицею групи КЗ-4 Гирич Катериною під керівництвом майстра в/н Помаран Т.М.

Фото 1. 29.10.2017
Фото 2. 29.10.2017
На фото: експонати ДПТНЗ "Роменське ВПУ", представлені на виставці

- інформаційний стенд, де висвітлені основні напрями діяльності навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування.

Фото 3. 29.10.2017
На фото: презентаційний стенд навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування Роменського ВПУ
Фото 5. 29.10.2017
Фото 6. 29.10.2017
Фото 7. 29.10.2017
Фото 8. 29.10.2017
Фото 9. 29.10.2017
Фото 10. 29.10.2017
На фото: експонати та учасники виставки

25 жовтня відбувся науково-практичний семінар «Проектні технології навчання у професійній підготовці кваліфікованих робітників».

Фото 11. 29.10.2017
На фото: під час засідання науково-практичного семінару Помаран П. І., директор училища; Самойленко Н. Ю., директор НМЦ ПТО у Сумській області; Міщенко Н. Г., заступник директора училища

Модератори семінару: Кучинський М.С., директор департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України; Радкевич В.О., доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України.

Запрошені: Луцька А.В., головний консультант секретаріату Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти; Мірошниченко К.Б., заступник директора департаменту професійної освіти, начальник відділу змісту та організації навчального процесу Міністерства освіти і науки України; Сергєєва Л.М., доктор педагогічних наук, професор ДВНЗ «Університету менеджменту освіти НАПН України; Пятинчук Т.В., к. п. наук, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; директори закладів професійної (професійно-технічної) освіти, навчальної (науково-методичних центрів (кабінетів) професійної (професійно-технічної) освіти. Взяли участь у роботі науково-практичного семінару директор училища Помаран П.І., заступник директора з НВР Міщенко Н.Г.

У тематиці доповідей: «Імплементація закону України «Про освіту» у сфері професійної (професійно-технічної освіти» (доповідачі Мірошниченко К.Б., Луцька А.В.; «Науково-методичний супровід експериментальної діяльності закладів професійної освіти» (доповідач Радкевич В.О.); «Досвід упровадження проектної технології навчання в ПТНЗ автотранспортного профілю» (доповідач Гоменюк Д.В., директор Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти НАПН України); «Методичні засади розроблення проектних технологій професійного навчання» (доповідач Кулалаєва Н.В., к.х.н., доцент, завідувач лабораторії технологій професійного навчання Інституту професійно-технічної освіти НАПН України); «Реформування професійно-технічної освіти - інвестиції в майбутнє» з досвіду роботи Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Кривого Рогу» (доповідач Балакін В.Г., директор Міжрегіонального центру).

Фото 12. 29.10.2017
На фото: під час виступу Луцької А. В., головного консультанта секретаріату Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти
Фото 13. 29.10.2017
На фото: у ході виступу Радкевич В. О., доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України, директора Інституту професійно-технічної освіти НАПН України
Фото 14. 29.10.2017
На фото: виступ Кулалаєвої Н. В., к.х.н., доцента, завідувача лабораторії технологій професійного навчання Інституту професійно-технічної освіти НАПН України
Фото 15. 29.10.2017
На фото: до уваги присутніх виступила Сергєєва Л. М., доктор педагогічних наук, професор ДВНЗ «Університету менеджменту освіти НАПН України

У виступах інших доповідачів висвітлювалися питання методики створення, забезпечення, використання, оцінювання результатів проектної навчальної діяльності у процесі підготовки кваліфікованих робітників на засадах компетентнісного підходу.

Фото 17. 29.10.2017
Фото на згадку. Директор ДПТНЗ "Роменське ВПУ" Помаран П. І., заступник директора Міщенко Н. Г., методист Давиденко Т. І. з методистом НМЦ ПТО в Сумській області Висоцькою Ю. М. та представниками Інституту професійно-технічної освіти НАПН України
Фото 20. 29.10.2017
Фото на згадку. Директор ДПТНЗ "Роменське ВПУ" Помаран П. І., методист Давиденко Т. І. з представниками Інституту професійно-технічної освіти НАПН України

Діти Сумщини обирали майбутню професію

5 серпня в Парку культури та відпочинку імені І. Кожедуба у місті Суми відбувся грандіозний захід. З метою профорієнтаційної роботи, формування нації свідомого вибору, популяризації та презентації робітничих професій серед молоді міста Суми та області, організаційним комітетом національного проекту «Місто професій» було проведено справжній «атракціон» робітничих професій.

Всі відвідувачі імпровізованого «містечка професій», так би мовити, з перших вуст мали змогу пізнати секрети справжніх майстрів, висококваліфікованих робітників різноманітних професій, окунутися в неповторний світ професійної діяльності. Діти та молодь могли спробувати себе в різних ролях – від кухаря до пожежника, від перукаря до будівельника.

При вході в «Місто професій» кожна дитина віком від 2 до 17 років отримувала паспорт, карту представлених професій та мала можливість «влаштуватись на роботу». За свою роботу діти отримували зарплатню, яку вони використовували у крамниці солодощів та подарунків.

Фото 1. 08.08.2017
Фото 2. 08.08.2017
Фото 3. 08.08.2017
Фото 4. 08.08.2017
На фото: радо вітали дітей міста Сум та області представники ДПТНЗ "Роменське ВПУ"

Молодь та діти Сумщини також отримали можливість доторкнутися до цікавого світу робітничих професій, за якими проводиться навчання в ДПТНЗ «Роменське ВПУ». Зокрема, було представлено нову професію – монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Майстри виробничого навчання Роменського ВПУ провели різноманітні майстер-класи, детально розказали про нове сучасне обладнання, яке використовується спеціалістами. В свою чергу, діти із задоволенням освоювали престижну та гідно оплачувану на сьогодні професію сантехніка.

Фото 11. 08.08.2017
Фото 12. 08.08.2017
На фото: майстри виробничого навчання розповідали відвідувачам про професію сантехніка та проводили майстер-класи
Фото 13. 08.08.2017
Фото 14. 08.08.2017
На фото: охочих спробувати себе в ролі монтажника санітарно-технічних систем і устаткування було дуже багато
Фото 5. 08.08.2017
Фото 6. 08.08.2017
Фото 7. 08.08.2017
Фото 8. 08.08.2017
Фото 9. 08.08.2017
Фото 10. 08.08.2017
На фото: найбільше раділи можливості освоїти робітничу професію діти та молодь, які за це отримували заробітну платню

У Роменському ВПУ пройшов науково-практичний семінар

16 червня в ДПТНЗ «Роменське ВПУ» пройшов науково-практичний семінар «Організація відкритого професійного навчання населення на модульно-компетентнісній основі: технологія, проблеми та перспективи».

Розпочався захід оглядом матеріально-технічної бази Роменського ВПУ. Гості та запрошені побували в музеях училища, відвідали капличку Св. Тетяни, оглянули кабінети, майстерні та лабораторії. Значний інтерес у присутніх викликав навчально-практичний центр по підготовці монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, що був нещодавно відкритий у навчальному закладі. Майстер виробничого навчання Кревсун В. В. продемонстрував майстер-класи: «З`єднання полімерних та металополімерних труб», «Монтаж водомірного вузла», «Демонтаж елементів системи опалення».

Фото 1. 20.06.2017
Фото 2. 20.06.2017
Фото 3. 20.06.2017
Фото 4. 20.06.2017
Фото 5. 20.06.2017
На фото: у ході огляду матеріально-технічної бази Роменського ВПУ
Фото 6. 20.06.2017
Фото 7. 20.06.2017
Фото 8. 20.06.2017
Фото 9. 20.06.2017
Фото 10. 20.06.2017
На фото: під час науково-практичного семінару

З вітальним словом до учасників семінару звернулася директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, доктор юридичних наук Гробова В.П., яка подякувала присутнім за проведення експериментальної роботи в напрямку професійно-технічної освіти та висловила впевненість у тому, що спільними зусиллями проблеми в даній галузі будуть вирішені.

Фото 11. 20.06.2017
На фото: Гробова Вікторія Павлівна, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, доктор юридичних наук

Привітав учасників зібрання господар ДПТНЗ «Роменське ВПУ» - Помаран П. І., який розповів присутнім про роботу навчального закладу, його досягнення та напрацювання. Він також поінформував про досвід впровадження відкритого професійного навчання населення у регіоні.

Фото 12. 20.06.2017
На фото: Помаран Павло Іванович, директор Державного професійно-технічного навчального закладу "Роменське вище професійне училище"

У ході семінару, згідно порядку денного, з питанням «Модульне навчання в європейському досвіді: ретроспективний аналіз» виступила академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України Ничкало Н.Г.

Фото 19. 20.06.2017
На фото: Ничкало Нелля Григорівна, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України

Про інноваційні методики і технології професійного навчання кваліфікованих фахівців у своїй доповіді повідомила директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України Радкевич В.О.

Фото 18. 20.06.2017
На фото: Радкевич Валентина Олександрівна, директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України

На питання «Відкрите інформаційно-освітнє середовище ПТНЗ» звернув увагу присутніх молодший науковий співробітник лабораторії електронних засобів навчання ІПТО НАПН України Кононенко А. Г.

Фото 14. 20.06.2017
На фото: Кононенко Андрій Геннадійович, молодший науковий співробітник лабораторії електронних засобів навчання ІПТО НАПН України

Про організацію навчального процесу на модульно-компетентнісній основі розповіла методист НМЦ ПТО у Сумській області Чхайло О.М.

Фото 13. 20.06.2017
На фото: Чхайло Олена Миколаївна, методист НМЦ ПТО у Сумській області

Про переваги та недоліки екстернату в ПТНЗ поінформувала методист НМЦ ПТО у Сумській області Ященкова Є.І.

Фото 16. 20.06.2017
На фото: Ященкова Єлизавета Іллівна, методист НМЦ ПТО у Сумській області

З питанням «Організація вхідного контролю знань, умінь та навичок для осіб, які приймаються на навчання за програмами перепідготовки або підвищення кваліфікації до професійно-технічних навчальних закладів» виступила заступник директора з НМР Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» Рукавичка Т.Я.

Фото 17. 20.06.2017
На фото: Рукавичка Тетяна Яківна, заступник директора з НМР Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище»
Фото 15. 20.06.2017
На фото: Салатун Сергій Андрійович, Роменський міський голова пообіцяв всіляко підтримувати ДПТНЗ "Роменське ВПУ"

За активну участь у роботі експериментального майданчику та плідну роботу почесними грамотами були нагороджені: директор ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Помаран П. І. та члени робочої групи дослідно-експериментальної роботи ДПТНЗ «Роменське ВПУ»: методист Чернобук Г. Г., викладачі спецдисциплін Новак О. І. та Омеляненко О. В.

Фото 22. 20.06.2017
Фото 20. 20.06.2017
Фото 21. 20.06.2017
На фото: вручення почесних грамот

Усі присутні мали змогу взяти участь у дискусії з питання навчання населення на модульно-компетентнісній основі, обговорили актуальні питання професійно-технічної освіти України та регіону, розглянули перспективи розвитку професійної освіти, відпрацювали питання вдосконалення, після чого були підведені підсумки та ухвалено рішення за результатами роботи семінару.

Фото 23. 20.06.2017
Фото 24. 20.06.2017
Фото на згадку. Подвір`я ДПТНЗ "Роменське ВПУ"

До училища завітав виконавчий директор ресурсного центру «ГУРТ»

12 червня до ДПТНЗ «Роменське ВПУ» завітав виконавчий директор ресурсного центру розвитку громадських організацій «ГУРТ» Богдан Маслич.

У ході зустрічі Богдан Маслич ознайомився з навчально-практичним центром із підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, що нещодавно був відкритий на базі навчального закладу. Оглянув сучасну техніку та обладнання, які будуть використовуватися у ході теоретичної та практичної підготовки учнів. Було обговорено питання подальшої співпраці. Присутнім було продемонстровано майстер-класи на теми: «Виконання різання металу електроінструментом», «Згинання та виправлення труб різного діаметру ручним та механічним способом», «Нарізання зовнішньої різьби на трубах клупом».

Фото 1. 13.06.2017
Фото 2. 13.06.2017
На фото: під час огляду навчально-практичного центру

У ДПТНЗ «Роменське ВПУ» відбулося відкриття навчально-практичного центру

11 травня 2017 року на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» відбулося відкриття навчально-практичного центру із підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування.

Так, у 2016 році, в зв’язку з визначенням Урядом України трьох гостродефіцитних професій на ринку праці, одна з яких - «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», ДПТНЗ «Роменське ВПУ» виборов право на створення навчально-практичного центру (НПЦ) за даним напрямком.

Центр забезпечуватиме якісну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів за сучасними технологіями, здійснюватиме перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників будівельної галузі, комунального господарства та інженерно-педагогічних працівників ПТНЗ за новітніми технологіями монтажу санітарно-технічного обладнання і устаткування із застосуванням сучасних сантехнічних матеріалів, обладнання та інструментів. Підготовка робітників буде вестися на базі повної загальної середньої освіти (11 кл.), в майбутньому планується і на основі базової загальної середньої освіти (9 кл.). Після закінчення навчання випускник зможе здійснювати монтаж та ремонт систем водопостачання, каналізації, опалення та газопостачання.

На офіційному відкритті були присутні поважні гості: Паржницький Віктор Володимирович – заступник начальника відділу Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України; заступник голови Сумської обласної ради – Головко Тетяна Іванівна; т. в. о. директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації - Попова Олена Іванівна; Роменський міський голова – Салатун Сергій Андрійович; заступник міського голови - Тетірко Ігор Володимирович; перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації – Татарінов Володимир Миколайович; соціальні партнери, роботодавці.

Фото 1. 15.05.2017
На фото: для відкриття навчально-практичного центру зібралися поважні гості

За участі гостей та керівника Роменського ВПУ Павла Помарана було урочисто перерізано символічну стрічку.

Фото 3. 15.05.2017
На фото: міський голова Сергій Салатун та директор ДПТНЗ "Роменське ВПУ" Павло Помаран
Фото 4. 15.05.2017
На фото: заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко та директор ДПТНЗ "Роменське ВПУ" Павло Помаран
Фото 5. 15.05.2017
На фото: заступник начальника відділу Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Віктор Паржницький та директор ДПТНЗ "Роменське ВПУ" Павло Помаран
Фото 6. 15.05.2017
На фото: заступник начальника відділу Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Віктор Паржницький, т. в. о. директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації - Олена Попова та директор ДПТНЗ "Роменське ВПУ" Павло Помаран

Запрошені оглянули створений навчально-практичний центр. Майстри виробничого навчання продемонстрували роботу сучасного обладнання.

Фото 7. 15.05.2017
Фото 11. 15.05.2017
На фото: запрошені оглянули новостворений центр

До присутніх звернувся директор ДПТНЗ «Роменське ВПУ», який розповів про створення центру та проведення будівельних робіт, подякувавши всім, хто причетний до реалізації даного проекту. А це і обласна, міська та районна влада, постійні соціальні партнери, педагогічний колектив Роменського ВПУ. В свою чергу, гості та запрошені висловили впевненість в тому, що навчально-практичний центр, який відкрився на базі училища, зможе виконати свої головні завдання та функції, адже на сьогодні на ринку праці гостро стоїть проблема підготовки висококваліфікованих робітників даної професії.

Фото 9. 15.05.2017
На фото: подякував усім, хто брав активну участь у створенні НПЦ директор ДПТНЗ "Роменське ВПУ" Павло Помаран
Фото 10. 15.05.2017
На фото: представники обласної, міської, районної влади та роботодавці зауважили, що даний центр надзвичайно необхідний в сучасних умовах розвитку ринку праці
Фото 12. 15.05.2017
Фото 13. 15.05.2017
Фото 14. 15.05.2017
Фото 15. 15.05.2017
Фото 16. 15.05.2017
Фото 17. 15.05.2017
Фото 18. 15.05.2017
Фото 19. 15.05.2017
Фото 20. 15.05.2017
Фото 21. 15.05.2017
На фото: майстри виробничого навчання Роменського ВПУ продемонстрували присутнім роботу нового сучасного обладнання

У ході створення навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» було придбано обладнання довготривалого використання за кошти державного бюджету в сумі 271 200 грн., інструментів і матеріалів на суму 357 300 грн. Для реконструкції навчальної майстерні, навчального кабінету, інструментальної комори, кімнати майстрів в/н та підсобних приміщень за період з грудня 2016 року по квітень 2017 року залучено і освоєно коштів на суму 371 000 грн., в тому числі за кошти бюджетів: м. Ромен - 140 000 грн., Роменського району - 65 000 грн., Сумської області - 93 000 грн., роботодавців - 50 000 грн., спецфонду навчального закладу - 23 000 грн.

Фото 22. 15.05.2017
Фото 23. 15.05.2017
Фото 24. 15.05.2017
Фото 25. 15.05.2017
Фото 26. 15.05.2017
Фото 27. 15.05.2017
Фото 28. 15.05.2017
Фото 29. 15.05.2017
На фото: нове обладнання та інструменти, навчальні модулі, що будуть використовуватися в процесі навчання

На даний час навчальний заклад має ліцензію на здійснення підготовки кваліфікованих робітників за інтегрованою професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, електрогазозварник» та регіональне замовлення на 2017-2018 навчальний рік на первинну професійну підготовку з даної професії. Для забезпечення можливості здійснення різних видів підготовки з даної професії Роменським ВПУ підготовлено відповідні ліцензійні матеріали. Предмети професійної підготовки мають відповідну навчально-плануючу документацію та навчально-методичне забезпечення. Укладені договори на надання освітніх послуг у сфері професійно-технічної освіти для первинної підготовки 30 осіб з 24 підприємствами. При цьому, від підприємств та організацій міста надійшли листи з клопотанням про перепідготовку та підвищення кваліфікації за даною професією у кількості 15 осіб.

У Роменському ВПУ створюється навчально-практичний центр

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Роменське вище професійне училище», маючи 50-річний досвід діяльності, здійснює підготовку робітничих кадрів за професіями:

- слюсар з ремонту автомобілів, електрогазозварник;

- монтажник санітарно-технічних систем і устаткування;

- електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин, монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування;

- кравець, закрійник;

- муляр, штукатур, лицювальник-плиточник;

- продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів;

- кухар, кондитер.

За всіма професіями учні мають можливість отримати підвищені розряди до рівня п’ятого на ІІІ ступені навчання. Також здійснюється підготовка молодших спеціалістів за спеціальностями «Харчові технології», «Товарознавство, підприємництво та біржова діяльність», «Будівництво та цивільна інженерія».

Учні Роменського ВПУ є постійними учасниками та переможцями обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Гордість училища – стипендіат Президента України (2016 рік) Некроєнко Анна – призер заключного етапу VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка. Стипендіати голови обласної державної адміністрації: Міщенко Олександра – переможець чемпіонату України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат (2013 рік); Кириченко Дар’я – переможець VIII Міжнародного фестивалю з кулінарного мистецтва та сервісу в Україні (2014 рік); Продченко Наталія – призер заключного етапу XIV Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика (2015 рік); Стрижевська Олександра – призер І Міжнародного фестивалю «Best Cook Fest» (2016 рік); Клименко Ірина – призер ІІ Міжнародного фестивалю «Best Cook Fest» (2017 рік).

За результатами атестації загальноосвітньої та професійної підготовки, акредитаційної експертизи ДПТНЗ «Роменське ВПУ» підтверджує високий рівень здійснення підготовки як кваліфікованих робітників, так і молодших спеціалістів.

Для забезпечення високої якості підготовки робітничих кадрів училище має відповідну матеріальну базу, яка щороку поновлюється відповідно до сучасних вимог. Завдяки цьому лабораторії, майстерні ДПТНЗ «Роменське ВПУ» спроможні надавати широкий спектр послуг.

Професійно-технічна освіта постійно вдосконалюється. Необхідність реформування, бажання йти в ногу з часом, постійний пошук шляхів підвищення якості навчально-виховного процесу спонукає педагогічний колектив училища до здійснення дослідно-експериментальної роботи. Зараз колектив працює над темою «Відкрите професійне навчання населення на модульно-компетентнісній основі». Метою дослідної роботи є організація ефективної системи професійного навчання особистості протягом життя, зокрема, через навчання за програмами перепідготовки та підвищення кваліфікації, відпрацювання технології різних форм відкритого професійного навчання.

У 2016 році, в зв’язку з визначенням Урядом України трьох гостродефіцитних професій на ринку праці, одна з яких - «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», навчальний заклад виборов право на створення навчально-практичного центру (НПЦ) за даним напрямком. Центр забезпечуватиме якісну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів за сучасними технологіями, здійснюватиме перепідготовку та підвищення їх кваліфікації, розробку сучасного навчально-методичного забезпечення професій. Державою виділено кошти (більше 600 тисяч грн.) для придбання обладнання. Зараз ведуться роботи по облаштуванню навчального кабінету та майстерні-лабораторії центру.

Фото 1. 26.03.2017
Фото 2. 26.03.2017
Фото 3. 26.03.2017
Фото 4. 26.03.2017
На фото: під час ремонтних робіт у майстерні-лабораторії центру, де буде вестися підготовка з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»
Фото 5. 26.03.2017
Фото 6. 26.03.2017
Фото 7. 26.03.2017
На фото: учні вивчають роботу нового обладнання навчально-практичного центру

Колектив Роменського ВПУ висловлює вдячність міському голові Салатуну С.А., депутатам міської ради, голові районної державної адміністрації Білосі В.О., голові районної ради Переварусі В.Я., депутатам районної ради. Завдяки їх підтримці та виділеним коштам відповідно: 120 тис. грн. і 130 тис. грн. буде своєчасно відкрито НПЦ.

За принципами партнерства та взаємодії Роменське ВПУ співпрацює з підприємствами та організаціями міста, району, області. На робочих місцях підприємств учні проходять повноцінну виробничу практику, саме там вони закладають основи досвіду професійної діяльності, зростає рівень фахових якостей, розвивається особистість майбутніх робітників. Найбільш масштабна співпраця з ТОВ «Роменський завод продтоварів» - генеральний директор Саєнко О.І., ТОВ «Завод Кобзаренка» - директор Кобзаренко А.Д.

З 2016 року педагогічний колектив училища запроваджує навчання на модульно-компетентнісній основі, що дасть можливість підвищити якість підготовки кваліфікованих робітників та оперативно реагувати на попит на ринках праці та освітніх послуг.

Стратегія розвитку навчального закладу передбачає впровадження новітніх принципів, форм та методів організації навчально-виховного процесу, запровадження комплексних програм наскрізної практичної підготовки майбутніх фахівців згідно з вимогами багатоступеневої освіти.

Розпочато ремонт нової майстерні

Відповідно до плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.05.2016 р. №418-р, передбачено реалізацію пілотного проекту з модернізації підготовки робітників найбільш дефіцитних професій: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», «Швачка. Кравець. Закрійник».

До переліку професійно-технічних навчальних закладів, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри включено Державний професійно-технічний навчальний заклад «Роменське вище професійне училище» з підготовки робітників з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». Визначено перелік сучасного обладнання, устаткування, інструменту для забезпечення роботи навчально-практичного центру. Навчальним закладом вивчається досвід роботи кращих навчально-практичних центрів за даним напрямом та виконуються заходи щодо підготовки матеріально-технічної бази з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

Розпочато ремонт майстерні для даної професії та виконуються наступні види робіт: розробка ґрунту всередині будівлі, навантаження ґрунту вручну, улаштування фундаментів під устаткування, улаштування перегородок із газоблоків, улаштування стяжки підлоги, монтаж систем тепло- , водопостачання та каналізації, опоряджувальні роботи, улаштування робочих місць учнів тощо.

Фото 01. 28.11.2016
Фото 02. 28.11.2016
Фото 03. 28.11.2016
Фото 04. 28.11.2016
Фото 05. 28.11.2016
Фото 06. 28.11.2016
Фото 07. 28.11.2016

На фото: Всі ремонтні роботи виконуються учнями училища під керівництвом майстрів виробничого навчання.