Подати заяву для вступу

Навчальна діяльність

Звіт про проведення Тижня української мови

В землі віки лежала мова
І врешті вибилась у світ.
О мово, ночі колискова!
Прийми мій радісний привіт.
Навік пройшла пора безславна…
Цвіти і сяй, моя державна…
(О. Олесь)

Відомий український педагог В. Сухомлинський в основу своєї діяльності поклав виховання дитини-патріота, залюбленої у рідний край. Він писав: «Тільки той може осягти своїм розумом і серцем красу, велич і могутність рідного слова, хто дорожить ним, як честю рідної матері, як колискою, як добрим ім’ям своєї родини. Людина, яка не любить мови рідної матері, якій нічого не промовляє рідне слово, - це людина без роду й племені».

Саме з метою виховання у підростаючого покоління щирої любові до українського слова у Роменському ВПУ із 07.11.2017 до 16.11.2017 р. проводився тиждень української мови. Розпочався він із тематичних виховних годин присвячених Дню української писемності та мови. На них учні змогли ще раз почути або пригадати дані про основні етапи виникнення писемності, про внесок Кирила і Мефодія у творення слов’янського письма, збагатитися знаннями про розвиток сучасної української літературної мови.

На перервах на І поверсі постійно лунали українські пісні про нашу державу та красу рідного слова. Учасники драматичного гуртка ще раз довели усім, що ніколи не вичерпаються глибини народної мудрості, пісні та гумору. Вони 09.11.2017 р. представили всім гостям та учням закладу гумористичні мініатюри «Як у нас на Україні».

Фото 1. 30.11.2017
Фото 2. 30.11.2017
Фото 3. 30.11.2017
Фото 4. 30.11.2017
На фото: гумористичні мініатюри "Як у нас на Україні" від вихованців драматичного гуртка ДПТНЗ "Роменське ВПУ"

Чи не кожного дня для учнів І курсів проводилися екскурсії до училищного музею «Літературне краєзнавство».

09.11.2017р. учні та гості навчального закладу долучились до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, де ще раз показали свої знання з української мови.

Фото 5. 30.11.2017
Фото 6. 30.11.2017
Фото 7. 30.11.2017
На фото: учні, викладачі та гості Роменського ВПУ під час написання Всеукраїнського диктанту національної єдності

Багато хто витрачає сили на дискусії про те, чому утискається або навіть занепадає українська мова. Але, як сказав Конфуцій, «Замість того, щоб нарікати на темряву, засвіти свою свічку». Таку свічку запалив і Петро Яцик. Цього року учні навчального закладу 10.11. 2017 р. вже у 18 раз виконували письмові завдання І етапу Міжнародного конкурсу з української мови. Вони ще раз довели, що є справжніми шанувальниками мови та щирими патріотами своєї держави.

Не стліє рідне слово в домовині,
Як це йому пророчили колись.
Жага життя не вмерла в Україні,
Сини своєї мови не зреклись!
Не відцураймося добра – своєї мови
Бо загинем.
Нема без неї ні Дніпра,
Нема без неї України.

14.11.2017 р. було проведено І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Хочемо звернутись до всіх учасників, котрі не посіли призові місця:

Ще будуть нові звершення й висоти
Нова зоря вам подарує злет
Усім розчарування не збороти,
Упевненого поступу вперед.
Ви вже герої. Ця рішуча спроба
Важливіша за приз і визнання.
Повірте, Вас чекає перемога
Просто вона у кожного своя.

З метою залучення учнів до джерел і витоків народної мудрості; розвитку логічного мислення, пізнавальних та пошукових інтересів вихованців; сприяння і формуванню духовно багатої мовної особистості; виховання любові до рідного слова та почуття гідності за свій народ 22.11.2017 р. було проведено розважальну вікторину «Єднаймось, друзі, у щирому слові». Викладач Світлана Миколаївна Яцменко ще раз наголосила учням про те, що любов до рідної мови, любов до рідної Батьківщини – невіддільні поняття. Наша мова, мелодійна та неповторна, ввібрала в себе гомін лісів, полів, рік і морів. Слова нашої мови переткані вишневим цвітом, барвінком та калиною.

Фото 8. 30.11.2017
Фото 9. 30.11.2017
Фото 12. 30.11.2017
На фото: розважальна вікторина «Єднаймось, друзі, у щирому слові»

На позакласному заході учні мали змогу послухати українські пісні, побачити і почути гумористичні виступи учасників драматичного гуртка. Дві команди, які змагалися між собою у 5 конкурсах продемонстрували всім присутнім глибокі знання з рідної мови, уміння швидко реагувати та давати вірні відповіді. У конкурсі «Творчі потуги» учні складали власні невеликі віршовані рядки на задану тематику. Глядачі також не залишились осторонь, вони, коли команди готувались, розгадували українські загадки, згадували прислів’я та приказки. Святкове дійство, в яке занурились і учасники і глядачі, було дуже цікавим і напрочуд корисним. Адже ми ніколи не маємо права забувати, що ми – українці. Ще великий Кобзар заповідав:

Не цурайтесь, люди, мови,
Не цурайтесь роду.
Як забудеш рідну мову, -
Не буде народу.

Фото 13. 30.11.2017
На фото: виступ учасниці драматичного гуртка
Фото 10. 30.11.2017
Фото 11. 30.11.2017
На фото: команди-учасниці розвжальної програми

Калиновою, солов’їною називають прекрасну українську мову поети. Проте слово несе людям добро, правду, істину. Його не можна не любити, без нього не можна жити. А любити мову і добре знати її – поняття взаємопов’язані. Нам треба вивчати мову, оволодівати її скарбами.

І коли є загроза хоч дещо втратити із того скарбу, нас проймає тривога: як матір за рідну дитину, як дбайливого господаря за чистий лан. То ж маємо все зробити для того, щоб не обірвалася золота нитка, яка веде з давнини в наші дні. Ми всі з вами повинні стати гідними синами й дочками тих, хто в найтяжчих випробуваннях зберіг мову і передав нам. Знайте, бережіть, збагачуйте велике духовне надбання народу – рідну українську мову.

Фото 14. 30.11.2017

Нам берегти тебе і боронить,
Від кожного, з тобою, хто, лукавить...
Проймає душу неповторний щем –
Душа настояна на ріднім слові!
Несем його в грядущі дні, несем –
В ім’я добра, вселюдської любові!

Міжнародний конкурс з інформатики та комп`ютерної вправності «Бобер-2017»

14 листопада 2017 року в Україні проходив Міжнародний конкурс з інформатики та комп`ютерної вправності «Бобер-2017».

Конкурс проводиться з метою популяризації і поглиблення знань з інформатики, інформаційних та комп`ютерних технологій серед учнів, поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном, аналізу та запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні.

Основними завданнями Конкурсу є:

- підвищення рівня комп`ютерної грамотності учнів;

- впровадження сучасних інформаційних та комунікаційних технологій в організацію навчального процесу та позакласної роботи;

- ознайомлення і зацікавлення сучасними інформаційними технологіями, комп`ютерною технікою та літературою з цих галузей знань;

- активізація творчої діяльності вчителів.

Учасникам Конкурсу пропонувалися завдання двох типів:

- тестові завдання з кількома варіантами відповідей, з яких потрібно було обрати правильні;

- інтерактивні завдання, у яких отримання правильної відповіді передбачало виконання відповідної послідовності операцій на комп`ютері.

24 учні нашого училища взяли участь в цьому конкурсі. Сподіваємося на відмінні результати.

Фото 1. 22.11.2017
Фото 2. 22.11.2017
Фото 3. 22.11.2017
Фото 4. 22.11.2017
Фото 5. 22.11.2017
На фото: учні Роменського ВПУ взяли активну участь у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп`ютерної вправності «Бобер-2017»

Перевірили рівень знань учнів групи БС-4

Осінь – період збору врожаю. Це час, коли після довгих праць люди бачать результати своїх зусиль. Саме восени можна по-справжньому оцінити багатство природи, щедрість рідної землі.

Ось так і осінній урожай знань збирали 2-3 листопада 2017 року учні групи БС-4 ДПТНЗ «Роменське ВПУ» під час проведення державної кваліфікаційної атестації з професії муляр 5 розряду.

Фото 1. 05.11.2017
На фото: учні групи БС-4 зібралися аби показати свій рівень знань у ході державної кваліфікаційної атестації

До ДКА водночас входили питання з усіх предметів професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки. Тож напередодні учні групи разом з викладачем Новак О.І. повторили вивчений матеріал з теоретичних професійних дисциплін, удосконалили навички зі своєї професії, аби гідно скласти іспит та стати професіоналами у своїй справі.

З цінними настановами звернулися до учнів групи БС-4 заступник директора з навчально-методичної роботи Роменського ВПУ Рукавичка Т.Я. та методист Давиденко Т.І. Тетяна Яківна наголосила, що сьогодні будівельники - це досить важлива професія в суспільстві, а учні Роменського ВПУ, маючи гарні знання та професійні навички, без проблем влаштовуються на роботу до будівельних підприємств України та Європи. Тож учням треба не втрачати можливість отримати знання в Роменському вищому професійному училищі, щоб реалізувати себе в будівельній індустрії нашої держави.

Фото 2. 05.11.2017
На фото: заступник директора з навчально-методичної роботи Рукавичка Т. Я. звернулася до учнів групи БС-4

У результаті, учні продемонстрували належний рівень знань, вмінь та навичок з теоретичної та практичної підготовки.

Фото 3. 05.11.2017
Фото 4. 05.11.2017
На фото: у ході виконання завдань
Фото 5. 05.11.2017
Фото на згадку. Учні групи БС-4 з викладачем Новак О. І.

Пошановувачі Шевченкового Слова

10 жовтня у Роменському ВПУ стартував VІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Тараса Шевченка. Творчий конкурс, до якого долучаються шанувальники Великого Кобзаря, сприяє ще ширшій популяризації невмирущого Тарасового Слова, піднесенню престижу української мови та літератури, вихованню в молоді гордості за свій народ та свою країну. А ще участь у змаганні дає можливість талановитим учням заявити про свій хист до літературної творчості на високому рівні.

Відкриття конкурсу відбулося на урочистій лінійці. З напутнім словом до учнів звернувся директор училища Павло Помаран, побажав учням творчого натхнення та перемог, а педагогам терпіння, радості та задоволення від успіхів конкурсантів.

Фото 5. 15.10.2017
На фото: до учнів звернувся директор ДПТНЗ "Роменське ВПУ" Павло Помаран

Проведення мовно-літературних конкурсів має свої особливості. Саме на них детально зупинилась викладач української мови Світлана Яцменко.

Фото 6. 15.10.2017
На фото: про проведення конкурсу детально розповіла викладач української мови та літератури Світлана Яцменко

Зауважимо, що Роменщина добре знана своїми літературними традиціями, тут засяяли таланти багатьох відомих митців, відвідував наш край і Тарас Григорович Шевченко. Училищна родина теж пишається здобутками Всеукраїнського рівня конкурсу, де Некроєнко Анна здобула перемогу і стала Президентським стипендіатом.

Фото 3. 15.10.2017
На фото: юні пошановувачі Шевченкового слова
Фото 2. 15.10.2017
На фото: виразне читання творів Т. Г. Шевченка
Фото 4. 15.10.2017
На фото: Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, викладач української мови та літератури Роменського ВПУ Світлана Яцменко та учениця училища Анна Некроєнко, яка у 2015 році здобула перемогу у четвертому етапі конкурсу ім. Т.Г. Шевченка та виборола право отримувати стипендію Президента України

Відтак, немає сумнівів що мовно-літературне змагання талановитої молоді Роменського ВПУ пройде в справжній творчій атмосфері й запалить нові яскраві зірки переможців.

Олімпіада – один із способів перевірити знання

Традиційним у жовтні є проведення предметних учнівських олімпіад, метою проведення яких є стимулювання самовдосконалення учнів, зацікавлення їх у якісному і поглибленому вивченні предметів, підтримка та розвиток обдарованих учнів.

9 жовтня учні виконували завдання з української мови та літератури, а 10 жовтня вже змагалися за право бути найкращими з англійської мови.

Фото 2. 14.10.2017
На фото: учні Роменського ВПУ беруть участь в олімпіаді з української мови та літератури
Фото 1. 14.10.2017
На фото: під час виконання завдань олімпіади з англійської мови

Позитивною рисою таких змагань є те, що всі бажаючі можуть спробувати свої сили. А вже участь у подібних конкурсах, безперечно, розширить спектр загальноінтелектуальних навичок, допоможе застосувати здобуті знання в новій, нестандартній ситуації.

А поки журі працює над визначенням переможців, ми бажаємо обдарованій молоді скорення нових висот, сміливих задумів та їх здійснення.